• Головна
  • Під обстрілами та дощем - як люди із ВІЛ у Харкові отримують терапію
Історії українців
18:46, 20 квітня 2022 р.

Під обстрілами та дощем - як люди із ВІЛ у Харкові отримують терапію

Історії українців
Під обстрілами та дощем - як люди із ВІЛ у Харкові  отримують терапію

Війна в Україні поставила під загрозу життя людей із вірусом імунодефіциту (ВІЛ), які регулярно мають отримувати антиретровірусну терапію.

Від початку повномасштабного вторгнення росії Міністерство охорони здоров'я розповідало, як людям із ВІЛ отримувати антиретровірусну терапію (АРТ) в умовах війни. 

Так, по-перше, ті, хто змінив місце проживання, можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування. Для цього необхідно звернутися до СНІД-Центру або кабінету «Довіри»

Для українців, які залишилися в рідному місті, АРТ-препарати можна продовжувати отримувати у СНІД-Центрі або в кабінеті «Довіра», де стоїте на обліку.

По-друге, для людей із ВІЛ запрацювала платформа і чат-бот із пошуку ліків:

Проте, на практиці виявилося, що отримати АРТ-терапію в умовах війни не так просто, а іноді - ще й небезпечно для здоров'я. Про те, як це вдалося зробити у Харкові, нам анонімно розповів один з читачів.

Препарат АРТ-терапії у чоловіка закінчився на третій день повномасштабної війни. До цього у телефонній розмові лікарі місцевого СНІД-центру порадили йому не заощаджувати препарат, не ділити його на половини, а пити згідно з призначенням, поки він не закінчиться.

Відтоді тривалий час не вдавалося ані зв'язатися з центром, ані з'їздити та перевірити, чи видають препарат. Причина була одна: Харків постійно перебував (та й зараз перебуває) під обстрілом окупантів. Отже, курс терапії перервався на два місяці.

Але коли запрацював спеціальний чат-бот, чоловіку вдалося дізнатися, що в центрі працює кабінет видачі АРТ-терапії. Чоловік дістався до центру на таксі, за що довелося заплатити чималі гроші. Врахувати слід те, що обстріли міста не припинялися. 

На місці виявилося, що кабінет видачі АРТ-терапії працює з 10 до 12. Препарат видавали через вікно на вулиці дві медсестри. За ним ще до відкриття кабінету вишикувалася черга, яка стояла під дощем. 

Усі, хто прийшов, отримали запас препарату на три місяці, швидко і без зайвих питань. Проте, ще під час видачі у той район, де знаходиться центр, "прилетіло". Було відомо про одного загиблого та шестеро поранених.

Перевірити те, чи змінилося вірусне навантаження за час вимушеного переривання терапії, зараз неможливо, - каже чоловік. 

Зазначимо, що в Україні життя тисяч людей тісно пов'язане з препаратами. Це може бути не тільки антиретровірусна терапія, а й препарати для серцево-судинної системи, для щитоподібної залози, інсулін тощо. Тому керівники міських та обласних адміністрацій радять людям евакуюватися до безпечних міст та інших країн, щоб не ризикувати своїм здоров'ям.

Вам також може бути цікаво:

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #війна в Україні #війна з Росією #медицина #ВІЛ #терапія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Життя під час війни продовжується. Ми зібрали історії звичайних людей, які зіткнулись з війною віч-на-віч. Читайте. Кожна з них своя, особлива, індивідуальна.

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...