
19:05, 28 липня 2015 р.
У Слов’янському районі відбулися заходи до Дня Хрещення Київської Русі. ФОТО
Бібліотеками Слов’янської районної централізованої бібліотечної системи проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів для населення різних вікових та соціальних категорій, спрямованих на вивчення державотворчої діяльності князя Київського Володимира Великого, впливу його політики на політичний та економічний розвиток Європи, а також подій української історії відповідного періоду.
Зокрема, згідно циклу заходів «Володимир Святий в історичній пам'яті нащадків» з 24 липня до 28 липня в усіх бібліотеках районної централізованої бібліотечної системи відбулися презентації книжкових виставок, експозицій книг, тематичних полиць та літературних викладок під назвами «Величні постаті минулого», «То була Київська Русь…», «Українська духовна культура: від минулого до сьогодення», «Хрещення Київської Русі – України…», «Володимир Святий в історичній пам'яті нащадків», «Вічне джерело духовності – ікона», «Православна моя Україна», «Вічні істини», «З глибини віків…», «Тернистий шлях до Бога», «Святое Православие», «Творець середньовічної європейської держави Русі – України», «Святині Київської Русі…», «Шляхами історії», «Київська Русь… 1026-річниця…», які присвячені цим пам’ятним подіям, що поклали початок утвердження християнства як державної релігії та вшанування пам’яті величної постаті Володимира Великого, яка відіграла надзвичайну роль у становленні великої держави Київської Русі – Русі – України, держави, яку знали у всьому світі і з якою хотіли товаришувати багато країн. Широкому загалу користувачів бібліотек було запропоновано переглянути літературу з цих знаменних дат.
В Черкаській та Райгородоцькій міських бібліотеках для дорослих, Богородичанській, Долинській, Мирненській, Рай-Олександрівській, Малинівській та Сидорівській сільських бібліотеках пройшла історична година-екскурс «З глибини віків…», де бібліотекарі для користувачів різних вікових та соціальних груп розповідали про ту історичну віху, про історичне рішення Володимира Великого, князя Русі-України, яким закладено підвалини української державності та і взагалі говорилося в ході заходу, стільки він зробив справ для Русі-України, що ми досі не осягнули, наскільки велична робота ним пророблена, були зачитані уривки з документальних та художніх творів «Как была крещена Русь…», «Повість минулих літ…», «Невідома Україна», «Видатні постаті в історії України», Миколи Костомарова «Історія України в життєписах визначніших її діячів», Семена Скляренка «Володимир», Павла Загребельного «Диво» тощо.
Проведена інформаційно-просвітницька година «Вічне джерело духовності – ікона» в Новомиколаївській, Троїцькій, Дмитрівській та Тетянівській сільських бібліотеках познайомила користувачів різних вікових категорій з найвидатнішими іконописцями давньої Русі, побачити унікальні ікони українського мистецтва в документальних творах, представлених на книжковій виставці.
Година цікавих повідомлень «Пересопницьке Євангеліє…» пройшла для користувачів в Билбасівській міській бібліотеці для дітей, Микільській, Хрестищенській та Рай-Олександрівській сільських бібліотеках, де бібліотекарі розповіли присутнім про рукописну книгу, яка являє собою велику історичну цінність. Проведені огляди та перегляди літератури та бесіди біля них в селищних та сільських бібліотеках району «Православна моя Україна» познайомили присутніх з історією прийняття християнства на Русі.

index (26)
Книжкова виставка-панорама «Образ і молитва. Українська ікона» працювала на протязі звітного періоду для всіх користувачів різних вікових категорій в Андріївській та Сергіївській сільських бібліотеках, де присутні могли познайомитися з історією написання українських ікон. Постійно-діючі куточки духовної літератури, які працювали протягом неділі для користувачів бібліотек, знайомили відвідувачів з історичними пам’ятками вітчизняної культури.
В ході проведених заходів бібліотекарям було важливо донести до пересічного користувача, щоб кожен правдивий християнин, православний, українець у своїй душі згадував діяння Святого Володимира і може, навіть, провів паралель між тим сивим часом і теперішнім. Тоді Володимир Великий боровся за святу Київську Русь-Україну і тепер відбувається боротьба за нашу рідну Україну. Тепер всі у світі знають, що є великий український народ, і ці проведені заходи ще раз нагадують всім нам, що ми мусимо бути достойними наших предків.
Прес-служба Донецької ОГА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:08
Вчора
19:03
Вчора
18:47
Вчора
18:10
Вчора
17:39
Вчора
17:21
Вчора
16:15
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
09:42, 1 квітня
15
09:40, Вчора
15:54, 27 березня
live comments feed...
Коментарі