
СТАТТЯ
09:02, 12 квітня
Роковини захоплення Слов'янська: як місто пережило окупацію та звільнення
СТАТТЯ

Фото - 6262
Сьогодні, 12 квітня 2025 року, виповнюється 11 років з моменту захоплення Слов'янська проросійськими бойовиками — події, яка стала початком активної фази російської агресії на сході України.
12 квітня 2014 року озброєні бойовики під командуванням російського офіцера Ігоря Гіркіна (псевдо "Стрєлков") здійснили скоординований захват ключових адміністративних будівель у Слов'янську. Серед перших об'єктів, які опинилися під контролем окупантів, були міський відділ міліції та управління СБУ.
Захоплення супроводжувалося встановленням блокпостів навколо міста, підняттям прапорів так званої "ДНР" та початком репресій проти проукраїнських активістів. За свідченнями очевидців, бойовики діяли професійно, швидко та злагоджено, що вказувало на їхню підготовку та підтримку з боку Росії.
Ця операція не обмежилася лише Слов'янськом — подібні сценарії розгорталися й у сусідніх містах: Краматорську, Бахмуті (тоді Артемівську), Дружківці та інших населених пунктах Донеччини.
Звільнення Слов'янська українськими військами
У відповідь на захоплення Слов'янська та інших міст Донбасу, 13 квітня 2014 року українська влада оголосила про початок Антитерористичної операції (АТО) на сході України.
Майже три місяці Слов'янськ перебував під владою окупантів. Звільнення міста відбулося 5 липня 2014 року в результаті ретельно спланованої операції Збройних Сил України. У ніч з 4 на 5 липня бойовики під натиском української армії залишили місто, перед відступом підпаливши свій штаб у будівлі СБУ.
Зранку 5 липня українські військові увійшли до Слов'янська та підняли державний прапор над міською радою. Того ж дня були звільнені також Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка.
Ціна звільнення та історичне значення
Звільнення Слов'янська стало першою значною перемогою України у війні на Донбасі та символом початку відновлення контролю над окупованими територіями. Проте ця перемога далася дорогою ціною — у боях за місто загинуло близько 70 українських військових. Втрати ж бойовиків оцінюються приблизно у 470 осіб.
Щороку 5 липня в Україні відзначають День звільнення Слов'янська та інших міст Донеччини від російської окупації. Ця дата стала символом незламності українського духу та рішучості в боротьбі за територіальну цілісність держави.
Сьогодні, згадуючи ці події одинадцятирічної давності, ми вшановуємо пам'ять усіх, хто загинув у боротьбі за свободу та незалежність України.
Цей текст був корисним для вас? Дякуємо, що читаєте!
Якщо вам сподобалася ця стаття, подякуйте її автору донатом. Зробіть свій внесок у незалежну журналістику!
Зробити внесок:https://base.monobank.ua/k3zNQFx5PN8JK#donate
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі