
НОВИНИ
19:40, 25 лютого
Уряд продовжив період бронювання працівників критичних підприємств до 31 березня
НОВИНИ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про продовження до 31 березня 2024 року перехідного періоду для підприємств, які ще не встигли підтвердити свій статус критично важливих та перебронювати працівників.
Протягом цього часу чинність уже наданих відстрочок зберігатиметься. Про це повідомляють у Міністерстві економіки України.
Крім того, компанії, які оновили статус критичності, можуть здійснювати бронювання без 72-годинної обробки даних, що прискорює процедуру. За словами першої віцепрем’єр-міністерки — міністерки економіки України Юлії Свириденко, це рішення пов’язане з кібератаками, що відбулися на початку року. Продовження терміну дасть підприємствам можливість подати документи на оновлення статусу та вчасно перебронювати своїх працівників.
Подати заяву на бронювання можна виключно через портал «Дія», без необхідності оформлення паперових наказів. Після авторизації на порталі потрібно обрати послугу «Бронювання працівників», внести необхідні дані та підтвердити розмір зарплати. Після перевірки заявка підписується керівником підприємства або уповноваженою особою. Результат розгляду надходить на електронну пошту та відображається в застосунку «Резерв+». Якщо бронювання здійснюється після оновлення статусу підприємства, воно діятиме до одного року.
Для отримання статусу критично важливого підприємства компанія має відповідати трьом критеріям, два з яких є обов’язковими:
- середня зарплата працівників — не менше 20 тисяч гривень;
- відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ.
Третій критерій підприємство може обрати один із таких:
- сплата податків і зборів понад 1,5 млн євро на рік (в еквіваленті гривень);
- валютні надходження понад 32 млн євро на рік (крім позик та кредитів);
- стратегічне значення для економіки та безпеки держави (визначається згідно з урядовим переліком);
- важливість для окремої галузі економіки чи громади (визначається відповідними державними органами або ОВА);
- статус резидента «Дія.City»;
- надання електронних комунікаційних послуг із певним рівнем доходу.
Для підтвердження статусу підприємство має подати фінансові звіти та довідки про зарплату та податкову дисципліну до профільного органу (Міненерго, Мінцифри, Мінагро тощо). Розгляд заяви триває до 10 робочих днів.
Послугу реалізують Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство оборони України за підтримки «Проєкту підтримки Дія», що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:04
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
02:07, 17 березня
09:07, 24 березня
38
11:21, 28 березня
live comments feed...
Коментарі