• Головна
  • Фірма родини сепаратиста, ексвіцегубернатора Севастополя вкотре отримала від влади Слов’янська мільйони гривень
ПРЕСРЕЛІЗИ
11:45, 29 грудня 2024 р.

Фірма родини сепаратиста, ексвіцегубернатора Севастополя вкотре отримала від влади Слов’янська мільйони гривень

ПРЕСРЕЛІЗИ
Колаж "ВЧАСНО"

Колаж "ВЧАСНО"

На капітальний ремонт укриття міської клінічної лікарні у Слов’янську на Донеччині додатково виділили понад 4 млн гривень. Загальна вартість проєкту вже перевищила 15 мільйонів. 

Деталі закупівлі та хід робіт аналізували журналісти «Вчасно».

Завищені ціни та співпраця з сумнівним підрядником, пов’язаним із родиною сепаратиста, ексвіцегубернатора Севастополя, мільярдера Олегом Кізіменко — так сьогодні ремонтують укриття міської лікарні у Слов’янську.

19 грудня Управління житлово-комунального господарства Слов’янської МВА уклало додаткову угоду на виконання робіт з капітального ремонту сховища Слов’янської міської клінічної лікарні на 4 млн 126 тис. 265 грн 40 коп.

Це вже восьма закупівля, пов’язана з цим капремонтом, знайдена в системі Prozorro. Розробка проєктно-кошторисної документації та її експертиза обійшлися майже в 1,5 млн грн, авторські та технічні нагляди — понад 285 тис. грн, а безпосередній ремонт разом із до замовленням — понад 14 млн грн. Таким чином, загальна вартість ремонту уже сягнула 15,7 млн грн.

Перший контракт уклали у грудні минулого року за результатами відкритих торгів, в яких взяло участь лише ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор». Цього разу тендер не проводили, а знову уклали контракт із цим же приватним підприємством.

Підрядник зобов’язувався завершити всі роботи до лютого 2024 року. Однак реалізація затягнулася, і через рік Управління уклало нову угоду на додаткові послуги, які мають завершити до кінця липня наступного року.

Завищені ціни

Перелік робіт з капітального ремонту укриття Слов’янської міської клінічної лікарні розмістився на понад 100 сторінках. Проєкт передбачає демонтаж старих конструкцій, укріплення стін і перекриттів, монтаж водопровідних і каналізаційних систем, оновлення електромереж, встановлення освітлення та систем сигналізації. Заплановано також проведення штукатурних і фарбувальних робіт, укладання захисних підлогових покриттів, облаштування вентиляції, систем кондиціонування, гідроізоляції та інше.

Детальний аналіз кошторисів викликає сумніви щодо обґрунтованості цін. Наприклад, вартість гарячекатаної арматурної сталі періодичного профілю класу А500С діаметром 12 мм вказана на рівні 48 750 грн/т, тоді як середня ринкова ціна становить 33 660 грн/т — на 45% менше.

Скріни з "Вчасно"

Скріни з "Вчасно"

Подібна ситуація і з крупнозернистою ремонтно-відновлювальною сумішшю Ceresit CD 22, вартість якої в кошторисі складає 54,25 грн/кг, що на понад 30% вище за ринкову середню ціну в 40 грн/кг.

Завищення простежується і щодо дизельного генератора (132 кВт) ESTAR BES-165 SA. Підрядник вказав, що він коштуватиме 1 млн 156 тис. 285 грн, тоді як офіційний продавець пропонує його за 920 тис. грн — на 20% дешевше.

Скрін з "Вчасно"

Скрін з "Вчасно"

Така ж ситуація із завищенням прослідковується і щодо інших товарів. Таким чином, аналіз показує, що частина товарів для ремонту укриття закладена в кошторисі за цінами, які не відповідають реальній вартості.

Сумнівний підрядник «ІВЦ «Вектор» з імперії Кізіменко

Крім завищених цін питання постають й щодо вибору підрядника. ПП «Інженерно-виробничий центр «Вектор» було зареєстровано 14 років тому у Харкові для оптової торгівлі. Активну участь у державних закупівлях фірма розпочала лише у 2023 році. Буквально за рік підприємство уклало контрактів на практично 400 млн грн. Капітальний ремонт сховища у Слов’янську став другим тендером для підрядника.

За час свого існування компанія встигла переїхати спочатку до Дніпра, потім до Донецької області, а наразі знаходиться у Бориспільському районі Київської області. Засновники з керівниками та види діяльності змінювались у тій же послідовності.

До 2023 року компанією володіло ТОВ «Промін буд сервіс», яке до 2021 року належало Ігорю Черкашину — нині він очолює донецьке підприємство «Марморокбуд». Через мережу компаній у Донецьку та Краматорську воно пов’язане з Дмитром Швидченком, також з окупованого Донецька, що раніше працював помічником колишнього депутата від Партії регіонів і ексміністра уряду Азарова Анатолія Близнюка.

Окрім цього, ПП «ІВЦ «Вектор», який очолює Олександр Криворучко, не має власного обладнання й орендує техніку у ТОВ «Хозхімсервіс» — до лютого цього року товариство належало тещі Криворучко Аллі Кізіменко, а керував компанією її син Марк Кізіменко. З 2009 року «Хозхімсервіс» отримало понад 3,8 млрд грн на державних контрактах.

Ця фірма була створена на Донеччині Олегом Кізіменко та свого часу була одним з улюблених підрядників у регіоні. Різні органи влади Донецької області продовжують активно співпрацювали з компанією. Серед найбільших замовників — КНП «Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполь», Відділ освіти Покровської міської ради, КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами», Департамент охорони здоров’я ДонОДА.

Станом на сьогодні як «Промін Буд Сервіс», так і «Хозхімсервіс» включені до чорного списку Антимонопольного комітету через узгоджені антиконкурентні дії. АМКУ встановив, що компанії мали засновників та працівників, які є родичами, працювали за однією адресою, використовували спільні IP-адреси й надавали одна одній безвідсоткову фінансову допомогу.

Разом з фірмами притягується до відповідальності й ТОВ «Леман-бетон», яке було зареєстровано 17 років тому у Лимані на Донеччині для виготовлення бетонних виробів. За час свого існування на державних контрактах компанія заробила понад 760 млн грн. До 2018 року «Леман-бетон» керував колишній зять Алли Кізіменко — Олександр Криворучко, який наразі очолює ПП «ІВЦ «Вектор».

Рішення АМКУ щодо притягнення до відповідальності ТОВ «Хозхімсервіс», ТОВ «Промін буд сервіс» та ТОВ «Леман-бетон» "Вчасно"

Додатково до мережі компаній, пов’язаних із Кізіменками, можна додати ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція», яке з 2015 року заробило майже 890 млн грн на державних тендерах. Належить фірма ще одному сину Алли Кізіменко — Давиду Кізіменко.

Слід зауважити, що на всі перелічені компанії або заведено кримінальні справи, або вони є їх учасниками. Крім того, Антимонопольний комітет неодноразово накладав на них штрафи за антиконкурентні узгоджені дії, проте фірми продовжують активно укладати державні контракти.

Не заважає діяльності цієї бізнес-групи навіть сепаратистські звинувачення. Як видно, у всіх фірмах прослідковується зв’язок з родиною Кізіменків, головою якої є колишній заступник губернатора окупованого Севастополя Олег Кізіменко, засуджений за сепаратизм.

Екс віце-губернатор Севастополя Олег Кізіменко

Екс віце-губернатор Севастополя Олег Кізіменко. Колаж "Вчасно"

Екс віце-губернатор Севастополя Олег Кізіменко. Колаж "Вчасно"

Олег Кізіменко народився в Донецькій області, де й зробив кар'єру. У 1996 році він очолив «Хозхімсервіс», а через сім років перейшов на державну службу. Це забезпечило родині Кізіменко підряди з державного бюджету. З 2004 року Кізіменко керував управлінням капітального будівництва Донецької ОДА, де відповідав за низку інфраструктурних проєктів, зокрема підготовку до «Євро-2012». Після призначення на державну службу «Хозхімсервіс» переписали на родину — дружину Аллу, сина Давида та іншого сина Марка, який тоді обіймав посаду директора. Третій син, Матвій, керував проєктним інститутом «Донецькпроєкт». У 2011 році аудитори виявили корупційне порушення: інститут Матвія виграв тендер на реконструкцію дитячого реабілітаційного центру завдяки рішенню тендерного комітету, очолюваного Олегом Кізіменком.

У 2012 році Олег Кізіменко залишив посаду в Донецькій ОДА і переїхав до Севастополя, де став заступником голови міської адміністрації Володимира Яцуби. Після окупації Криму росією у березні 2014 року Кізіменко залишився на своїй посаді і працював на окупаційну владу. У липні він подав у відставку та перейшов на нижчу посаду в адміністрації Севастополя — заступника начальника департаменту міського господарства.

У 2016 році він повернувся на підконтрольну Україні територію Донбасу, де протягом двох років займався бізнесом. Проте 11 вересня 2018 року його затримали в Україні. На той момент Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Кізіменко допомагав створювати окупаційні органи влади, передавав окупантам службову документацію та сприяв діяльності РФ, спрямованій проти України. У грудні 2018 року суд визнав Кізіменка винним у сепаратизмі, проте засудив до п’яти років лише умовно.

Історія Кізіменка показує, як особи з досвідом співпраці з окупаційною владою змогли уникнути серйозних наслідків і повернутися до бізнес-діяльності в Україні. Його умовний вирок за сепаратизм не став на заваді успішному освоєнню бюджетних коштів фірмами, пов’язаними з його родиною.

Таким чином, ця ситуація наочно ілюструє вразливість системи державних закупівель та недостатній контроль над підрядниками. Фірми родини Кізіменків, зокрема ПП «ІВЦ «Вектор», яка виконує роботи з ремонту укриття лікарні у Слов’янську, продовжують отримувати мільйонні контракти. Це відбувається попри кримінальні провадження, накладені штрафи Антимонопольного комітету та звинувачення голови родини Кізіменків у сепаратизмі.

Крім того, завищені ціни, непрозорі закупівлі та затягування строків виконання робіт викликають серйозні питання щодо ефективності використання бюджетних коштів. Проте це, схоже, не привертає належної уваги контролюючих органів. Інформація про моніторинг закупівель аудиторською службою — відсутня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости Славянска #розслідування #ВЧАСНО #укриття #ремонт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...