17:09, 3 вересня 2024 р.
Я йду в армію. Що треба знати
В Україні триває мобілізація. Паралельно з тим, багато чоловіків продовжують долучатись до Збройних Сил, або інших формувань за власним бажанням.
Нещодавно до лав ЗСУ долучився журналіст Дмитро Браславський. Саме він і розказав нам, що треба знати та на що звертати увагу тим, хто йде до армії.
***
Якщо хочеш піти в конкретну бригаду, на конкретну посаду, треба звертатися до керівників цієї бригади і проходити співбесіду. Якщо ти їм підходиш, то отримуєш від них відношення ( прим. це документ від імені командира частини про те, що частина готова вас взяти на службу на певну посаду). Зазвичай бригади вже налаштували свою комунікацію з певними ТЦК і там відправляють людей туди, де вони мають відношення.
Щоб оформитись в ТЦК, треба мати:
- відношення,
- паспорт,
- ідентифікаційний код
- військовий квиток
- (можуть питати документи про освіту).
Якщо ти доброволець і дійсно не маєш скарг по здоров’ю, то ВЛК пройти буде доволі легко і швидко.
Якщо ти точно знаєш, що йдеш по мобілізації або на контракт, то загалом не сильно будуть звертати увагу на здоров’я. Якщо ти маєш якісь питання/хвороби, маєш показати і розказати про це відповідним лікарям.
“Моє ВЛК зайняло трохи менше 12 годин. Але це пов’язано було з обстрілом в Києві, перервами і тим, що аналіз крові робили дуже швидко. По хорошому це може відбуватися більше доби”.
Після ВЛК треба йти до голови комісії, яка пише заключення. Після цього - до офіцера у мобілізаційному кабінеті. Він виписує повістку на “відправку” і зазначає дату, коли треба прийти. До цього дня ти збираєш всі речі, які потрібні у навчальному центрі (на “учєбці”).
Що ж потрібно під час проходження навчань?
Про наявність речей варто питати вже у військкоматі. Там же тобі і скажуть, куди саме на навчання тебе відправляють. Часто необхідність речей залежить ще і від того, до якого саме навчального центру відправляють новоприбулих.
Є ймовірність, що жити доведеться в наметах, тому з собою варто брати усі необхідні засоби гігієни, або “мильно-рильне”, як це зазвичай називають. Також варто взяти вологі серветки, шорти, футболки (та і загалом небагато, але змінного одягу), спідню білизну, носки, переноски, засоби від комарів ( їх багато не буває).
Загалом Дмитро радить не купляти заздалегідь речі, а брати гроші, щоб можна було купити все необхідне згодом. Адже може бути таке, що тобі відразу видадуть все, що добре підійде, тоді розтрати будуть марні. А може бути, що щось не підійшло, або не було твого розміру, тому краще буде замінити це купленим самому.
“Щодо речей, я б не радив набирати дуже багато такого, типу каремати-спальники. Реально це все видається. Може із затримкою, може не одразу, а буває і взагалі не видадуть. Але мені видали все, і навіть з головою. Товариші присилали додаткові штани, додаткові кітеля. Я тепер забезпечений всім і надовго. Плюс потенційно, у навчальних центрах можуть дозволити у вихідні, або під час звільнення поїхати у військторг і докупити все, що не підійшло”.
Важливо розуміти, що велику кількість з того, що вам видадуть, треба буде повернути при звільненні.
Також обов’язково з собою взяти ліки. Якщо у вас є якісь захворювання, візьміть ліки з запасом. Якщо ви чогось не взяли, треба звертатись до медпункту, або до командира, який направить до санчастини. Зараз медики в армії мають достатньо ліків, щоб допомогти.
На навчанні варто зрозуміти, що твоє життя змінюється докорінно. Ти будеш слухатись наказів і вони не завжди можуть здаватись логічними. Плюс до всього ти живеш у розпорядку з фізичними навантаженнями. Якщо люди раніше не були готові до цього, то це може стати своєрідним стресом
Треба зважати і на те, що тебе обов’язково навчатимуть стріляти. А на додачу до всього - ти знаходитимешся у новому колективі.
“Дай боже, щоб всі були з відношеннями, це вже більш-менш ідейні люди. Бо якщо це просто наловлені в бусики (прим. маються на увазі мобілізовані, яких ТЦК забрали прямо з вулиць), то це буде повна дизмораль і людина може там зламатися. Але в навчальних центрах плюс-мінус сортують людей, щоб ті, хто з відношенням, попали разом”.
Також варто бути готовим до того, що в учебці можуть не навчити прям всього, що тобі необхідно. Тому варто самому читати, гуглити і не соромитись питати.
Якщо у тебе немає відношення, а тебе спіймали на вулиці і привезли у навчальний центр, то ще на етапі військкомату тебе можуть забронювати “покупці” (прим. представники різних бойових бригад, яким треба поповнювати особовий склад).
Якщо такого не трапилося, то коли тебе привозять до навчального центру, не факт, що сама “учебка” почнеться завтра, вона може початись і через тиждень. За цей час у навчальний центр приїдуть представники якихось бригад і запропонують свої послуги. Є шанс, що тебе “завербують”. Краще одразу визначатись із тим, ким ти хочеш бути і які завдання готовий виконувати.
Під кінець навчання ти маєш вже визначитись з тим, куди їхатимеш. З відношенням все, звичайно, відбувається значно легше.
Перехід у бригаду
Вже у бригаді військовим видають бронежилет, каску, автомат. Майже всю форму (як літню, так і зимову) видають ще на “учебці”. Одягом люди забезпечені.
За бажанням, звичайно, можна докупити собі РПСку (прим. військове спорядження, ремінно-плечова система), нормальний рюкзак, всякі “ніштячки”, - додає Дмитро.
“Ти однозначно у перший-другий день точно не поїдеш нікуди на бойовий виїзд. Поспілкуєшся з командиром, з ротним, взводним і вони підкажуть, що треба для того, щоб бути “крутим рексом”, які тобі потрібні речі. Щось може дадуть, так теж буває. А можуть запропонувати поїхати у воєнторг і докупити, що потрібно. Але я не раджу самому купувати щось і завчасно, бо може не згодитись і ти будеш просто з тим тягатись”.
Перші два-три дні людина може відчувати паніку. Приходить розуміння, що цивільне життя змінилося військовим і ти маєш йти на якісь внутрішні поступки, компроміси.
“Це період, коли тебе щось ламає, ти сам собі на горло наступаєш. Головне - не вдаватись в жорстку паніку. В принципі люди адекватні, я би сказав, що все можна пережити спокійно, нормально, освоїтись дуже легко”.
А ще варто пам’ятати, що кожен мешканець Слов’янської громади та ВПО, який вперше укладе контракт із ЗСУ, отримає 100 тисяч гривень з міського бюджету.
Читайте також:
- Кого з чоловіків можуть зняти з військового обліку
- Бійці зі Слов'янська можуть отримати по 100 тисяч гривень
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:15
Спецтема
Оголошення
12:26, 16 січня
108
14:37, 10 січня
20:15, 9 січня
11:17, 16 січня
9
live comments feed...
Коментарі