• Головна
  • Троянди, парки і блошиний ринок - як виглядає прифронтовий Краматорськ на Донеччині
17:07, 15 серпня

Троянди, парки і блошиний ринок - як виглядає прифронтовий Краматорськ на Донеччині

Троянди, парки і блошиний ринок - як виглядає прифронтовий Краматорськ на Донеччині

Залізничний вокзал Краматорська називають місцем, яке бачило набагато більше щирого кохання, ніж будь-який РАЦС. А як щодо самого Краматорська? Як виглядає і чим живе місто?

Краматорськ, як і сусідній Словʼянськ, вважається прифронтовим містом. Від Краматорська до лінії фронту - близько 20 км. Місто звикло жити під звуки регулярних вибухів та прильотів безпосередньо по його території - під них засинають, прокидаються, йдуть на роботу.

Читайте: Місто військових і солоних озер - як живе прифронтовий Словʼянськ на Донеччині

Попри постійну небезпеку, життя в Краматорську насичене, а подекуди навіть триває відбудова та ремонт.

Так, у місті триває ремонт будинків, які були пошкоджені внаслідок російських обстрілів. У кількох будинках поміняли дахи і вікна, ще один відбудовують після значного пошкодження.

Ще на одному будинку по вулиці Богдана Хмельницького тривають фасадні роботи.

У місті є де провести вільний час - можна сходити в кафе, кавʼярню чи кальянну. А можна піти потренуватися на тренажерах чи побігати у Саду Бернацького. 

А можна і просто погуляти в тому ж Саду Бернацького, поспоглядати на річку та качок, що там плавають, помилуватись куточком природи. Цікаво, що частина Саду Бернацького виглядає так, наче там ще триває ремонт, адже вздовж доріжок складені блоки ще не використаної бруківки.

Є інший парк Ювілейний, де стоїть великий флагшток з Державним Прапором. Ще одне затишне місце, яке дбайливо доглядають - сквер біля БК Машинобудівників.

На цих локаціях можна зустріти перехожих, які прогулюються самі, пари різного віку та людей, які просто сидять в тіні на лавочці. Важлива деталь тутешніх парків, скверів та площі - засаджені квітами клумби, як символ того, що життя в будь-якому випадку переможе. Серед всіх квітів особливо виділяються пишні кущі троянд. 

У місті працюють комунальники, які прибирають вулиці, вивозять сміття, поливають газони та клумби, підстригають траву.

Розвинена транспортна інфраструктура - регулярно їздять автобуси та тролейбуси. Працює кілька служб таксі, які можна викликати як через застосунок, так телефоном. В інші міста можна доїхати не тільки потягом зі знаменитого залізничного вокзалу Краматорська, а й автобусом з автовокзалу.

А якщо прокинутися о 6 ранку і піти вверх по вулиці Парковій, то можна побачити, як розкладається блошиний ринок. На тому ринку, здається, можна знайти будь-що: посуд, інструменти, деталі, одяг, взуття, свічники, книги тощо. А можна знайти і щось рідкісне та унікальне, якщо вдача буде на вашому боці.

Але, звісно, покупки можна робити не тільки на блошиному ринку - у місті працюють овочеві ринки, магазини, заклади з надання сервісних послуг тощо.

Попри те, що Краматорськ регулярно опиняється під російським обстрілом, життя тут не зупиняється, люди все одно продовжують сюди повертатися, намагаються відновити своє пошкоджене житло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини Слов'янська #Донецька область #Чернівці #новини Чернівців #новини Буковини #війна в Україні #війна з росією #Краматорськ #відновлення #відбудова #прифронтові міста #прифронтова зона
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...