• Головна
  • Лікарів вистачає, але скарги є: Як НСЗУ у Дніпрі перевіряє медицину
17:11, 7 серпня

Лікарів вистачає, але скарги є: Як НСЗУ у Дніпрі перевіряє медицину

Лікарів вистачає, але скарги є: Як НСЗУ у Дніпрі перевіряє медицину, фото-1

Програма медичних гарантій на Дніпропетровщині діє, але не всі про неї знають

У Дніпрі та області попри повномасштабне вторгнення і відтік кадрів за кордо залишається достатня кількість висококваліфікованих медиків, а програма медичних гарантій продовжує діяти. Проте новини Дніпра свідчать, що люди продовжуються скаржитися на побори в лікарнях в НСЗУ.

Як повідомила в ексклюзивному інтерв’ю виданню «Відомо» заступниця голови Східного офісу Національної служби здоров’я Наталія Шуліка, в області на даний час є 1843 лікарі первинної медичної допомоги та 8806 лікарів спеціалізованої медичної допомоги. Їхня зарплата складає не менш ніж 20 тис. грн на місяць для лікарів і не менж ніж 13,5 тис грн для середнього персоналу. Втім, в деяких громадах знаходять можливість стимулювати медиків за рахунок додаткових коштів, і там зарплата сягає 35-40 тис. грн.

Шуліка повідомила, що головним завданням НСЗУ наразі є інформаційна робота з населенням щодо програми медичних гарантій і перевірка медичних закладів на відповідність вимогам, які ставлять до них в МОЗ. Зокрема, нещодавно відбулися перевірки закладів за ключовими напрямками: пологи, інфаркти, інсульти та неонатальна допомога. Виявлено багато порушень. Закладам, у яких були суттєві порушення, було призупинено оплату до усунення недоліків.

Надалі НСЗУ перевірятиме реабілітаційні центр, де проходять відновлення наші військові. На даний час  на Дніпропетровщині діють 28 закладів, які надають стаціонарну реабілітацію. Сума договорів з цими закладами на цей рік становить 345 мільйонів гривень. Ще 39 закладів надають амбулаторну реабілітацію.

До речі, минулого року в НСЗУ планували розробляти пакети медичних гарантій окремо для цивільних, і окремо для військових, але у кінцевому підсумку вирішили відмовитися від даної ідеї. Це пояснили небажанням створювати соціальну напругу у суспільстві, оскільки всі пацієнти є громадянами України і не варто їх ділити за категоріями. Хоча, звичайно, спеціалізована допомога військовим, у тому числі безоплатна, діє в рамках спеціальної програми. Наприклад, це стосується зуболікування і зубопротезування.

Щодо скарг пацієнтів на побори в лікарнях, то, на жаль, Дніпро та область посідають перше місце в Україні за їхньою кількістю. За 7 місяців 2024 року до НСЗУ надійшло з області 150 скарг, і кожна третя стосується того, що пацієнтів змушують купувати ті ліки, які мають безкоштовно надаватися державою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...