• Головна
  • Історія українського козацтва на Донеччині та Луганщині
17:08, 18 червня 2024 р.
1

Історія українського козацтва на Донеччині та Луганщині

Історія українського козацтва на Донеччині та Луганщині

Жителі Донеччини та Луганщини могли чути, що раніше ці землі називали Диким Полем, що жили там спочатку кочові племена, а потім - українські козаки. Але що ж відомо про козацтво на сході України?

Як і коли козацтво прийшло на схід України? Які фортеці та поселення були 500 років тому на місцях сучасних Донецька, Маріуполя, Лисичанська?

Довгий час російська імперія, совєцький союз та росія докладали зусиль, аби стерти всі свідчення про історію незалежної України, а особливо про те, що її східні області завжди були українськими. 

Росія у всіх своїх версіях завжди намагалася втлумачити українцям думку, що всі міста Донецької та Луганської областей заснував совєцький союз, та й цивілізацію соди приніс він же.

Але насправді життя тут було і процвітало задовго до приходу совєтів. І хто знає, яким би воно могло бути, якби російська імперія не доклала зусиль, аби знищити козацтво?

У новому відео проєкту "Східна грань" від 6262 розкажемо про те, чому Донецька та Луганська області - це давня козацька земля.

Читайте: Крейдяні кар’єри біля Слов’янська - архівні фото

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини Слов'янська #Донецька область #Донечична #Луганщина #Луганська область #історія #козацтво #козаки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Степан Петрович
4 квітня, 16:44
Становлення українства. Що викреслено з глибинного минулого нашого народу? «ТРАДИЦІЇ ХАРАКТЕРНИКІВ» (Збірка статей з видання «Братство Богуна», №2-№35). Статті про характерництво, Івана Богуна, минуле України, праукраїнське докириличне письмо, праукраїнські держави, основи давнього православного світогляду, рахмано-характерницькі традиції, віру характерників, їх світорозуміння, бачення майбутнього. Завантажити збірку статей можна тут - https://drive.google.com/file/d/17kvmfM_oDYa1pf1_41YrgDGmOxDCFE_q/view
Останні новини
Оголошення
live comments feed...