• Головна
  • Тарифи, пенсії та додаткові штрафи - що зміниться в Україні з червня 2024
14:08, 1 червня

Тарифи, пенсії та додаткові штрафи - що зміниться в Україні з червня 2024

Тарифи, пенсії та додаткові штрафи - що зміниться в Україні з червня 2024

З червня в Україні почнуть діяти певні нововведення. Про них читайте в цьому матеріалі.

Окрім нових штрафів і ситуації з тарифами, деяким пенсіонерам підвищать пенсії, а чоловіки за кордоном мають повернутись в Україну, щоб оновити дані.

Тарифи

Ми вже говорили про ймовірне підвищення тарифу на електроенергію.

Читайте: Наскільки в Україні зросте ціна на електроенергію

У травні вартість послуг електропостачання для населення становила 2,64 грн/кВт-год. Ціну суттєво підняли влітку 2023 року через потребу у коштах на відновлення інфраструктури після російських обстрілів. Тоді сума у платіжках за електроенергію зросла приблизно на 250 гривень.

Після нових ударів по енергетиці навесні 2024 року ситуація в українській енергосистемі стала надскладною. Тож з 1 червня уряд планує підняти тарифи на електроенергію.

За даними низки ЗМІ, очікується, що від початку червня тариф на світло зросте на 80% тариф для побутових споживачів, які споживають на місяць понад 100 кВт-год. Для цієї категорії передбачено збільшення тарифів з 2,64 грн до 4,8 грн/кВт-год, - пише NV.

Водночас для споживачів, які використовують менше електрики (до 100 кВт-год на місяць), тариф не зміниться та залишиться на рівні 2,64 грн/кВт-год. Однак ці цифри до затвердження Кабміном є попередніми.

Інші ціни на тарифи залишатимуться незмінними.

Допомога ВПО

У червні вводиться нова допомога ВПО - субсидія на оренду житла. З її прийняттям сім'ї переселенців платитимуть близько 20-30% від суми орендної плати, а решту компенсує держава.

Окрім того у червні продовжать виплачувати допомогу переселенцям із вразливих категорій - людям з інвалідністю, сім'ям із дітьми, малозабезпеченим, непрацездатним тощо.

Є також нововведення - з червня почнуть виплачувати допомогу людям, які евакуюються із Сумської та Харківської областей.

Субсидії

З червня 2024 року Кабмін вирішив відновити порядок призначення та виплати житлових субсидій і пільг для тих людей, які у 2022 році проживали на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій.

Таким людям необхідно до 1 липня звернутися за продовженням виплат субсидій або пільг. Йдеться про тих людей, які одночасно відповідають чотирьом критеріям, пояснили в Пенсійному фонді:

  • якщо людина є отримувачем житлово-комунальної субсидії або пільги;
  • водночас була отримувачем субсидії або пільги станом на початок повномасштабної агресії РФ 24 лютого 2022 року;
  • проживала (чи проживає) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • якщо з початку повномасштабного вторгнення така людина не зверталася до органів соцзахисту чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги (нині це потрібно зробити до 1 липня 2024 року).

Подати заяву та необхідні документи можна у декілька варіантів:

  • особисто в найближчому сервісному центрі ПФУ;
  • через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • через уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад;
  • надіславши документи поштою на адресу Пенсійного фонду;
  • онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ, мобільний застосунок Пенсійний фонд чи портал Дія.

Пенсії

З 1 червня пенсіонерам, які працюють, підвищать виплати. Це станеться з огляду на перерахунок пенсій, який пройшов у квітні 2024 року.

Це стосується пенсіонерів, які:

  • після призначення/попереднього перерахунку продовжували працювати і на 1 березня 2024 року мають 24 місяці страхового стажу. Перерахунок здійснюється з урахуванням страхового стажу;
  • відпрацювали менш як 24 місяці, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії минуло два роки.

Особисто звертатися для проведення перерахунку пенсій нікуди не потрібно: він відбувається автоматично, за даними, які містить Державний реєстр застрахованих осіб.

Новий штраф

У червні Нацбанк може обмежити перекази між картками до суми 100 000 гривень на місяць і кількість переказів - до 30 на місяць.

Також банк може накласти штраф за переказ з картки на картку, якщо вважатиме операцію підозрілою - наприклад, якщо людина не зареєстрована як ФОП і регулярно отримує великі суми.

Мобілізація

Протягом усього червня у військовозобов'язаних громадян залишиться обов'язок оновити дані у ТЦК. Зробити це мають всі чоловіки віком від 18 до 60 років (крім тих, кого виключено з військового обліку), а також жінки-медики. У разі ігнорування цього обов'язку призначається штраф за неявку в ТЦК.

Також новий закон про мобілізацію передбачає скасування статусу "обмежено придатний до служби" і запровадження базової військової підготовки у вишах. За законом контрактники, які мають медичну освіту або підписують контракт у віці від 18 до 25 років, служитимуть 1 рік.

З 18 червня Міністерство оборони обіцяє запустити нову функцію застосунку Резерв+, який фактично є електронним кабінетом усіх військовозобов'язаних.

Це буде QR-код, який дозволить при перевірці підтвердити дані про людину в системі Оберіг. З таким кодом інформація з системи Резерв+ матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий військово-обліковий документ.

До 16 червня повернутися на військовий облік мають ті українські чоловіки, які були офіційно зняті з нього раніше через свій виїзд за кордон на строк більше ніж три місяці. Для цього вони мають особисто приїхати в Україну, прийти в ТЦК (або орган СБУ чи відповідний підрозділ розвідувальних органів) і знову стати на військовий облік.

У таких чоловіків, відповідно до постанови Кабміну № 563 від 16 травня, є 30 днів на особистий приїзд в Україну та повернення на облік — тобто до 16 червня.

Йдеться лише про тих чоловіків(призовників, військовозобов'язаних та резервістів), які ще раніше, виїжджаючи за кордон на постійне місце проживання, особисто зверталися в ТЦК з документами, що підтверджують виїзд за кордон, та знялися з військового обліку.

Водночас чоловіки, які виїхали за кордон, але не були зняти з військового обліку за такою офіційною процедурою й надалі матимуть змогу оновити свої дані дистанційно(відповідно до закону про мобілізацію від 18 червня):

  • через систему Резерв+(яка фактично виконує функції електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста);
  • через офіційну електронну адресу або офіційний номер телефону ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #новини Буковини #зміни у Червні #зміни в Україні #що зміниться в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...