• Головна
  • Дерев'яна тераса: як правильно за нею доглядати
Реклама
15:15, 22 травня

Дерев'яна тераса: як правильно за нею доглядати

Реклама

Тераса — це зазвичай прибудова до заміського будинку. Її також можна будувати на даху чи у вигляді балконів. Наявність такого приміщення робить заміський будинок більш затишним та дозволяє отримати додаткові квадратні метри. В такому місці дуже зручно сидіти з філіжанкою смачної кави чи з цікавою книжкою.

Такі приміщення бувають різних варіантів. Якщо відкрите можна звести самому, бо воно нескладне, то закрите краще довірити компанії WOODMART. Спеціалісти знають, як побудувати терасу, яка задовольнить всі побажання господарів. Хоча сучасний ринок пропонує різні матеріали, натуральна дошка з сосни, мербау та інших дерев має максимальний попит. Щоб споруди з таких матеріалів слугували довго, потрібно правильно за ними доглядати.

Чому дерев’яним прибудовам потрібен постійний догляд

Хоча деревина є міцним матеріалом, вона піддається впливу зовнішніх факторів. Без додаткового догляду через вплив сонця та підвищену вологість вони втрачають свій вигляд: тьмяніють та забруднюються, іноді на них може розмножуватися грибок. Правильний догляд забезпечить прибудові красивий зовнішній вигляд та захистить деревину від шкідників і зовнішніх факторів.

Дерев'яна тераса: як правильно за нею доглядати, фото-1

Ідеальний порядок на терасі потрібно підтримувати

Будь-яке приміщення потребує регулярного догляду, і тераса не виключення. Щодня підмітайте підлогу, видаляючи опале листя чи інші «подарунки» природи. Незалежно від того, на балконі встановлена терасна дошка чи вона використовувалася в окремому приміщенні, протирайте її чистою водою один-два рази на тиждень. Навесні та восени краще використовувати мийку високого тиску, за допомогою якого можна добре видалити бруд на рифленій поверхні. Щілинам варто приділити особливу увагу, адже це ті місця, де частіше за все ховається опале листя, дрібні гілки чи інший бруд.

Промаслювання дерев’яних елементів — довговічність та блиск тераси

Дошка, виготовлена з натуральної деревини потребує додаткового промаслювання. Олія, проникнувши в деревину, посилює її здатність протистояти волозі, грибкам та шкідникам. Вона не дозволяє дошці розтріскуватися та розшаровуватися. Надає їй красивого вигляду.

Промаслювання виконується, коли надворі вже тепло. Найкращий період — кінець весни початок літа. Підлогу та інші дерев’яні елементи чистять від бруду, придаючи особливу увагу куткам та тріщинам. Плями видаляють з допомогою наждачного паперу або спеціальних засобів. Після миття прибудови всі деталі змащують олією (процес простий та нагадує фарбування) і залишають на два дні. Цього часу достатньо, щоб прибудова висохла і набула гарного вигляду.

Коли потрібно виконувати ремонтні роботи

Тераси, збудовані з натурального матеріалу, можуть дуже довго служити без додаткового ремонту, але іноді він потрібний. З часом може виникнути потреба в заміні однієї чи кількох дошок. Їх міняють, коли вони робляться пухкими та безбарвними. Щоб вийняти прогнилі елементи, можна використовувати викрутку чи якісь гострі інструменти. На їх місце ставлять нову дошку, яку фарбують (лакують) в потрібний відтінок.

Як бачите, догляд за дерев’яною терасою нескладний, але він повинен бути регулярним. Інакше дошки швидко втратять свій первісний вигляд, і їх зможе пошкодити грибок та різні шкідники. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...