18:36, 16 лютого
"Колишнього життя у Краматорську чи Слов’янську вже не буде". Волонтер Ваге Маміконян про допомогу армії та цивільним
На Донеччині ще з початку російського вторгнення у 2014 році об’єдналися активні люди, готові допомагати армії та тим, хто цього потребує. Ще тоді люди об’єднувалися в організації чи фонди.
Новою хвилею об’єднання стало повномасштабне російське вторгнення 2022 року.
Ми вже писали про те, як у Слов’янську працює волонтерський центр, який допомагає українській армії. Подібний центр є і у Краматорську. Ми поспілкувалися із співзасновником благодійного фонду «Всі поруч» Ваге Маміконяном.
***
До повномасштабного вторгнення Ваге Маміконян активно займався громадською діяльністю, мав свій некомерційний футбольний клуб, тренував футбольний клуб 81 окремої аеромобільної бригади.
Для Ваге початок великої війни не був сюрпризом. Він з однодумцями до цього готувався.
Чоловік є головою вірменської спільноти Краматорська. Разом зі спілкою вірменів України вони планували, що будуть робити у випадку повномасштабної війни, як будуть евакуювати людей і куди. У Запорізькій та Дніпровській вірменських церквах допомагають організували допомогу. І не лише вірменам.
У день вторгнення 24 лютого Ваге із сім’єю збиралися їхати в Київ до родичів. Але зранку йому в паніці зателефонувала сестра. Так він і дізнався про те, що почалося повномасштабне вторгнення.
“Я чітко знав, що треба робити, давав поради. Але сам зустрів війну з напівпустим баком в машині”.
Своєю командою вони одразу вивезли тих, з ким домовлялися. Ваге також вивіз родину, а сам повернувся у Краматорськ і примкнув до місцевих волонтерів.
***
Як волонтери об’єдналися
З початком повномасштабної війни у Краматорську, як і по всій Україні тоді, активні люди вирішили об’єднатися. Були різні запити і від військових, і від цивільних. Ваге з іншими волонтерами займалися від облаштування бомбосховищ до банальних потреб типу їжі чи одягу.
Вірменська спільнота також постійно долучається до допомоги. Наприклад, за минулий рік вони передали понад 100 генераторів на фронт.
Це були люди, які вже мали досвід громадської діяльності. Допомагали не тільки військовим - ще місцевим з дітьми і переселенцям, які приїжджали в місто, коли частину Донеччини почали окуповувати.
Це не робилося заради піару. Люди просто допомагали тим, у чому розбиралися, чи тим, що могли. Кожен в команді відповідав за своє поле діяльності.
“У нас було одне знамʼя - державний прапор”.
Часто допомогу, яку волонтери надавали військовим, оформлювали офіційно. Тому трохи згодом вони вирішили зробити Благодійний Фонд і включити туди своїх людей. Так з’явився Благодійний Фонд “Всі поруч.” Його заснували влітку 2022 року.
Благодійний Фонд має декілька приміщень в Краматорську. Кожен займається своєю діяльністю і відповідальний за свою ділянку роботи: хтось допомагає, як водій, інший допомагає фізично, ще хтось - у пошуку і доставці.
До благодійного Фонду входять представники з різних міст Донеччини: Святогірська, Лиману, Слов’янська, Дружківки, Добропілля і не тільки. Це волонтери, які зараз є на місцях. Але разом із тим в команді є люди, які евакуювалися сім’ями. Вони допомагають віддалено.
“Не було жодного питання, яке вони не вирішили б”, - каже Ваге.
Майже в кожній області є представники і волонтери фонду “Всі поруч”, які готові допомогти.
***
З чим працює Благодійний Фонд
Як тоді, так і зараз, Благодійний Фонд розділив свою діяльність на декілька різних гілок.
Найперша і основна - допомога військовим. У їхньому волонтерському центрі військовим завжди можуть допомогти провізією, гігієною, банальними ліками.
Але до Благодійного Фонду можуть звертатися військові із будь-якими запитами.
“Від допомогти поселити - до знайти 500 піддонів, мільйон гвіздків чи тисячу скобів”, - ділиться Ваге.
На жаль, не зі всім можуть допомогти волонтери. Якщо військові прийдуть із великим запитом, а благодійний фонд зрозуміє, що вони не зможуть впоратись із цим, то вони можуть допомогти контактами, адже волонтери України об’єднані і краще знають, хто і на чому спеціалізується.
Є допомога цивільним - родинам з дітьми (дитячі набори, засоби гігієни, одяг), гуманітарна допомога продуктовими наборами на деокуповані території та переселенцям.
Нещодавно Благодійний фонд “Всі Поруч” разом із партнерами запустили проєкт, що передбачає допомогу жителям Донецької області, які потребують транспортування до лікарні. Людей, які мають направлення від лікарів, можуть транспортувати у Харків, Дніпро, Київ та інші міста для лікування. Людей транспортують спеціальною машиною швидкої допомоги.
Цим проєктом вони займаються разом з міжнародним благодійним фондом «Day by day» та KIWI K.A.R.E. Він отримав назву «Дорога життя».
Плани благодійного фонду
Ваге Маміконян впевнений - благодійний фонд буде працювати, поки в ньому буде потреба. І, скоріш за все, навіть після війни у нас у всіх буде дуже багато роботи.
“Будемо залучати людей на відновлення країни, на допомогу постраждалим. Бо ще над цим ще багато років працювати”.
На скільки безпечно повертатись на Донеччину
Ваге з іншими волонтерами допомагає на Донеччині, тому ми запитали їхню думку щодо того, наскільки безпечно людям повертатися туди.
Місто Краматорськ, Слов'янськ і навіть Лиман намагаються жити мирним життям, але це точно не те, що було раніше.
“Можна повернутись у Краматорськ, але ти не можна повернутися у 23 лютого. І колишнього життя у Краматорську чи Слов’янську вже не буде”, - каже Ваге.
За два роки на Донеччині змінилося все. Для того, щоб продовжувати там своє життя, треба одразу розуміти, чим ти будеш займатись.
Так, люди дійсно поступово повертаються додому. Хтось це робить, бо не знаходить собі місце, зайняття чи роботу. Також відомо, що у безпечних областях є великі проблеми з житлом (а точніше з ціною на них).
“Дітям 100% краще не бути в Донецькій області. Бо наші діти і так багато постраждали. Ніякої соціалізації тут для них немає”.
***
Волонтери по всій Україні допомагають нашому війську здобувати перемогу, а звичайним мешканцям - виживати в сучасних умовах. А ми можемо допомагати їм.
Усю інформацію про Благодійний Фонд ви можете дізнатися на їхніх офіційних сторінках:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100089039507098
Читайте:
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:41
14:32
Спецтема
Оголошення
09:24, 29 листопада
22
09:24, 29 листопада
9
23:49, 27 листопада
live comments feed...
Коментарі