10:31, 30 жовтня 2023 р.
Чи чекати українцям на відключення світла взимку - Укренерго
Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв’ю для "Голос Америки" розказав про особливості відновлення енергетичної інфраструктури, додатковий захист об'єктів та унікальний досвід українських енергетиків.
Українські енергетики запевняють: вже зробили максимум для того, щоб Україна прожила цю зиму без тривалих відключень світла та блекаутів.
Загалом з інтерв’ю стало зрозуміло, що Україна цілком спокійно може пройти майбутню зиму. Однак для цього не повинно бути масованих обстрілів зі сторони росії. Адже ситуація з електропостачанням в Україні сильно залежить від обстрілів.
За словами Володимира Кудрицького, якщо говорити про сценарії без обстрілів, то в України є розуміння, як покривати споживання взимку. Проте наша країна не зможе без імпорту електроенергії з Європи. Все тому, що нашим електростанціям потрібна підстраховка і підтримка.
Однак поки в Україні не відключатимуть світло "ні на найближчі тижні, ні взагалі", адже немає обстрілів.
"З імпортом і, можливо, з включенням додаткових блоків на природному газі ми цю зиму маємо пройти. Я вважаю, що вірогідність загальнонаціонального блекауту чисто умовна, бо ми, зокрема, навчилися протидіяти й таким загрозам в новому сезоні", – наголосив Кудрицький.
За минулу осінь-зиму росія своїми обстрілами пошкодила близько 70 енергетичних об’єктів в Україні. По факту усі ГЕС зазнали ушкоджень. Жодна країна до цього не стикалася з такими загрозами.
"Тому і рішень готових ні в кого не було. Ці рішення ми знаходили вже по ходу п'єси, як то кажуть.
В другій половині лютого ми вже припинили обмеження електропостачання, всім включили світло. І це був, напевно, один з найсильніших моментів в моєму житті, коли я побачив з одного з київських пагорбів, лівий берег Києва, який світиться, просто купається в вогнях. Дуже сильне відчуття", - розказав Кудрицький.
За словами голови правління "Укренерго", щоб зиму можна було пройти легше, ніж минулого року, то треба максимально концентрувати зусилля не лише енергетикам та ЗСУ, але й звичайним споживачам.
"Підприємства можуть подбати про себе, забезпечивши виробництво автономними джерелами живлення. Об'єкти критичної інфраструктури, такі як котельні, лікарні, також мають бути обладнані генераторами. Всі вже знають, як це робиться, що треба робити. Бажано утеплити оселю, зробити певні запаси тощо", – додає Кудрицький.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:15
Вчора
17:09
Вчора
16:15
Вчора
15:12
Вчора
13:10
Вчора
Спецтема
Оголошення
21:46, 20 листопада
16:43, 14 листопада
16:00, 22 листопада
16:03, 16 листопада
10:52, 15 листопада
9
live comments feed...
Коментарі