• Головна
  • "Хоч кудись себе подіти". Жителька Святогірська після окупації стала волонтеркою
17:19, 23 жовтня 2023 р.

"Хоч кудись себе подіти". Жителька Святогірська після окупації стала волонтеркою

"Хоч кудись себе подіти". Жителька Святогірська після окупації стала волонтеркою

Жителька Святогірська Ольга Карташова після понад тримісячної російської окупації стала волонтеркою, допомагає видавати гуманітарну допомогу містянам, працює у банному комплексі та пральні, які у Святогірську облаштували благодійники.

Що допомагало заспокоїтись в окупованому місті та як волонтерська діяльність допомагає відновитись психологічно після життя в окупації жінка розповіла в інтерв'ю "Суспільному".

До повномасштабного російського вторгнення Ольга Карташова працювала у бухгалтерії місцевого оздоровчого дитячого табору.

"Початок війни як зустріли? Ще ходили на роботу, ще не вірилося, думали якось швиденько у лютому все закінчиться. Це було шоком. Що далі, то більше розуміли, що нічого не закінчиться. Я не поїхала, бо мама навідріз відмовилася їхати, а покинути її одну тут не змогла", — згадує жінка.

Ольга із матір'ю пережили понад тримісячну російську окупацію Святогірська.

"Сиділи вдома у підвалі та боялися вийти. Йти було нікуди: магазинів не було, зв'язку не було — нічого не було. Та і йти кудись було безглуздо. Сиділи вдома, щоб якщо пожежа, то можна було загасити. Бо з 1 червня, коли почався обстріл, коли Росія "пробивала" — все горіло, вулицями горіло, будинок за будинком. Тому, якби ми не були вдома, то наш будинок теж згорів би", — розповідає Ольга.

Вулиця, де живе жінка, була безлюдна: місцеві виїхали. Жінка шукала способи витримати окупацію психологічно: годувала покинутих тварин на своїй вулиці. Ще один спосіб заспокоїтись знайшла у прибиранні дому від уламків:

"Мені 3-4 рази вибивали вікна, декілька прильотів було. І уламки, які розліталися на всі боки, їх треба було зібрати, вибрати. Вони як на городі були, так і в будинку всередині. У хаті зібрала швиденько — і все. А на городі — все дрібно. І ця дрібна моторика, коли ти щось робиш, відволікаєшся, була єдиним способом щось робити", — ділиться Ольга Карташова.

Про те, що місто звільнили від росіян, дізналась, побачивши українських військових.

"11 вересня, коли почався обстріл, я вийшла годувати тварин рано-вранці та побачила, що сильно обстрілюють. А 12 вересня я побачила, що наші хлопці йдуть, із нашими шевронами, нашивками. Сльози були й такий видих, думаєш: "Слава Богу", — каже Ольга.

Після деокупації міста жінка вирішила стати волонтеркою. Ольга Карташова визнає: допомога містянам стала самодопомогою і відновленням після самотності окупації:

"Щойно зайшла Україна, організовувався цей пункт, і я пішла для того, щоб спілкуватися з людьми. Тому що ні людей, ні сусідів — нікого не було. Це щоб не збожеволіти, щоб спілкуватися. Навіть не заради грошей, вони тоді взагалі не цікавили, а щоб було живе спілкування, щоб кудись себе подіти, чимось допомагати".

Нині Ольга працює у банному комплексі: це громадський душ та пральня. Святогірськ після звільнення, понад півтора року живе без водопостачання.

"Люди можуть помитися, попрати речі, бо в місті досі немає води. 24-28 людей на день можуть прийти. В середньому дається година на людину", — розказує про роботу Ольга.

Жінка вірить, що Святогірськ відновиться після російської окупації та знову стане туристичним містом, до якого їздили туристи з усього світу. 

Читайте також: 

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #Війна #Святогірськ #Волонтерка #Історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
Один із поїздів - з військовими з Краматорська, інший - з-за кордону. На залізничному вокзалі Києва відкрили бронзову скульптурку
НОВИНИ
Окупанти випустили три ракети на Слов'янськ та дві на Краматорськ. Хроніка великої війни: 1 листопада
НОВИНИ
Захопити Лиман та вийти на Слов'янськ. У 60-й ОМБр пояснили, яка мета російського наступу на півночі Донеччини
ПРЕСРЕЛІЗ
Машиніст, кухар, штукатур чи офісний працівник - безробітних мешканців Слов’янська запрошують на безкоштовне навчання
НОВИНИ
Оголошення
live comments feed...