• Головна
  • Як переселенцям з Донеччини допомагають у Дніпрі
14:20, 5 жовтня 2023 р.

Як переселенцям з Донеччини допомагають у Дніпрі

Як переселенцям з Донеччини допомагають у Дніпрі

Багато мешканців Слов’янська під час повномасштабної війни шукали прихисток у різних містах України. Немало з них вирішили прилаштуватись недалеко від дому, тому обрали найбезпечніше місто поруч - Дніпро.

Ми дізнавалися, яка допомога ВПО там надається, які організації працюють і наскільки комфортно там живеться переселенцям.

Загалом у Дніпрі проживає близько 153 тисяч переселенців. Зокрема, в обласному центрі працює три гуманітарні хаби для ВПО з Луганщини, кілька центрів, де допомагають маріупольцям, центр підтримки тих, хто приїхав з Краматорського району.

Також у Дніпрі функціонують гуманітарні центри для жителів Лиманської, Волноваської, Мар’їнської, Бахмутської, Торецької громад. Там можна отримати речі та їжу, психологічну підтримку або ж консультації з різних питань.

Попри всі організації, які допомагають переселенцям, першим пунктом призначення для ВПО у Дніпрі є управління соціального захисту населення. Тут спеціалісти допомагають тим, хто прибув до міста у пошуках безпеки, оформити довідку ВПО та виплати на проживання. Ці соціальні послуги можна також отримати онлайн, через портал “Дія”.

Читайте: Другий рік повномасштабної війни: з якими проблемами стикаються переселенці з Донецької області

У Дніпрі працює низка хабів, гуманітарних та волонтерських центрів для вимушених переселенців. Вони пропонують різні послуги: від надання харчів та засобів гігієни до групових занять з логопедом для дітей, консультацій лікарів, безоплатних курсів для охочих заснувати бізнес.

У Дніпрі працює міська гаряча лінія, за якою переселенці можуть отримати інформацію або допомогу:

  • (099) 500 71 17;

  • (097) 500 71 17;

  • (089) 120 33 04.

За цими номерами можна дізнатися про вільні місця у гуртожитках та пункти видачі допомоги. Аби знайти місце для ночівлі, краще звернутися одразу туди, радять у міськраді.

Говорячі про можливості дл мешканців Слов’янська, які знаходяться зараз у Дніпрі - більше року тому тут відкрився Центр підтримки внутрішніх переселенців Краматорського району «МиРазом». У центрі надається допомога в основних сферах, необхідних для повноцінного розвитку та життя людини. Головною метою є зробити час перебування мешканців Краматорського району поза домом комфортним та сприятливим для налагодження і формування нових зв’язків, мотивуючим, об’єднуючим і корисним.

Контакти центру:

Соцмережа: https://www.facebook.com/myrazomVPO/

Телефон: 098 230 7703

Адреса: м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 42

Окрім того, у Дніпрі відкрився антикризовий транзитний хаб «Затишок» для переселенців з Донеччини. Хаб «Затишок» розташований у готелі «Дніпропетровськ» і облаштований усім необхідним для переселенців.

У хабі можуть знайти тимчасовий прихисток (до 10 днів) люди уразливих категорій, які тікають від активних бойових дій: особи з інвалідністю, діти-сироти, люди похилого віку, багатодітні родини, одинокі батьки, родини військовослужбовців, а також жінки та дівчата, які зазнали гендерно зумовленого насильства.

Звертатись можна не лише до локальних організацій, переселенцям продовжують допомагати міжнародні - ООН, ADRA, Право на захист, Червоний хрест та багато інших.

Більшість переселенців вже облаштувалися на місці і розуміють, на що сподіватись. Хтось вже знайшов роботу, житло, улюблені місця. 

Самі ВПО говорять про те, що найбільша проблема наразі - пошук роботи. Кількість гуманітарної допомоги значно зменшилась, але є виплати від держави. А ще, Дніпро - не найбезпечніше місто, туди час від часу долітають російські ракети, або дрони. Але люди живуть у сподіванні, що зможуть скоро повернутись додому.

Читайте:

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости Славянска #Дніпро #переселенці #ВПО #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...