10:19, 22 липня 2023 р.
«Слов’янськ їм виявився не по зубах». Історія сумського гвардійця з позивним Сеня
Гвардієць на псевдо Сеня розповів про участь у боях на Ізюмському напрямку. Наразі він стоїть на захисті Сум та служить в окремому батальйоні НГУ.
У лютому 2022 року боєць на псевдо Сеня потрапив на Ізюмський напрямок у складі 15 Слов’янського полку НГУ. Власне там він разом з побратимами мав зупинити наступ окупантів на Слов’янськ.
«Мій рідний Ізюм ворог окупував та взяв під контроль на початку березня 22-го року. Батькам вдалося виїхати з міста та не бачити тих жахіть та руйнувань, що зазнавало місто та його мешканці протягом піврічної окупації. Мені ж, на той час строковику-гвардійцю, довелося стримувати просування ворога з малої батьківщини на Слов’янськ. Місто, яке було добре укріплене і мало чіткий план оборони, готове було стояти до останнього. Однак спочатку потрібно було максимально укріпити підступи до нього. Саме цим з побратимами ми й займалися», — розповідає гвардієць.
Їх позиції були поряд із селом Долина. Це фактично кордон Донецької та Харківської областей, до Слов’янська якихось зо два десятки кілометрів. Саме цю відстань, розповідає Сеня, ворог мав долати дуже повільно і зі значними втратами.
«До позиції ворога було якихось 400-500 метрів. Ми розташувалися біля дамби й отримали чіткий наказ – тримати цей важливий об’єкт. Відштовхуючись від реалій на полі бою мали й чіткий наказ — на випадок прориву ворога підірвати дамбу, яка була заздалегідь замінована та уповільнити темпи їх просування. Чули перехоплення ворога у радіостанцію, інколи відповідали їм «ввічливо» і доступною мовою», - говорить Сеня.
Врешті, росіяни не спромоглися пробитися до Слов’янська з жодного напрямку їх наступу. А через пів року від окупації сили оборони під час потужного контрнаступу звільнили майже всю окуповану Харківщину, зокрема і рідний для Сені Ізюм.
«Те, що там відбувалося протягом пів року і те, у що перетворили вони місто – просто жахливо. Без жодної честі та гідності, нехтуючи усіма правилами та звичаями війни, вони вбивали та грабували місцевих. Після себе залишили горе та страшні руїни. Відтак ми маємо два головні завдання – спершу розбити окупантів та вигнати їх з нашої землі, а далі взятися за відбудову наших міст та сіл, відбудову нашої незалежної України».
Нагадаємо, військовослужбовці окремого батальйону Нацгвардії, розташованого у Сумах, є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищили російських загарбників на північних та східних рубежах українських земель. З початку повномасштабного вторгнення частина його бійців брала участь у боях за Рубіжне та Сєвєродонецьк. Сьогодні його підрозділи також посилилися загартованими у боях бійців 15 Слов’янського полку.
Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління національної гвардії України
Читайте також:
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:18
Вчора
18:04
Вчора
17:00
Вчора
16:01
Вчора
13:30
Вчора
Спецтема
Оголошення
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі