15:35, 1 серпня 2022 р.
Як українцям подати заявку на Програму медичної евакуації
Для забезпечення громадян України необхідною медичною та реабілітаційною допомогою, доступ до якої наразі обмежений через збройну агресію рф, Міністерство охорони здоров’я розробило алгоритм медичної евакуації українців.
Важкохворі та травмовані внаслідок війни українці можуть подати заявку на Програму медичної евакуації. Для цього на сайті Міністерства охорони здоров’я України в розділі «Опитування» слід заповнити анкету за посиланням.
Кожен випадок евакуації розглядається окремо. Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів, МОЗ забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами.
Транспортування та лікування українських громадян у рамках програми медевакуації фінансується міжнародними організаціями, а також країнами, що приймають українців.
Громадяни України, які перетнули кордон після 24 лютого та отримали статус біженців/тимчасового захисту, мають право на безоплатну медичну допомогу на рівні з громадянами цієї країни. За посиланням можна дізнатися більш детально про медичну допомогу в окремих країнах.
Якщо ж пацієнт лікується в Україні, видатки на лікування фінансує Національна служба здоров'я України в межах Програми медичних гарантій.
Отже, алгоритм медевакуації наступний:
Заклади охорони здоров’я формують евакуаційні листи
Для внесення до списку пацієнтів, які підлягають медевакуації, пацієнт має звернутись в обласний заклад охорони здоров'я до визначеної особи, відповідальної за направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану.
МОЗ інформує країни-члени ЄС/ЄЕЗ, вносить інформацію у медичну інформаційну систему ЄС, яка шукає клініки.
МОЗ надсилає запит до країн-членів Європейського Союзу та країн-членів Європейської Економічної Зони. Отримує пропозиції та підтверджує можливість евакуації. Також МОЗ використовує пропозиції та можливості партнерських клінік інших країн, які не є членами Євросоюзу, зокрема, США, Канади тощо.
Транспортування до координаційних закладів охорони здоров’я
Департаменти охорони здоров'я, за підтримки МОЗ та інших відомств і неурядових організацій, транспортують пацієнтів зі стаціонарів в областях до Координаційних ЗОЗ. З їхнім переліком можна ознайомитись у наказі МОЗ.
Підготовка до перетину кордону
Під час підготовки до перетину кордону у координаційному ЗОЗ: здійснюється огляд пацієнтів, надається необхідна медична допомога, пацієнти отримують харчування та іншу необхідну допомогу, оформлюється медична документація, проводиться переклад медичних записів пацієнта на англійську мову (за допомоги ВООЗ).
Паралельно відновлюються паспорти громадян України, свідоцтва про народження дітей (за допомоги терпідрозділів Мін’юсту).
Перетин кордону
МОЗ визначає час та пункт перетину кордону, узгоджує перетин з Держприкордонслужбою. За підтримки обласної військово адміністрації здійснюється евакуація до визначених клінік-хабів або аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.
Медична евакуація
У питаннях транспортування спеціальними медичними літаками/залізничними вагонами/автомобілями МОЗ співпрацює з міністерствами охорони здоров'я країн ЄС та клініками, які підтвердили готовність прийняти на лікування українських громадян. Транспортування відбувається з хабів чи аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.
Відслідковування
Моніторинг здійснюється МОЗ за сприяння міністерств охорони здоров’я країн-членів ЄС/ЄЕЗ, через платформу EWRS (Early Warning and Response System) повідомляють про рух пацієнтів в клініках країн ЄС, запитують про додаткову інформації про пацієнтів тощо.
Повернення в Україну після лікування
Повернення в Україну здійснюється через посольства чи консульства у країні перебування пацієнта.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:17
Вчора
13:21
Вчора
12:18
Вчора
11:45
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі