• Головна
  • Як російська пропаганда штампує невдалі фейки
17:02, 3 травня 2022 р.

Як російська пропаганда штампує невдалі фейки

Як російська пропаганда штампує невдалі фейки

Російська пропагандистська машина активно використовує фейки задля досягнення своє мети. Проте, навіть це завдання у них вдається провалити.

Розкажемо на прикладі фейку російської сторони про обстріл залізничного вокзалу міста Краматорськ.

Одна з найжахливіших подій цієї війни - обстріл залізничного вокзалу Краматорська. У цей час евакуаційних потягів там чекали сотні людей з різних міст Донецької та Луганської областей, які тікали від війни. Тоді від обстрілу загинули 59 людей, серед них - діти. 

Цікаво, що російська пропаганда повідомила про свою брудну роботу майже синхронно з вибухами. У пропагандистських телеграм каналах з’явилась інформація, що бойовики “працюють” по бійцям Збройних Сил України в районі залізничного вокзалу. Користувачі встигли зафіксувати ці дописи, які згодом були видалені. Провину за смерті десятків мирних людей ворог переклав на українських військових. 

Треба відзначити ще один цікавий факт. Повідомлення російського видання "РИА Новости" у Twitter про те, що “украинские войска нанесли удар “Точкой-У” по Краматорску” з’явилась раніше на 5 хвилин, ніж про це почали надходити перші повідомлення. Згодом викрили ще один цікавий факт - повідомлення було викладено через TweetDeck. Цей сервіс використовується для надсилання відкладених постів. Це підтверджує, що пропагандисти знали про обстріл вокзалу російськими військовими заздалегідь.

Цю ситуацію почали порівнювати зі збиттям малазійського пасажирського Boeing-777 у місті Торез у 2014 році. Тоді спочатку терористи вихвалялись своїми успіхами в українському небі, а потім швидко прибирали усі сліди цих повідомлень з інтернету. Тоді загинули всі 298 людей, які знаходились на борту літака. 

Свою “невинуватість” в обстрілі Краматорська російська сторона продовжила доводити черговими фейками. Так, пропагандисти почали вказувати на приналежність серійного номеру ракети “Точка У” до озброєння, яке стоїть на балансі ЗСУ.  Але в Україні згодом спростували цей фейк. ВГ910840 – номер ракети випущеної у 2014 р. на Донбасі, а ВГ910865 – номер ракети, випущеної по Ідлібу в Сирії.

Як російська пропаганда штампує невдалі фейки , фото-1

Фото: ЦСКІБ

"Тобто, згідно з цією логікою російської пропаганди, виходить, що Ідліб в Сирії також обстріляли ЗСУ?", – зазначили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ).

Пропагандисти не зупинились і виставили у мережі фейкове відео з логотипом BBC News, в якому йдеться про те, що Україна начебто несе відповідальність за ракетний обстріл залізничного вокзалу в Краматорську.

Корпорація ВВС офіційно заявила, що відео є фейком, та закликала не поширювати його.

Отже, на прикладі зухвалого обстрілу мирного населення у Краматорську, можемо дізнатись, на що готова пропаганда, заради досягнення своєї мети. Будьте пильні та перевіряйте інформацію. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #Україна #Росія #фейки #обстріл #Краматорськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...