13:05, 26 квітня 2022 р.
26 квітня 2022 року - 36 річниця Чорнобильської катастрофи
26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Проте у 2022 році світу знову загрожує ядерна небезпека через дії російських окупантів на території України.
Сьогодні 36 років тому сталася найбільша в історії техногенна аварія - вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Під час вибуху відкрилася активна зона реактора, внаслідок чого в атмосферу вирвалася хмара радіоактивного пилу.
Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.
На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян.
Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів та численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися.
Злочинні дії влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії.
Проте світ не очікував, що у 2022 році йому знову загрожуватиме ядерна небезпека через повномасштабну війну росії проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року.
Ворог цілеспрямовано знищує українську інфраструктуру і вдається до ядерного тероризму. Спочатку це було захоплення Чорнобиля, потім - обстріл Енергодара та захоплення Запорізької АЕС.
А 26 квітня 2022 року о 6:41 та 6:46 дві крилаті ракети ворога пролетіли на низькій висоті над майданчиком Запорізької АЕС у напрямку м. Запоріжжя. Згодом у Запоріжжі зафіксували вибухи від попадання російських крилатих ракет. Про це повідомила Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".
Ядерний тероризм з боку росії посилюється, загроза стає дедалі реальнішою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:12
Вчора
18:37
Вчора
17:11
Вчора
16:13
Вчора
14:08
Вчора
13:35
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
06:46, 10 січня
16:40, 10 січня
12:14, 13 січня
live comments feed...
Коментарі