17:09, 17 лютого 2022 р.
Територіальна оборона у Слов’янську - як записатися, куди йти та чого очікувати
Фото: Serhii Nuzhnenko/RadioSvoboda.org (RFE/RL)
В Україні активно проходить набір резервістів до бригад територіальної оборони. Як склалася ситуація у Слов’янську, чи є тут люди, які готові захищати місто?
Як зазначили журналістам представники Слов’янської ТРО, тероборона Краматорського району, у тому числі Слов’янська, сформована приблизно на 70 - 80%. При цьому резервістів продовжують набирати.
Для того, щоб детальніше дізнатися про роботу територіальної оборони у Слов’янську, ми зв’язалися із заступницею начальника штабу з мобілізаційної роботи Світланою Богдановою.
Наразі в ТРО по всій Україні проходять навчання і з резервістами, і з особовим складом.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Окремо для резервістів раз на місяць проходять стрілецькі дні, а також виїзди на полігони, практична та теоретична підготовки. Наступне навчання для резервістів Слов’янської ТРО має пройти вже цього місяця.
Як вступити в ТРО
Якщо у Слов’янську людина хоче стати резервістом ТРО, то має прийти безпосередньо до підрозділу (вул. Науки, 2) для того, щоб пройти співбесіду з командиром військової частини. Командир буде приймати рішення про подальшу співпрацю. Якщо людину приймають - вона має написати заяви.
Після цього охочого стати частиною тероборони відправляють до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку (у Слов’янську це вулиця Торська, 14 (військкомат, телефон чергового: 050 187 35 24). Вже там люди проходять медичну комісію, попередній відбір і фізичну підготовку. На особову справу для підписання контракту треба заздалегідь зібрати документи - копії паспорта, ІНН, свідоцтва про одруження, народження дітей, відсутність судимості, прописка, копія документів про освіту.
Вступити до лав тероборони можуть як чоловіки, так і жінки віком від 18 до 57 років.
Відмовити кандидатам у тероборону також можуть. Головні з причин: судимість, хвороби, непроходження психологічного відбору, або якщо людина вже “заброньована” підприємством або іншою бригадою на час мобілізації.
Обов’язки резервістів ТРО
Резервісти бригади територіальної оборони мають за викликом командира військової частини чи начальника ТЦК ТСП (прим. військкомату) прибути до свого військового підрозділу або для навчання, або для виконання окремих завдань.
Якщо резервіста викликають на навчання, вони мають прибути, щоб пройти певну підготовку за своїм напрямком. У випадку мобілізації чи оголошення військового стану люди, які уклали контракт з ТРО, прибувають до підрозділу для роботи.
При цьому резервісти можуть мати свою постійну роботу. На дні чи тижні навчань з ТРО їх мають відпускати. При цьому заробіток і робоче місце за ними зберігаються. До того ж на час роботи з теробороною (місячні чи недільні збори), резервісти також отримують зарплатню.
Для чого існує ТРО і які функції виконує
Підрозділи територіальної оборони відповідають за закріплений район. У нашому випадку - Краматорський. Але у випадку надзвичайних ситуацій представники ТРО можуть бути відправлені на виконання завдань і в інші місця.
Резервісти залишаються обороняти територію свого району.
Детальніше про це читайте: Що таке територіальна оборона та чи буде вона у Слов’янську
Також наші журналісти поспілкувалися з резервістом територіальної оборони.
Микола - резервіст ТРО Слов’янська. За словами чоловіка, така організація мала бути утворена ще з 2014 року. І якби цього не зробила держава, то зробили б самі добровольці.
Знайомі у 2018 році запропонували Миколі стати резервістом територіальної оборони. Той зібрав усі необхідні документи, пройшов медогляд та психотест у військкоматі та написав заяву на вступ.
“Рішення чекав, приблизно, 4 місяці. У листопаді 2018 року я підписав контракт резервіста ТРО”.
До територіальної оборони Микола записався через те, що мав добре оплачувану роботу і не хотів кардинальних змін у житті, але при цьому мав навчитися, як захищати місто і країну у випадку нападу.
В рамках ТРО Миколу запрошували на стрілецькі дні, де навчали користуватися зброєю. Такі зустрічі проходять приблизно раз на два місяці. Також в рамках навчання резервістів будуть проводити великі двотижневі навчання на полігонах. Попередньо такі великі збори проводитимуться двічі на рік.
Як зазначає Микола, у Слов’янської тероборони вже з'явилося власне приміщення. Чоловік має надію, що скоро з’явиться й необхідна техніка, зброя.
“За три роки збори проводили тільки у Маріуполі і тільки для офіцерів. Раза чотири із військкоматом були стрілецькі дні.
Після підписання нового закону пішло веселіше.
На сьогодні планували переглянути усі підписані контракти. Із неактивними - розірвати. Та просили приводити добровольців, які активно братимуть участь у житті ТРО, для підписання контракту”, - додав Микола.
Наразі ТРО не лише Слов’янська, а всього Краматорського району чекає на мешканців міста, які б погодилися стати частиною територіальної оборони.
Якщо у вас залишилися питання, пишіть їх у коментарі, а ми поставимо їх представникам ТРО.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
Вчора
15:25
Вчора
11:10
Вчора
10:26
Вчора
09:12
Вчора
21:01
17 січня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
12:20, 13 січня
15
16:48, 13 січня
12:26, 16 січня
108
live comments feed...
Коментарі