Помогатор
14:17, 13 лютого 2022 р.
Як купувати залізничні квитки дешевше
Помогатор
Подорож поїздом - це завжди пригода. Звук стукоту колес по колії, цікаві сусіди (якщо пощастить, звичайно).
Та і у довгі подорожі зажди зручніше їхати поїздом, ніж автобусом чи авто.
Насправді, мало хто знає, що при покупці залізничного квитка можна економити більше 40%. Правда, для цього потрібно мати відповідні можливості: планувати свою поїздку без поспіху і без прив'язки до конкретних дат і днів тижня.
Ми вирішили дати декілька підказок по цінам:
1. Чим раніше купив - тим дешевше.
Чим раніше купувати квиток, тим дешевше він обійдеться, кажуть в "УЗ". Зокрема, за 90-30 діб до дати відправлення поїзда ціна на квитки знижується на 40%, а за 24-15 доби - на 10%.
За кілька діб до дати відправлення квитки, навпаки, дорожчають. Приміром, за 4-2 діб до відправлення поїзда Інтерсіті вартість підвищується на 10%, а за 1 добу - на 15%.
І дійсно. Ми подивилися ціни на квитки на поїзд Слов’янськ-Київ. У день відправлення він коштує 338 гривень. За декілька днів до відправлення - 291 гривня. За тиждень - 245. Економія може скласти майже 100 гривень.
2. День тижня
Якщо ви можете перенести свою поїздку в рамках декількох днів, то вам знадобляться знання про залежність вартості квитків від днів тижня.
Найдорожчі квитки в залежності від дня тижня - на поїздки в п'ятницю і в неділю. Їх вартість зростає на 10%. Найдешевші - у вівторок і середу: їх ціна зменшується на 10%. А в понеділок, четвер, і суботу - ціна стандартна.
3. Вибір вагону
Вартість поїздки не залежить від того, яке місце ви виберете в вагоні: верхнє або нижнє, бічне або ні, ближче до провідника або подалі. Однак на ціну квитка впливає клас вагона.
В першу чергу, звичайно, мова йде про загальну категорії вагонів:
- з місцями для сидіння - 1, 2, 3 класів з відкритими і закритими купе;
- загальні сидячі з відкритими купе;
- плацкартні;
- купейні;
- м'які - двомісні або тримісні купе.
В рамках одного поїзда ціна на такі квитки може відрізнятися дуже значно.
Однак це не всі відмінності між вагонами. Залежно від пристрою і конструкції перераховані вище вагони можуть бути підвищеної комфортності, бізнес-класу (в м'якому вагоні), економ-класу, фірмові, СВ (купе виключно з нижніми місцями) тощо.
Цікаво, що ціна може бути однакова навіть на різні на перший погляд вагони. Наприклад, найкращий варіант купейного вагона, який експлуатується в Україні - з м'якою сірою оббивкою, декількома електричними розетками в самому купе, двома покажчиками того, чи закритий кожен з туалетів вагону або відкритий, і іншими практичними зручностями. Однак вартість місця в такому вагоні часто така ж, як у місця в дуже зручному купейному вагоні, але без перерахованих переваг.
Насправді, це не все. Також на ціни впливає дата поїздки - зауважте, що у святкові дні все завжди дорожчає.
Окрім того, тип поїзда - це пасажирській, нічний, швидкісний, чи Інтерсіті?
Подорожуйте із задоволенням і не забувайте дотримуватися усіх карантинних правил.
Читайте: Як подорожувати Україною без сертифікату вакцинації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:32
Вчора
15:08
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
20:59, 22 грудня
21:59, Вчора
23:35, Вчора
live comments feed...
Коментарі