• Головна
  • Хелловін - що це за свято і як церква до нього ставиться
08:39, 31 жовтня 2021 р.

Хелловін - що це за свято і як церква до нього ставиться

Хелловін - що це за свято і як церква до нього ставиться

Звідки пішла традиція святкувати Хелловін та що це за свято. 

Перші згадки про цей день зустрічаємо в давньоірландському епосі Х століття. Це кельтське стародавнє свято тоді називали Самайн (назва походить від персонажа Самхейна – князя смерті) і однаково радо зустрічали на усіх британських островах. У цей день було прийнято проводжати літо і поминати своїх предків, проводити обряди умиротворення мертвих. Батьківщиною Хелловіну вважається Ірландія. 

Поступово свято набувало популярності в інших країнах. До США Хелловін потрапив у XIX столітті, проте став більше орієнтований на розваги і веселощі, а не на вірування і традиції. 

Чому ж на Хелловін прийнято перевдягатись? Є декілька версій. За однією - кельти  вірили, що моторошним виглядом, виряджаючись у звірині шкури, вони відлякують привидів. За іншою версією, таким способом кельти намагалися задобрити Самхейна, аби він дозволив душам загиблих відвідати свої домівки. 

Незмінним атрибутом свята є гарбуз, якого звуть Джек. Мало хто знає, аде ця традиція пов’язана з легендою про ірландського пияку і скнару Джека. Він, ніби то, зумів обдурити диявола, коли той приходив по його душу і додав собі 10 років життя. Коли ж прийшла його смертна година, Джека не пустили ні на небеса ні до пекла. Він став неприкаяною душею, яка блукає по землі. І була у Джека лише вуглинка з пекла і пустий гарбуз замість ліхтаря, який освітлював йому дорогу у вічній темряві. 

У слов’ян також існувало свято, подібне Хелловіну - Навій День, який відзначали навесні. У Навій День у слов'ян починалися обрядові відвідування могил з покладанням до них їжі (тлумачиться як жертвоприношення).

В Україну свято Хелловіну прийшло після розпаду СРСР. Все частіше з кожним роком молодь влаштовує тематичні вечірки, прикрашає свої домівки гарбузами та іншою атрибутикою. Появу симпатій до Хелловіну в Україні віряни пов'язують з періодом пострадянської духовної кризи в суспільстві. 

Церква ж розцінює це святкування не інакше, як поклоніння сатані, розпусту і духовну катастрофу. На думку вірян, християнам не годиться долучатися до дійств, присвячених Хелловіну, адже це підміна понять і поклоніння дияволу. 

Читайте також: Геловін, Самайн чи День усіх святих. Історія містичного свята

Геллоуін по-українські. Як у нас раніше святкували "Велесову ніч"

Мумії, відьми та павутиння - п'ять "моторошних" страв на Геловін

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Хелловін #свято #день #церква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...