14:18, 30 жовтня 2021 р.
Які продукти допоможуть зміцнити імунітет цієї осені
Восени потрібно зміцнювати імунітет, щоб організм міг боротися з різними простудними захворюваннями. Це можна робити за допомогою спеціальних вітамінів, але найкраще – за допомогою корисних сезонних продуктів.
Не секрет, що найбільше вітамінів людина отримує разом із сезонними фруктами та овочами. Саме тому ми вирішили зібрати найкорисніші продукти цієї осені.
Гарбуз та насіння
Восени гарбуз дуже важливий в раціоні. Цей овоч багатий вітамінами А, С, групи В, Т, мікроелементами і живильними речовинами.
Завдяки вмісту вітаміну А гарбуз корисний для очей. Великий вміст клітковини – плюс для травлення. А поєднання з низькою калорійністю робить її незамінною для тих, хто хоче схуднути.
Гарбуз має антиоксидантні, протизапальні властивості. Сприяє очищенню організму від шлаків, токсинів, надлишків холестерину, зміцнює стінки судин, сприятливо впливає на нервову систему. До того ж, з гарбуза можна приготувати безліч смачних страв – від супів до десертів.
Читайте: Не тільки каша - що смачненького приготувати з гарбуза
Гриби
Усі грибники знають, що осінь - це їх сезон. Гриби неймовірно корисні, оскільки це натуральний екологічно чистий продукт. У них величезна кількість вітаміну Д, а він відповідає за міцний імунітет. Однак з цим продуктом треба бути уважним. Переконайтеся, що гриби, які ви вживаєте їстівні і хорошої якості.
Читайте: Як правильно збирати гриби і не отруїтися
Мед
Медом варто запастися восени, щоб вистачило на всю зиму. Його використовують для підвищення імунітету вже не одне століття. Ще він здатний знімати стрес, знижувати ризик розвитку простудних захворювань, допомагає при згортанні крові та швидкому загоєнню ран.
Квашена Капуста
Шлунок повинен бути здоровим і це – запорука здоров'я у всьому тілі. Капуста допомагає перетравлювати їжу, в ній багато вітамінів С і Р, заліза, цинку, фтору і йоду. Таку капусту називають справжнім джерелом вітамінів в осінньо-зимовий період.
Яблука
Ці плоди – важливе джерело заліза, який необхідний для кровотворення, профілактики анемії, хвороб щитовидної залози, нормальної роботи мозку та інших органів і систем організму. Також вони багаті вітамінами С, В1, В2, Р, Е, калієм, магнієм, фосфором, міддю, пектином. Шкірка містить потужні антиоксиданти – флавоноїди.
Вживання яблук покращує травлення, сприяє зниженню рівня холестерину, зміцнює імунітет.
Читайте: Чим поласувати на Яблучний Спас: п'ять страв з медом та яблуками
Горіхи
Всі горіхи багаті корисними ненасиченими жирами і розчинною клітковиною, що знижують рівень холестерину. Більшість горіхів – потужне джерело вітаміну Е, який є антиоксидантом і позитивно впливає на роботу статевої системи чоловіків і жінок. Горіхи багаті вітамінами А, С і групи В.
Але не забувайте, що горіхи досить калорійні, тому в день достатньо з’їдати не більше 50-60 м.
Шипшина
Шипшина є одним з лідерів за вмістом вітаміну С. Також його ягоди багаті вітамінами групи В, Р, К, пектинами, каротином, органічними кислотами і дубильними речовинами.
Чай із шипшини покращує роботу шлунково-кишкового тракту, печінки, серцево-судинної системи, обмін речовин, зміцнює нервову систему.
Обліпиха
Ці ягоди містять вітаміни А, С, групи В, Р, РР, Е, К, безліч мікроелементів, органічні кислоти, фосфоліпіди, флавоноїди і ін. Біологічно активні речовини в складі обліпихи роблять її профілактичним і лікувальним засобом.
Обліпиха застосовується при авітамінозі, зниженні імунітету, використовується для лікування ран, опіків, шкірних захворювань, виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки (але при зниженій кислотності шлунка), хвороб горла і стравоходу.
Солодкий перець
Цей овоч містить вітаміни А, С, В1, В2, В9, РР і каротин. Поєднання аскорбінової кислоти і вітаміну РР зміцнює кровоносні судини.
Солодкий перець рекомендований людям, страждаючим занепадом сил, депресією (що особливо актуально в осінній період), а також людям, що живуть з цукровим діабетом.
Журнавлина
Це смачні, соковиті і дуже корисні плоди, широко доступні в осінній сезон. Ягода містить мало калорій, але багато антоціанів - різновиду антиоксидантів, що захищають клітини серцево-судинної системи від ушкоджень молекулами вільних радикалів.
Журавлина має сильні протизапальні властивості і ефективна у профілактиці та лікуванні захворювань ясен, виразок у ротовій порожнині, інфекцій сечових шляхів і багатьох форм раку.
Виявилось, що свіжий сік журавлини попереджує інфекції сечового міхура, не даючи бактеріям затримуватись на його стінках.
Регулярне вживання журавлини знищує бактерії хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori), які можуть ініціювати запальні захворювання шлунку.
Щоденна порція журавлинового соку (мінімум півсклянки, розбавленого водою) допоможе організму протистояти хвороботворним вірусам, бактеріям, підвищить імунітет. Ягоди зберігають свої властивості у свіжому, замороженому та сушеному вигляді.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:18
17:01
Вчора
16:37
Вчора
15:17
Вчора
14:41
Вчора
12:35
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня 2024 р.
21:59, 25 грудня 2024 р.
09:25, Сьогодні
35
16:55, 30 грудня 2024 р.
9
23:35, 25 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі