
13:10, 26 вересня 2021 р.
Make love not CO2 - у Слов'янську пройшла екологічна акція

24 та 26 вересня в Україні проводяться кліматичні акції та марші. До екологічної ініціативи долучився і Слов'янськ.
Наслідки зміни клімату вже відчутні в усьому світі і Україна не є виключенням. У Запорізькій області фіксують смерчі, Одесу заливають повені, у Донецькій області стався землетрус.
Читайте: На Донеччині стався землетрус
Вже зараз у небезпеці: екосистеми, гектари лісів, тисячі людських життів, наші домівки. Але кліматичну кризу ще можна сповільнити, аби уникнути найгірших наслідків.
Перша кліматична акція у Слов'янську має на меті привернути увагу до кліматичних змін і нагадати, що спільними маленькими кроками ми можемо врятувати планету. Ініціатором акції став осередок громадянського суспільства "Друкарня".
"Це перша кліматична акція у цьому регіоні. Чому я тут - я вважаю, що треба привертати увагу загалу на проблему змін клімату. Ми не можемо більше казати, що зміни клімату - це щось вигадане, бо кожного року відбуваються нові катаклізми, в Україні з'явилися такі феномени, як торнадо, смерчі, землетруси навіть. Всі відчувають, що зими стають теплішими...Те, що ми можемо зробити - сповільнити ці зміни шляхом зміни образу свого життя. І тут є два компоненти - це дії влади, які повинні бути спрямовані на енергоефективність, змінення проблеми з парниковими газами тощо. Також це відповідальність кожної людини - змінити своє споживання, відмовитись від споживання великої кількості пластику, води, відмовитись від користування приватними авто. Вже тут ми бачимо важливість діалогу з владою. Треба про це говорити, треба мати відкриту дискусію з цієї теми, щоб ми могли дожити хоча б до кінця цього сторіччя", - прокоментувала акцію Дар'яРоманенко - голова осередку громадянського суспільства "Друкарня".

До акції долучилося небагато людей, але прохожі звертали увагу на молодь, яка вийшла на площу Соборну з плакатами.
Учасники акції підтримють вимоги кліматичного маршу 2021, а це:
Загальна вимога: Достатнє фінансування з місцевого бюджету на заходи, які забезпечують скорочення викидів парникових газів, адаптації до зміни клімату та природоохоронні заходи.
Окрім ого:
1. Виділити та ефективно використовувати кошти на заходи з адаптації до зміни клімату, для запобігання негативних наслідків стихійних лих.
2. Виділити достатньо коштів з місцевого бюджету на підтримку муніципальних проєктів із розвитку відновлювальної енергетики та стимули для домогосподарств.
3. Забезпечити щорічне виділення коштів на підвищення енергоефективності будівель з місцевого бюджету.
4. 30% бюджетів, які місто виділяють на транспорт і реконструкцію/будівництво доріг, спрямовувати на розвиток громадського транспорту.
5. Виділити кошти на розвиток системи моніторингу якості повітря у місті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:01
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:04, 5 квітня
14:04, 5 квітня
14:04, 5 квітня
14:04, 5 квітня
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі