• Головна
  • День весняного рівнодення. Значення, традиції та ритуали
11:14, 20 березня 2021 р.

День весняного рівнодення. Значення, традиції та ритуали

День весняного рівнодення. Значення, традиції та ритуали

Рівнодення – явище, коли Сонце переходить із південної півкулі небесної сфери в північне. Денні та нічні години прирівнюються. Вже на наступну добу день поступово починає збільшуватися. В усі роки цей день вважався особливим.

Через різницю між календарним і астрономічним роком весняне рівнодення не має фіксованої дати і щорічно зсувається на кілька годин. У 2021 році воно випадає на 20 березня. Воно відбудеться об 11 годині 37 хвилин за київським часом.

День весняного рівнодення вважається переломом зими, тому раніше його зустрічали із особливою пошаною та святом.

Наші предки шанували цей день і влаштовували гучне святкування. Вважали, що в цей час відбувається рівновага між світлом і темрявою. Народ проводжав зиму і весело зустрічав весну. Повсюдно проводилися масові гуляння з піснями, танцями, млинцями і випічкою.

Це свято вважали магічним. Дівчата не упускали можливості поворожити, а сновидіння вважалися віщими.

Предки були впевнені, що на землю сходить Бог Сонця, щоб перевірити, як ідуть справи, і допомогти в благих починаннях.

Господині з самого ранку займалися тестом, щоб спекти пташок – жайворонків. Згідно з повір’ями, в цей день поверталися додому перелітні птахи, приносячи на крилах тепло. Діти виставляли солодких жайворонків на поріг, промовляючи “заклички” – короткі віршики та приказки для наближення весни.

Для того, щоб задобрити мороз, варили кисіль із вівса та пекли пісні колобки. Їх ставили на вікно або на поріг у ніч після дня рівнодення.

Частину частувань згодовували домашній худобі та птиці, бо вірили, що це вбереже тварин від хвороб.

Також пекли млинці, а зверху посипали цукром. Млинці готували спеціально для Ведмежого бога. Його потрібно було поважати, щоб звірі не нападали на людей. Прислів’я «Перший млинець грудкою» звідти пішла. До речі, правильно не «комом», а «комам», так наші предки називали ведмедів.

У цей день дивляться на погоду - якщо ще стоять морози, значить нас чекають ще 40 днів холодів. У цей день потрібно радіти і відганяти погані думки. Добре в цей день зробити хорошу справу - тоді весь рік буде вдалим. У цей день можна загадати бажання, а вночі часто можна побачити віщий сон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Рівнодення #весняне рівнодення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...