14:30, 9 жовтня 2020 р.
2У пошуках “нового Леніна”. Кого слов’янці хочуть бачити на місці пам’ятника вождю
м. Слов’янськ, площа Соборна
Майданчик, який залишився після зняття Леніна у Слов’янську, порожній. Кого мешканці хотіли б бачити на цьому місці, з’ясовували журналісти 6262.
Обережно обвішаний килимками і ганчірками, вже шостий рік спочиває слов’янський Ленін на території комунального підприємства. Неподалік - карантинний майданчик для собак, вони люблять Леніна і часто бігають поряд, не гребують і залізти на нього верхи...
А колись вождь світового пролетаріату і організатор Комуністичної партії був центральною фігурою міста, стояв на головній площі, без нього не обходилось жодне свято, він став мимовільним глядачем життя тисяч людей і декількох поколінь.
У Слов’янську пам’ятник прибрали ще у червні 2015 року. Довелося це робити о 4 ранку, аби не привертати зайвої уваги. Ще тоді вождя сподівалися продати за кругленьку суму. Як одиницю культурної спадщини Ілліча оцінили у 250 тисяч євро (максимум), як металобрухт - у 400 тисяч гривень. Проте з цього часу його доля і досі не вирішена.
Читайте також: Продати на аукціоні чи здати на металобрухт. Яка доля пам’ятника Леніну у Слов’янську
Його знесення для одних стало трагедією, для інших - символом початку нового життя. Досі нічого нового на цьому місці не з’явилось. А чи потрібні нашому місту нові герої і кого мешканці Слов’янська хотіли б бачити на площі, з’ясовували журналісти 6262.
Тотальна реконструкція
Оновлення Соборної площі, де лишився пустий майданчик, було передбачено програмою економічного і соціального розвитку Слов'янська ще у 2017 році, проте реалізація проєкту переносилася.
Міська рада запропонувала архітектурну споруду у формі піраміди з візерунками у нижній частині і годинником у верхній. Проте поки що мови про початок робіт не йде, все залежить від фінансування.
Начальник служби містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури Слов'янської міськради Костянтин Кисельов нам розказав, що на місці демонтованих пам’ятників можуть з’являтися нові елементи благоустрою, та це не повинно відбуватися стихійно.
“Якщо планується влаштування об'єкта монументального мистецтва - є сенс органу місцевого самоврядування влаштувати відповідний конкурс (бажано з призовим фондом та критеріями професійного рівня учасників). Другий варіант - встановлювати такий об'єкт у відповідності із затвердженим проєктом реконструкції усього публічного простору, на який поширюється вплив об'єкту, та з урахуванням громадського обговорення такого проєкту”.
Костянтин Кисельов каже, що іноді вільне місце у просторі може бути ціннішим, ніж об’єкт, який розташований у ньому. Якщо ж цінність пам’ятника у місті втрачена, то він може бути демонтований користувачем земельної ділянки.
Прихильник декомунізації
Дмитро Браславський уже не перший рік звільняє місто від старих комуністичних вивісок, символів. Побачив стару вивіску, написав запит - прибрали.
Він каже, що на місці пам‘ятника Леніна наразі нічого ставити не потрібно.
“Треба позбутись старої символіки. Далі населення це зможе прийняти, звикнути, а далі воно буде потребувати нових пам‘ятників, меморіальних дошок та іншої символіки. Тоді і треба буде діяти”.
За словами Браславського, і декомунізацію ще сприймають гостро, тому встановлення нових пам‘ятників будуть відчувати ще гостріше. Треба лише чекати.
“На місці Леніна начебто клумба встановлена. Це найкращий варіант”
А кого б хотіли бачити люди на місці вождя, ми запитали прямо на площі.
Важливо! Питали людей різного віку.
Місцеві мешканці
Версія 1: "Фонтан можно какой-то сделать, а не то, что на скейтах там прыгают, это вообще позор! Или хотя бы можно установить герб Славянска, это тоже было бы неплохо"
Версія 2: "Я даже не знаю, что б что-нибудь интересное для детей было"
Версія 3: "Да и так нормально, пусто"
Версія 4:
"- Памятник Ленину
- Вернуть?
- Да!"
Версія 5: "Пушкину, памятник Пушкину!"
Версія 6: "А что ж придумать...вроде бы и пусто, да и что-то бы надо...Фигуру рабочего!"
Версія 7: "Не знаю, он никому не мешал, что можно сюда поставить? Памятник Бандере, чтобы плевать на него?"
До речі, ніхто з опитаних не згадав про почесних громадян міста Слов’янська, серед яких є і видатні спортсмени і журналісти, письменники і діячі культури.
Читайте також: Почесні громадяни міста Слов’янська. Що відомо про цих людей
Не говорять і про сучасних героїв України, які прославляють нашу землю за її межами.
Поки що у Слов’янську та і в інших містах Донеччини звільнені від Леніна майданчики залишаються вакантними. Та вождю вже все одно, хто буде претендувати на його місце, у нього своє життя серед килимків, ганчір’я та собак.
Відео: Лідія Хаустова
Текст: Олександра Пилипенко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:05
14:37
11:22
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 грудня
17:58, 26 грудня
17:58, 26 грудня
17:58, 26 грудня
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі