• Головна
  • Вода, батарейки, собаки: проблеми, які у Слов’янську тягнуться роками
17:13, 13 січня 2020 р.

Вода, батарейки, собаки: проблеми, які у Слов’янську тягнуться роками

Вода, батарейки, собаки: проблеми, які у Слов’янську тягнуться роками

Список проблем, які у Слов’янську не вирішуються протягом багатьох років.

Ми зібрали список застарілих проблем, які існують у Слов’янську вже тривалий час, але які досі не вирішені або над вирішенням яких почали працювати нещодавно.

Водопостачання

За багато років слов’янці вже звикли до постійних скорочень водопостачання через борги або через дачний сезон, звикли прилаштовувати домашні справи до режиму водопостачання, до «дірок» у землі та асфальті після ремонтних робіт Словміськводоканалу. 

Проблем декілька: водоканал має борг більше 80 млн. грн., водопостачальні та каналізаційні мережі потребують докорінного відновлення – на деяких ділянках їм вже більше 50 років, заборгованість населення.

Люди відмовляються платити за воду, яку не отримують регулярно. «Вода Донбасу» скорочує постачання через борг, ремонтні роботи відбуваються кожен день через те, що труби старі. 

Заборгованість перед Компанією "Вода Донбасу" складає майже 85 млн. грн. Для його погашення Словміськводоканал повинен щомісяця виплачувати 1,4 млн. грн. Також щомісяця підприємство зобов'язано виплачувати "Воді Донбасу" 3,6 млн. грн. за покупну воду. Згідно звіту про виконання Програми фінансової підтримки водоканалу на 2019 рік, податковий борг підприємства на 1 серпня - 28 млн. грн.

Після того, як на фільтрувальній станції встановили нові насоси, вода в мікрорайони Артема й Лісний протягом кількох місяців постачалася цілодобово. Зараз декілька мікрорайонів, особливо верхні поверхи, досі періодично страждають від перебоїв з водою.

Читайте: Парк, тролейбуси, площа: що не виконав Слов’янськ у 2019 році

Притулок для собак

Як у багатьох містах України, у Слов’янську існує проблема безпритульних тварин. Зграї собак досі помічають у різних мікрорайонах міста, але проблему, принаймані, намагаються вирішити.

У 2019 році на стерилізацію виділяли 200 тис. грн., станом на 16 липня простерилізували 170 собак. Зараз на КП "АТП" стоять вольєри, але деякі з них вже старі. Додатково 300 тис. з міського бюджету виділили цього року на 10 вольєрів. Поки що на АТП встановлені не всі нові вольєри.Чимало зусиль докладають зоозахисники, які доглядають собак на території АТП та намагаються приділяти увагу усім безпритульним тваринам міста по можливості.

Але стерилізаційного центру у місті досі немає. Довго не могли визначитися, за які кошти його будувати, і головне – де він має знаходитись. Проблему фінансування, начебто, вирішили. Слов'янськ до 15 листопада встиг подати пропозицію в обласний департамент екології для того, щоб отримати кошти на створення стерилізаційного центру. Розміри - 6 на 12 гектарів, можна одночасто утримувати після стерилізації 25 собак протягом 5-7 днів. Будівництво такого центру коштуватиме приблизно 1,5 млн. грн. 

Щодо місця розташування під час презентації проекту знову виникли суперечки. Найбільш вигідною є ділянка в мікрорайоні Машмет, недалеко від адмінбудівлі заводу "Словважмаш". В якості альтернативи розглядався варіант розміщення на АТП та в районі Словкурорту.

Читайте: Де у Слов'янську буде знаходитись майбутній центр стерилізації собак

Утилізація батарейок, ламп

Більшість жителів Слов’янська викидає використані батарейки та лампочки просто у смітник. Тому що не знають, куди їх можна здавати, або тому що байдуже.

У квітні організація «Джерело 3000» встановила 15 контейнерів для збору батарейок та ламп. Вивозити ці відходи мала ліцензована організація з Запорізької області.

До 23 грудня батарейки в 13 пунктах збирала ГО «Сильні громади» і відправляла їх на завод «Аргентум» у Львові. Але завод більше не займається переробкою батарейок, тому їх збір призупинили.

Вирішувати проблему місто збирається через співпрацю з ГО «Батарейки, здавайтесь», яка має ліцензію їх на вивіз для переробки у Румунію.

Читайте: Как в Славянске будут решать проблему батареек

Дороги та тротуари у жилому секторі та віддалених районах міста

Кожен рік у Слов’янську ремонтують головні дороги, якими користується приватний та громадський транспорт. Кожен рік виділяють кошти на їх ямковий, середній або капітальний ремонт. 

У минулому році відремонтували дорогу та частину тротуару на вулицях Університетській, Банківській та Шевченко.

Та все одно залишається величезний список доріг і тротуарів, до яких «руки ще не дійшли», бо коштів не вистачає на все. Це приватний сектор у віддалених районах, внутрішньоквартальні дороги.

На сайті місцевих петицій регулярно з’являються нові звернення із проханням відремонтувати ту чи іншу вулицю. 

На фото – район Восьмиквартирний.

Транспортне сполучення

Не сказати, що у Слов’янську взагалі нічим не можна дістатися з одного кінця міста в інше, але деякі труднощі є. Так, наприклад, ви не зможете доїхати з мікрорайону Артема до залізничного вокзалу о 22 годині на автобусі. Бо автобуси їздять приблизно до 21.30.

У травні була зареєстрована петиція із проханням подовжити розклад транспорту до 22.30. Петиція набрала необхідну кількість голосів, але у міськраді її не підтримали. Пояснили це тим, що вночі на транспорт не має попиту.

Також жителі часто скаржаться на те, що багато хто з водіїв не дотримується розкладу громадського транспорту, який опублікований на сайті міськради.

Стихійні звалища

Полігон ТБО зараз знаходиться на рекультивації, яка триватиме ще в 2020 році. У 2017 році полігон був закритий. Але полігон – це тільки частина проблеми. Інша частина проблеми – у стихійних сміттєзвалищах, які утворюються, як кажуть, «рандомно», тобто там, де вже хтось викинув пару пустих пляшок чи пакетів. Купа сміття збільшується і перетворюється на звалище. Так, одне зі стихійних сміттєзвалищ утворилося минулого року у заказнику «Приозерний».

Читайте: На территории заказника Приозерный в Славянске убрали мусор

Є такі жителі Слов’янська, які ще погіршують проблему нестачі контейнерів для ТБО – руйнують та спалюють їх. У минулому році на придбання контейнерів виділили 300 тис. грн. Як повідомляв раніше директор КАТП Костянтин Водоп'янов, з 1578 контейнерів 902 потребують заміни. 

А які проблеми у Слов’янську ви вважаєте найактуальнішими та застарілими? Пишіть відповіді у коментарях. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #водопостачання #дороги #собаки #ТБО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...