• Головна
  • Екологія Слов'янська за 7 місяців: стан стабільний
10:26, 21 серпня 2019 р.

Екологія Слов'янська за 7 місяців: стан стабільний

Екологія Слов'янська за 7 місяців: стан стабільний

Стан водойм, повітря та грунту на території Слов'янська досліджували фахівці ДУ "ДОЛЦ МОЗ України" протягом 7 місяців 2019 року. Екологічний стан в цілому стабільний. Випадків аварійних скидів, викидів та надзвичайних екологічних ситуацій не зафіксовано.

Як повідомляється на офіційному сайті Слов'янської міської ради, у річці Казенний Торець перевищення спостерігалися по сухому залишку, хлоридам, жорсткості та залізу. Вказується, що такий хімічний стан частково обумовлений природною складовою. Але на якість води негативно вплинули скиди зі ставка-накопичувача колишнього КСП “Червоний молочар” та річка Колонтаївка. Як слідство, у воді на виході з міста спостерігалося зростання показника сухого залишку та жорсткості.

Сухий залишок - показник, що характеризує кількість розчинених речовин, передусім мінеральних солей, в 1 куб.дм води.

Зазначається, що річка Казенний Торець ще до потрапляння в неї додаткових скидів відносилась до високомінералізованого типу з жорсткою водою. В річці Колонтаївка перевищення нормативів спостерігалися по сухому залишку та хлоридам у зв’язку зі скидом зливових вод міста.

Читайте: Очистка рек в Славянске будет стоить около 30 млн грн

На початку серпня провели огляд озера Шовковичного з залученням іхтіолога, представника Рибінспекції. Стан водойми природний, стабільний, без тенденції к погіршенню.

Були проведені аналізи води в озерах Михайлівське та Лиман №1. Там якість є стабільною, але виявлені перевищення рН (рівень кислотності), що є природним показником.

Що стосується атмосферного повітря, в цілому відсоток відхилень нижче у порівнянні з 2018 роком. Знизилися значення вмісту фенолу та фториду водню, незначно зросли показники забруднення оксидом вуглецю, діоксидом сірки та діоксидом азоту. Основне джерело забруднення - автотранспортні засоби.

Читайте: В Славянске расследуют факт загрязнения воздуха от заводов

Дослідження ґрунту проводяться щоквартально. Так, загальний відсоток відхилень за мікробіологічними показниками у 2019 році зріс в 1,1 рази у порівнянні з 2018 роком. Найбільш часто бактеріальне забруднення ґрунту виявлялося в місцях несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів та в зонах автотранспортних магістралей. Радіаційний фон - в межах допустимих рівнів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #екологія #дослідження #водойми #Казенний Торець #річки #Колонтаївка #повітря
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...