• Головна
  • Спека у Слов'янську. Як поводитись у спекотну погоду
15:42, 18 червня 2018 р.

Спека у Слов'янську. Як поводитись у спекотну погоду

Спека у Слов'янську. Як поводитись у спекотну погоду

Спекотні дні літа, які люди проводять не на відпочинку, дуже часто стають причиною поганого самопочуття, головного болю і слабкості.

Як поводитись, щоб добре переносити спекотну погоду - поради експертів:

1. Загартовуємося і займаємося спортом.

За підвищених температур повітря організм витрачає багато сил і рідини на терморегуляцію (тобто на підтримку постійної температури тіла в межах +36,6-36,7). Через це в спеку втома настає швидше. Загартованим людям легше переносити спеку, тому краще адаптувати свій організм до температурних змін: загартовуйтеся водними процедурами, займайтеся спортом.

2. Контролюємо час перебування під прямими сонячними променями.

Численні медичні дослідження говорять про те, що від нестачі ультрафіолету знижується імунітет. Але набагато небезпечніше надлишок сонячних променів,бо ультрафіолетове випромінювання пригнічує реакції імунної системи людини. Всі ми влітку багато часу перебуваємо на вулиці, а при тривалому перебуванні на сонці наш імунітет знижується. І це дуже небезпечно: на тлізниження захиснихсил організму випромінювання може активувати різні захворювання (інфекційні захворювання, онкологію, посилити гіпертоніюта аритмію).

Безпечне перебування під прямими сонячними променями, якщо хочете засмагнути на пляжі, – це до 10 ранку і після 16:00, засмагати на морі бажано лише до 10 ранку і після 17:00. Якщо ви перебуваєте в місті, то пересувайтеся в ці спекотні дні до 10 ранку і після 16. У вихіднийу спеку без потреби на вулицю не ходіть. Не забувайте про головний убір і захисні креми.

Безпечне перебування під прямими сонячними променями, якщо хочете засмагнути на пляжі, – це до 10 ранку і після 16:00, засмагати на морі бажано лише до 10 ранку і після 17:00. Якщо ви перебуваєте в місті, то пересувайтеся в ці спекотні дні до 10 ранку і після 16. У вихіднийу спеку без потреби на вулицю не ходіть. Не забувайте про головний убір і захисні креми.

Читайте також: Як жінці підвищити своє лібідо

3. Як харчуватися в спеку і зміцнити імунітет?

Літо – прекрасна пора для зміцнення імунітету. У вашому розпорядженні і свіжі овочі, і фрукти. Влітку робіть акцент на них. ВООЗ відзначила для міцного імунітету такі продукти: яблука, чорниця, морква, капуста, помідори, перець, цибулю. Вони містять важливі мінерали, необхідні для імунітету (селен, цинк, магній, кальцій, залізо, йод, марганець). Тому, додаючи їху свій раціон, ми піднімаємо імунітет. Їжте фрукти і овочіщодня – з кожним прийомом їжі (вони мають складати ¾ раціону). Адже з потом втрачається дуже багато мікроелементів, і їх потрібно поповнювати. X2sLXfU_H3Y

Овочі та фрукти влітку – те, що потрібно, вони легкі і корисні. Адже влітку їсти майже не хочеться.

Однак це дуже небезпечно, можна довести себе до виснаження. У спеку обмін речовин перерозподіляється. Загальний обмін – прискорюється, а ступінь активності ферментів слабшає, і їжа перетравлюється гірше. Перетравлювання їжі – процес, при якому виділяється енергія у вигляді тепла. Тепло тілу треба розсіювати в навколишнє середовище і для цього ще витрачати енергію. Коли на вулиці жарко, то тілурозсіювати тепло дуже важко. Тому організм просто знижує швидкість і ефективність розщеплення їжі, щоб тепла виділялося менше. В організмі спрацьовує запобіжник при підвищенні зовнішньої температури, і тому ступінь активності ферментів слабшає – їжа перетравлюється повільніше. А раз їжа перетравлюється гірше, то і відчуття голоду не настає, поки вона не перетравиться. Тому апетиту немає, і ви не їсте, а організм виснажується, імунітет слабшає. Для його підняття просто необхідно збалансоване повноцінне харчування. Але харчування потрібно скорегувати.

В обід не вартоїсти гаряче, краще прохолодні супи (окрошка, холодний борщ) і салати. А ввечері можна поїсти щось гаряче. Вечеря має бути легкою. У спеку потрібно виключити жирну їжу (ніякої свинини), щоб не перевантажувати організм, бо жири – високоенергетичний продукт, при розщепленні якого виділяється багато тепла. Не треба їсти смажені страви. У літню спеку через економію води організмом кислотність шлункового соку збільшується (кислотність підвищує перерозподіл води, вона йде на потовиділення і загальне охолодження, а концентрація соляної кислоти в шлунку, відповідно, стає вище і підвищується кислотність). З’їдаючи, наприклад, смажений пиріжок або беляш, ви будете відчувати печію, а також агресивний шлунковий сік можеспричинити пошкодження слизової шлунка. Якщо систематично так знущатися над своїм організмом, то з часом ви отримаєте гастрит. Краще перейти на відварні м’ясні, рибні страви і страви з птиці. Вони поживні і легко засвоюються. Вони містять більше вологи, для їх переробки не потрібне настільки агресивне середовище, тому кислотність шлунка залишається в нормі.

Якщо ви будете дотримуватися цих порад, то питання, як пережити спеку влітку, відпаде. Пам’ятайте, ваше здоров’я і самопочуття – тількиу ваших руках!

Джерело : СТБ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #літо #спека #сонце #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...