• Головна
  • Слов'янськ напередодні повномасштабного вторгнення: тривожні ознаки ескалації та підготовка до можливого вторгнення
СТАТТЯ
14:10, 20 лютого

Слов'янськ напередодні повномасштабного вторгнення: тривожні ознаки ескалації та підготовка до можливого вторгнення

СТАТТЯ
Фото - 6262

Фото - 6262

Напередодні повномасштабного вторгнення росії на територію України ситуація у Слов’янську була напруженою.

Вже за кілька днів до 24 лютого місто було на межі великої ескалації. З початком лютого на лінії зіткнення почали реєструватися нові загострення, а загроза війни ставала все більш очевидною.

16 лютого 2022 року, коли росія офіційно почала новий етап агресії, день був визначений як "день вторгнення". Однак, багато хто зітхнув з полегшенням, адже саме 16 лютого не відбулося масованого наступу, що спричинило помилкове сприйняття ситуації як тимчасового загострення. Проте насправді війна вже була неминучою, і ситуація лише погіршувалася.

17 лютого на Донбасі було зафіксовано 60 порушень режиму припинення вогню з боку непідконтрольних територій. Російська пропаганда і ватажки невизнаних республік, пушилін і пасечнік, почали активно заявляти про загострення і заявляли, що українські війська нібито нарощують сили на кордоні. Вони запевняли, що Україна готується атакувати, намагаючись створити атмосферу паніки.

18 лютого ситуація ще більше загострилась. Лідери так званих "лднр" оголосили евакуацію для жителів окупованих територій, закликаючи їх виїжджати до росії. Мережу заполонили відео з чергами на виїзд з Донецька, що тільки додало невизначеності. Водночас путін видав указ про виплату компенсацій тим, хто виїде з непідконтрольних територій, що ще більше нагнітало атмосферу паніки серед цивільного населення.

Уряд України заперечував ці заяви, зазначивши, що не має наміру здійснювати силові дії на Донбасі. Міністр оборони України Олексій Рєзніков заявив, що всі чутки щодо наступу є фейками, розповсюджуваними для дестабілізації ситуації. Офіційна заява СБУ підтвердила, що українська сторона не планує наступ і не проводить жодних операцій на тимчасово окупованих територіях.

Водночас напруга зростала. 18 лютого на непідконтрольних територіях почалися вибухи — спочатку поряд з будівлею так званого керівництва "днр", а пізніше стало відомо про вибух на газопроводі у Луганську. Ці інциденти росія одразу поклала на Україну, що стало ще одним елементом гібридної війни.

Крім того, 18 лютого росія оголосила загальну мобілізацію в "лднр". Чоловікам від 18 до 55 років заборонили виїзд, що свідчило про повну готовність до ескалації.

Міжнародна ситуація теж погіршувалась. Пізно ввечері президент США Джо Байден зробив заяву, в якій сказав, що путін вже прийняв рішення про вторгнення, і росія може здійснити напад найближчими днями. Однак Байден також зазначив, що дипломатичні шанси ще залишаються.

У цей час українські офіційні особи підтверджували, що Україна не готується до наступу і відкидає всі спроби росії загострити ситуацію. Міністерство закордонних справ наголосило, що головною метою України є дипломатичне врегулювання конфлікту, а не ескалація.

Коли всі ці події відбувалися на рівні політики, в Слов’янську, як і в інших містах, люди вже почали готуватися до найгіршого. Лінія оборони та мобілізація територіальної оборони поступово набирали обертів, а всі розуміли, що будь-який момент може стати вирішальним.

Разом ми сильніші!
Станьте частиною спільноти наших підписників та підтримайте незалежну журналістику. Оформіть місячну підписку та допоможіть нам створювати якісний контент!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Війна росії проти України #Новини Донеччини #напередодні повномасштабного вторгнення #ситуація у місті
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...