Реклама
16:01, 25 жовтня
Календар подій до Дня української писемності та мови 2024 року
Реклама
Buki School
День української писемності та мови – це не просто дата в календарі, а свято, яке об’єднує всіх, хто цінує рідне слово. Щорічно ця подія відзначається, вшановуючи творців української писемності та підкреслюючи важливість мови як невіддільної частини нашої культури. Цьогоріч, як і попередніми роками, підготовлено насичену програму заходів, яка охопить усі куточки України. Спеціалісти Buki School підготували деякі поради, які допоможуть провести цей день максимально продуктивно.
Заплановані події до Дня української писемності та мови
День української писемності та мови – це не просто дата в календарі. Це ціла подія для кожного українця та українки. Цьогоріч вона проводитиметься 27 жовтня. Для святкування обрано багато цікавих та захопливих подій, серед яких:
- Радіодиктант національної єдності (25 жовтня 2024). Цей традиційний захід об’єднує мільйони українців навколо спільної мети – збереження чистоти рідної мови. Учасники з усієї країни та поза її межами одночасно пишуть диктант під диктування, демонструючи своє володіння українською мовою.
- Літературні вечори та презентації. Зустрічі з відомими письменниками, поетами, перекладачами – це чудова нагода поспілкуватися з улюбленими авторами, поставити запитання та отримати автограф. Наприклад, в Одеській національній науковій бібліотеці власні вірші зачитає Юрій Работін.
- Конкурси. Різноманітні літературні конкурси проводяться для різних вікових категорій. Учасники можуть продемонструвати свої творчі здібності, написавши твори на задану тему.
- Майстер-класи. Майстер-класи з каліграфії, літератури, перекладу та інших мовних напрямків – це чудова можливість навчитися чогось нового та розвинути свої навички.
- Виставки. Виставки книг, рукописів, картин, присвячених українській мові та культурі допомагають глибше пізнати історію української писемності та мистецтва. Так, В Одеській національній науковій бібліотеці з нагоди Дня української писемності та мови з 21 по 27 жовтня 2024 р. проходитиме Тиждень мови. У рамках цього заходу буде проведена книжкова виставка «Мова – духовний скарб народу».
- Флешмоби та акції: Різноманітні флешмоби в соціальних мережах, акції на підтримку української мови – це сучасний і ефективний спосіб привернути увагу до важливості збереження рідної мови.
Кожна школа та заклад обирають різні шляхи святкування. Це дозволяє кожному проявити креативність та любов до рідної мови.
Підготовка учнів до участі в конкурсі ім. Петра Яцика
Конкурс імені Петра Яцика – це відмінна можливість для учнів продемонструвати свої знання української мови та літератури. Щоб досягти успіху в цьому конкурсі, необхідно ретельно підготуватися, використовуючи оригінальні методи вивчення української мови в школі. Сам конкурс проходить у кілька етапі:
- Перший етап проводиться на рівні закладів освіти в жовтні-листопаді 2024 року.
- Другий етап конкурсу проводитись на рівні територіальних громад з листопада по грудень 2024 року. У цьому етапі беруть участь по одному переможцю першого етапу кожної з вікових категорій.
- Третій етап проводиться на рівні АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя. Беруть участь переможці другого етапу.
- Всеукраїнський рівень проводиться у березні 2025 року. До цього етапу доходять переможці попереднього у кожній з категорій.
Перший етап конкурсу імені Петра Яцика стартує вже 28 жовтня 2024 року. Взяти участь у змаганні можуть учніх 3-11-х класів, учні закладів професійної освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти. Через безпекову ситуацію кожен з етапів може бути перенесено на іншу дату.
Підготовка до Радіодиктанту національної єдності
Радіодиктант національної єдності – це не просто перевірка знань, а й свято української мови та літератури. Щоб успішно написати диктант, варто ретельно підготуватися.
Цього року Радіодиктант буде проведено 25 жовтня об 11:00. Авторкою цьогорічного тексту є заслужена письменниця України Оксана Забужко. Зачитувати текст буде поет, військовий Павло Вишебаба.
Кожного року Радіодиктант національної Єдності охоплює більше шанувальників української мови. Учасники можуть увімкнути прямий етер з будь-якого місця по всьому світу, що має на меті об'єднати українців незалежно від того, де вони знаходяться на цей момент.
Найактивнішими учасниками є студенти, школярі та викладачі. Але з кожним роком залучаються люди різного віку та професій. Так, у 2023 році понад півмільйона людей долучились до флешмобу. Близько 20 тисяч листів були відправлені на перевірку, а перемогли 7 осіб.
В інтернеті можна легко знайти приклади Радіодиктанту минулих років. Уважно почитайте ці тексти та спробуйте їх написати. Ось фрагмент тексту «Дороги України» 2023 року:
«Перший теплий вітер зустрічає на ізюмській трасі з її безсонним рухом. У знищеному селі обіч – весна: обвуглене збіжжя, що тліло всю зиму, випускає вперті паростки скрізь по руїнах зерносховища. Посічена обстрілами посадка зеленіє в половину висоти: зелено-чорний прапор. За нею темніє згорілий танк.»
Напередодні диктанту постарайтесь гарно відпочити та заспокоїтись. Підготуйте зручне робоче місце, щоб ніщо не відвертало уваги від написання роботи. День української писемності та мови – це свято для кожного українця. Саме у цей час варто приділити увагу своїй мові та зробити все можливе, щоб покращити її.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:01
Вчора
13:19
Вчора
09:49
Вчора
17:10
11 листопада
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі