• Головна
  • У 1991 році День незалежності України відзначили у липні - чому і коли це змінилося
11:41, 24 серпня

У 1991 році День незалежності України відзначили у липні - чому і коли це змінилося

У 1991 році День незалежності України відзначили у липні - чому і коли це змінилося

У 1991 році вперше і востаннє в Україні відзначали День Незалежності 16 липня. Чому саме ця дата?

До наших журналістів потрапили фото з газети "Голос України" за 1991 рік. Там йдеться про те, що 16 липня визначають Днем незалежності України і неробочим днем. Чому так і коли це змінилося?

16 липня 1990 року Верховна Рада ухвалила Декларацію про державний суверенітет України, тому вперше та востаннє для святкування обрали цей день — 16 липня. У 1991 році саме у липні Хрещатиком пройшов багатотисячний марш українців у вишиванках і з українськими прапорами. А на Майдані Незалежності виступали українські артисти та запускали салют. 

23 серпня 1991 року вранці була написана чернетка Акту проголошення незалежності України. Акт написали Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко у звичайному шкільному зошиті.

24 серпня 1991 року на надзвичайному позачерговому засіданні ВР УРСР 346 депутатів проголосували за незалежність України.

Вже у 1992 році День незалежності України відзначали 24 серпня, а перший військовий парад, що був присвячений Дню Незалежності України, провели 24 серпня 1994 року.

А ось так виглядає чернетка Акту Незалежності. Те, про що мріяли радянські дисиденти, сидячи у тюрмах по кілька десят років, перетворилося у сучасну, квітучу, сильну Україну:

Чернетка Акту Незалежності УкраїниЧернетка Акту Незалежності України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #День незалежності України #24 серпня #історія Дня незалежності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...