• Головна
  • Деякі лінії відновлювали понад 30 разів. Електроенергія на Донеччині - яка ситуація зі світлом та що для цього роблять
14:15, 16 серпня

Деякі лінії відновлювали понад 30 разів. Електроенергія на Донеччині - яка ситуація зі світлом та що для цього роблять

Деякі лінії відновлювали понад 30 разів. Електроенергія на Донеччині - яка ситуація зі світлом та що для цього роблять

Уся Україна наразі змушена жити в режимі економії електроенергії. На Донеччині ж, крім відключень, об’єкти електроенергії ще і страждають від обстрілів.

Про те, як відновлюються лінії, як “ДТЕК Донецькі електромережі” працює під обстрілами та як жителів Донеччини забезпечують світлом, ми поспілкувалися з представниками компанії.

Яка наразі ситуація з енергетикою на Донеччині

На території Донецької області тривають активні бойові дії. Мережі та обладнання зазнають пошкоджень щодня. За понад два роки повномасштабної війни на території регіону ці пошкодження є дуже значними. З міркувань безпеки про конкретні випадки нам не розказували. Але це можна зрозуміти і так. Ба більше, закрита інформація про загальний стан енергетичних систем області. Але ось, що журналістам 6262 розказали у відділі комунікацій ДТЕК.

“Можемо сказати, що наші енергетики працюють над відновленням пошкоджених мереж щоденно й усюди, де дозволяють військові. На жаль, на частині території регіону йдуть активні бойові дії, і ми не маємо доступу до частини обладнання, щоб повернути його в роботу. Однак ми обов’язково повернемо світло всім жителям області, щойно отримаємо дозвіл на проведення робіт від Збройних Сил України".

Як постраждала енергосистема Донеччини за час повномасштабного вторгнення

Насправді пошкодження енергосистеми Донеччини дуже серйозні. За останні пів року ремонтники відновили роботу 389 об’єктів, постраждалих від обстрілів, та 2,2 тис км ліній електропередачі.

“Це дозволило повернути світло в оселі 1,1 млн родин за 6 місяців 2024 року (з врахуванням, що деяким клієнтам світло повертали вже десятки разів).

Найчастіше зазнають пошкоджень через обстріли повітряні лінії 0,4 та 6 кВ. Деякі з них доводилося відновлювати вже понад 30 разів. Лінію-«рекордсмена» відновлювали вже 35 разів за пів року”.

Щодня говорять про те, як працівники відновлюють енергетику після обстрілів. Таким чином фіксують не просто проблеми з електроенергією, але і щоденні злочини ворога щодо мирної інфраструктури Донеччини. Це показує, що руйнування не є випадковими. Це важливо для розуміння масштабів пошкоджень і того, в яких небезпечних умовах працюють енергетики та якою ціною дається світло.

Над відновленням в Донецькій області щоденно працюють близько 70 бригад енергетиків компанії – звичайних людей, які попри постійні обстріли відновлюють електропостачання в регіоні, де це є можливим.

Наскільки це небезпечно та в яких умовах доводиться працювати

Відновлювати мережі та підстанції після бойових дій - це завжди непросте завдання. Прилетіти може будь-куди і будь-коли, тому робота енергетиків залишається небезпечною.

З 24 лютого 2022 року і до сьогодні під час виконання відновлювальних робіт були поранені 10 енергетиків, загиблих немає.

“Не секрет, що на території Донецької області немає безпечних місць – обстрілюються як населені пункти поблизу лінії розмежування, так і розташовані у відносному тилу. У будь-який момент в будь-якому місці наші колеги можуть опинитися під обстрілом – і таке ставалося неодноразово.

Однак ми, на жаль, маємо великий досвід: ми навчилися працювати під обстрілами. Дбати про мінну безпеку. Вміти вчасно ховатися. Та проходити курси домедичної допомоги. Адже бойові дії на Донеччині тривають з 2014 року, хоч і не такі активні, як зараз. Однак набутий досвід та навички дуже допомагають в роботі.

Наша робота організована так: спочатку ми чекаємо на погодження військових, розмінування – якщо потрібно – і тільки тоді виїжджаємо на ремонти. Однак і це не завжди гарантує безпеку, оскільки ситуація може змінюватися дуже швидко. Тож уважно дослухаємося та дивимося під ноги.

Також у нас є спеціальні інструкції, як діяти у критичних ситуаціях (таких як обстріл) та спеціальні засоби захисту – бронежилети та каски. Крім того, для бригад, що працюють на небезпечних ділянках, є аптечки, наближені до військового зразка, щоб у разі необхідності допомогти на місці”.

Були випадки, коли бригади потрапляли під обстріли – рятувалися завдяки засобам захисту та розумінню, як правильно діяти в такій ситуації.

Той факт, що люди не просто працюють, але живуть у цьому регіоні, накладає великий відбиток:

  • Небезпека від постійних обстрілів: прильоти та канонада – вже звична справа, але так само і тривожні звуки.
  • Необхідність раз за разом відновлювати одні й ті самі об’єкти, які постійно руйнуються через обстріли.
  • Постійна необхідність знаходити варіанти перепідключень, нових схем, які допоможуть знову повернути світло жителям після руйнації чергового енергооб’єкта.
  • Обсяги робіт, які зросли через масштабність руйнувань.
  • Необхідність допомагати колегам, що проживали у нині зруйнованих населених пунктах на лінії фронту.

Так, наприклад, деяким енергетикам допомогли виїхати і облаштуватися на новому місці, а також за можливості надавали роботу в інших місцях.

Чи є достатньо ресурсів (матеріалів, обладнання) для проведення відновлювальних робіт

“Не все обладнання ми мали змогу повністю відновити та зробити таким, як воно було до війни”.

Для повноцінного відновлення всього пошкодженого ворогом компанія потребує допомоги з обладнанням:

  • мобільні підстанції та комплектні трансформаторні підстанції,
  • автоматичні вимикачі різних класів напруги,
  • силові трансформатори та трансформатори струму,
  • кабельні та провідникові вироби, ізолятори,
  • спецтранспорт.

Долучаються до підтримки також громади, місцеві, урядові та національні органи, влада на місцях.

“Ми вдячні громадам за підтримку за необхідності – і людьми, і технікою. Однак не можемо вдаватися в деталі з міркувань безпеки”.

Які є труднощі та виклики в процесі відновлення енергетики, і як вони вирішуються

Труднощі, з якими зіштовхується енергетична система Донеччини, напряму пов'язані з війною, а також з людьми, які працюють над усуненням її наслідків.

“З одного боку, наші колеги живуть в регіоні, де працюють. Тож так само страждають від обстрілів, деякі з них були вимушені покинути свої домівки, проте не виїхали за межі регіону і продовжують працювати. Компанія знайшла можливість працевлаштувати їх в інших підрозділах. З іншого боку, постійні обстріли руйнують енергосистему регіону, зі зрозумілих причин вона не може функціонувати так само, як до повномасштабного вторгнення. Тож повернення світла після обстрілів часто вимагає сміливості, кмітливості та нестандартних рішень при відновленнях”.

Зараз енергокомпанія зосереджена на тому, щоб повертати світло після обстрілів, які є дуже масштабними. Бригади працюють щодня.

Ми створили цей матеріал як учасник мережі "Вікно Відновлення". Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости Славянска #відновлення електренергії #ДТЕК #електроенергія #лінії електроенергії #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...