• Головна
  • Змішування сухого та вологого корму для котів
Реклама
11:00, 24 липня

Змішування сухого та вологого корму для котів

Реклама
Змішування сухого та вологого корму для котів

Одне з самих поширених питань у власників вусатих: “Чи можна змішувати сухий і вологий корм для котів?”

У більшості випадків така практика є цілком раціональною, але при цьому потрібно врахувати стан здоров’я тварини та її вподобання. Отож, цей варіант є допустимим, якщо графік харчування скласти так, щоб він задовольняв потреби вихованця у поживних речовинах. Якісні вологі та сухі корми створені таким чином, що здатні забезпечити пухнастого необхідними елементами та позитивно вплинути на його самопочуття. Але якщо кіт має захворювання (до прикладу: хвороба нирок) і йому потрібно дотримуватись дієти, то не варто самостійно вносити корективи у раціон. Краще попередньо порадитись зі спеціалістом.

Правильна комбінація — запорука міцного здоров’я

Усім відомо, що готові корми для котів — це збалансовані, корисні та зручні раціони. На сьогодні вони представлені у двох форматах: вологий та сухий. Який корисніше та чи можна їх комбінувати? Розберемось у цьому більш детально.

Пухнасті потребують повноцінного харчування, але на жаль, одноманітний корм швидко їм набридає. Саме тому сучасний ринок пропонує різні консистенції їжі. Відомо, що магазинний корм та домашні смаколики змішувати категорично не можна. А ось комбінація сухого та “мокрого” харчування — не тільки необхідна, але й корисна. Такий підхід повною мірою задовольняє природні потреби вихованця. Також це є хорошою профілактикою для багатьох захворювань. Існує декілька головних правил для змішування:

  • Не комбінувати в одній мисці різний сухий корм (рус. сухой корм. Перетравлення сухої їжі потребує більшої кількості часу. Логічно, що через це потрібно почергово годувати кота різними видами корму. Це допоможе уникнути розладів травлення.
  • Змішувати їжу варто у визначеній пропорції. До прикладу, для котів стандартна формула становить 70/30, але ці цифри можуть відрізнятися залежно від особливостей тварини. Правильна пропорція забезпечить вусатому потрібну норму жирів, білків, мінералів та вітамінів.
  • Дотримуватись гігієнічних норм. Слід мити посуд після кожного вживання їжі. Рештки старого корму швидко стають непридатними, тому можуть викликати проблеми з кишківником у разі їх випадкового вживання.
  • Питний режим. Власнику потрібно уважно слідкувати за цим аспектом. Вологий корм не забезпечує повноцінно організм тварини водою. Через це у вільному доступі завжди має знаходитись миска зі свіжою водою. Якщо кіт погано п’є воду, то можна придбати спеціальний фонтанчик. Він викличе зацікавленість у пухнастого, тому він з більшим бажанням питиме воду.
  • Переконатись у правильній кількості корисних речовин. Спеціалісти радять добре вивчати склад упаковок, щоб бути впевненими у наявності достатнього обсягу важливих поживних елементів.

Оптимально купувати повнораціонні й збалансовані консерви та сухий корм для котів, склад яких містить виключно натуральні інгредієнти. Змішане харчування — чудовий підхід до урізноманітнення та збагачення раціону.

Чому корисно змішувати корми двох типів?

Є багато причин, чому власники вусатих задумуються над змішуванням сухого та вологого раціонів. Ось чому корисно змішування кормів.

1. Поліпшення смакових якостей. Змішування кормів робить звичну для котика їжу більш привабливою. Наприклад, якщо тварина погано їсть сухі раціони, то додавання консервів може значно покращити ситуацію. Для більшості вихованців останні смакують більше за сухі аналоги.

2. Оптимізація контролю ваги. З додаванням “мокрого” корму можна сприяти зниженню ваги вихованця. Додаткова вода в їжі швидше створює відчуття насиченості, тому кіт з’їсть менше, ніж зазвичай. Якщо проблема полягає у наборі ваги, то навпаки, урізноманітнення сухим кормом, збільшить калорійність порції. Це добре спрацьовує у випадку, коли вусатому складно з’їдати необхідну кількість їжі для задоволення енергетичних потреб. Сухі раціони відзначаються більшою калорійністю, адже їх склад не передбачає великої гідратації.

3. Збільшення вживання води. Головна відмінність вологих та сухих кормів — наявність рідини. Консерви містять у собі від 68% до 78% води, у той час, як сухі раціони — лише 10%. Якщо потрібно, щоб кішка пила більше води, то введення вологого корму — чудовий спосіб розв'язання цієї проблеми.

4. Економний тандем. Зазвичай повний перехід на консерви викликає занепокоєння у власників домашніх тварин, адже це значно дорожче. Саме тому змішування двох видів харчування є не тільки корисним, але й економічним підходом.

Ось кілька рекомендацій, як перейти на змішане харчування екологічно для тварини:

  • Насамперед слід отримати консультацію спеціаліста та з’ясувати, скільки калорій та у якому вигляді повинен з’їдати кіт. Необхідну норму можна порахувати самостійно, але якщо маєте сумніви — краще звернутись до ветеринара.
  • Перед кожним прийманням їжі потрібно точно вимірювати розмір порції. Для цього не обов’язково використовувати спеціальні гаджети, зазвичай можна обмежити ложкою чи міркою. Головне — пам’ятати про денну норму.
  • Думка, що всі корми для вусатих є однаковими, хибна. Сучасний асортимент відзначається різноманітністю, тому можна вибрати харчування, яке оптимально підійде вихованцю. Важливо враховувати дієти при наявності хвороб чи за інших причин та не експериментувати з частою зміною кормів.

Правильне харчування — основа здоров’я та гарного самопочуття кота. До планування раціону тварини потрібно підходити з відповідальністю, адже тільки власник знає вподобання та особливості свого домашнього улюбленця. Поєднання високоякісних сухих та вологих кормів робить раціон різноманітнішим та позитивно вплине на життєдіяльність вихованця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сухий корм для котів #корм для котів
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...