• Головна
  • Як працює станція переливання крові у Краматорську після відновлення роботи
10:20, 17 липня 2024 р.

Як працює станція переливання крові у Краматорську після відновлення роботи

Як працює станція переливання крові у Краматорську після відновлення роботи

Через повномасштабне вторгнення росіян у 2022 році станція переливання крові у місті Краматорськ вимушено релокувалася й лише цьогоріч відновила свою роботу.

Про це йдеться у матеріалі на сторінці "Вчасно".

До 24 лютого 2022 року на Донеччині працювало дві такі станції й кілька додаткових відділень. Зараз - забезпечення крові в регіоні лягає на плечі однієї у Краматорську.

За словами директора станції Володимира Бєляніна, сьогодні станція забезпечує весь донецький регіон, починаючи з Покровська і до Мирнограда, Костянтинівки, Дружківки, Слов’янська.

«На сьогодні нам ще не вистачає донорів, хотілося б більше. Але якщо нам чогось бракує, то допомагають і привозять кров із Дніпра, — каже Володимир. — Було навіть кілька тижнів, що ми повністю своїми силами закривали весь цей регіон. Завдяки нашим заготівля у нас вистачало еритроцитів, плазми й тромбоцитів».

Відомо, що до повномасштабного вторгнення на Донеччині крім станції переливання крові у Краматорську ще працювала Маріупольська, яка забезпечувала південь області. Також додатково були відділення у Бахмуті, в Селидовому, Покровську, Мирнограді, Слов’янську та Костянтинівці.

«Вони заготовлювали для свого міста кров, але спочатку її везли до нас на обстеження. Тоді ми відправляли їм результат і вони переливали у свою заготовлену кров, якщо все в нормі, — додає Володимир. — Крім цього у середньому в місяць до повномасштабного вторгнення ми мали 800−850 донорів на нашій станції. На сьогодні ця цифра двічі менша. Зараз приходить 400−450 осіб».

Разом з цим Володимир Бєлянін зазначає що, інколи виникає дефіцит крові 1(І) або 2(ІІ) резус-фактор — негативний.

«Буває, що донори приходять із 3(ІІІ)+, (IV)+, 3(ІІІ) — і так далі й ми не закриваємо ці пробіли. Тому інколи ми звертаємося до наших постійних донорів, викликаємо їх коли треба й вони допомагають. Тому проблему закриваємо», — додає Бєлянін.

Разом з цим станція у Краматорську за час своєї дільності має чимало почесних донорів, які здали кров понад 40 разів.

«Найбільше наш донор здав понад 200 разів плазму. А так у нас є почесні донори, які здали понад 40 разів кров, їх близько 350, — каже Володимир. — Взагалі кров здається один раз у два місяці, тому сильно часто не можна здавати. Треба давати організму відновлюватися».

Нині станція переливання крові у Краматорську працює з понеділка по п’ятницю, а забір компонентів крові здійснюється з 08:00 до 12:00 за адресою вул. Василя Стуса, 8.

Зазначається, що на сьогодні є гостра потреба донорів крові 4(IV) групи, резус-фактор — негативний.

Читайте: Мешканців Слов’янська запрошують здати кров

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #Війна росії проти України #Краматорськ #станція переливання крові
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...