14:22, 27 квітня
Що робити, якщо вкусив кліщ
Настав сезон кліщів, а отже варто нагаати про те, що робити, якщо вас вкусив кліщ.
Міністерство охорони здоров'я нагаує правила поводження, якщо вас вкусив кліщ.
В Україні почастішали випадки укусів кліщів. Сезон їхньої активності триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень.
Кліщів можна зустріти не лише у лісі чи на природі, їх багато й на міських газонах. Вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею – проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме. Часто парки та сквери у містах обробляють від них, але не завжди.
Що робити, якщо вкусив кліщ?
- Не панікуйте. Якщо неподалік є травмпункт – зверніться туди. Вам допоможуть правильно витягнути кліща та проконсультують щодо подальших дій.
- Якщо поруч немає лікаря, використовуйте спеціальний пристрій для видалення кліща. Його можна придбати у ветеринарних аптеках ("кліщосмик").
- Притисніть пристрій до шкіри, захопіть кліща у щілину, обережно розхитайте з боку в бік і викрутіть у зручний бік без ривка.
- Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо він відірвався, то можна видалити залишки стерильною голкою як занозу, але також вважається, що хоботок може вийти сам.
- Після видалення кліща ранку потрібно обробити антисептиком, а руки вимити з милом і теж обробити.
- За подальшими вказівками зверніться до лікаря. Не потрібно самостійно здавати аналізи чи приймати антибіотики.
- Спостерігайте за місцем укусу на появу еритеми. Пляма з'являється через 2-30 днів не лише у місці укусу, але й в іншому місці. При її появі негайно звернутися до лікаря.
Сьогодні не обов'язково потрібно носити кліща в лабораторію. Аналіз в лабораторії в наших реаліях неінформативний. Виявлені борелії не означають, що ви вже інфіковані хворобою Лайма. Так само й відсутність борелій не значить, що ви не захворієте.
Як себе захистити?
- Використовуйте репеленти згідно з інструкцією.
- Обирайте в парк одяг з довгим рукавом, закрите взуття, шкарпетки.
- Під час прогулянки старайтесь не заходити у траву.
- Ретельно оглядайте себе та своїх близьких щодвігодини прогулянки. Відчути укус кліща неможливо: він рухається невідчутно, кусаючи виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус.
- Обов'язково після повернення додому проведіть ретельний огляд тих, хто з вами гуляв. Особливу увагу приділіть дітям та домашнім улюбленцям. Найкраще це зробити в білій ванні з хорошим освітленням. Ретельно обстежте своє тіло за схемою: край шкарпеток, підколінна впадина, лінія трусів знизу і зверху, лінія бюстгальтеру знизу і зверху, лінія волосяної частини голови, за вухами та проведіть по волоссі на останок. Кліщ повзе знизу вверх і відпадає якщо не знайде місце для прикріплення.
- Виперіть і попрасуйте одяг. Не лишайте такий одяг біля ліжка і не лягайте спати в ньому.
- Перевірте речі, які брали на прогулянку: підстилки, сумки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Оголошення
15:50, 16 листопада
8
15:08, 14 листопада
16:43, 14 листопада
15:50, 16 листопада
18
15:09, 14 листопада
live comments feed...
Коментарі