17:26, 4 листопада 2023 р.
Які українські фільми стали найкращими у 2023 році
Попри повномасштабну війну українські режисери продовжують створювати нові кінострічки, при чому неабиякі, а високої якості.
До кінця 2023 року залишилося два місяці, тож вже можна підбити своєрідний підсумок і згадати, які українські фільми побачили світ у 2023 році, отримали премії, зібрали багато переглядів і вважаються одними з кращих.
Мавка. Лісова пісня
Найочікуваніший український мультфільм останніх років. Створювався за мотивами "Лісової пісні" Лесі Українки та на образах зі слов’янських міфів і легенд. Вийшов в кінотеатрах України 2 березня. Робота над проєктом тривала близько семи років. Над озвученням мульфільму працювало чимало українських знаменитостей.
Держкіно назвало "Мавку" найбільш касовим українським фільмом за роки незалежності. Протягом березня на її сеанси було продано 779 798 квитків, а касові збори склали 98 634 367 грн.
Щедрик
Дія фільму відбувається в тридцяті роки минулого століття в Івано-Франківську, який тоді називали Станіславів. Змінюються імперії та правлячі режими, що ворогують між собою. Декілька сімей різних національностей живуть в одному будинку, і їхнє життя не можна назвати щасливим і спокійним. Завдяки вчителю співу Софії, діти забувають про жахіття сьогодення.
Вийшов у прокат 5 січня. Фільм відзначили як найкращий на фестивалі Women's International Film Festival Nigeria.
Памфір
Казкова стрічка українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука брала участь у 75-му Каннському міжнародному кінофестивалі та отримала низку нагород від Національної премії "Кіноколо" у 2022 році.
Сюжет драми розгортається на заході України, напередодні традиційного свята Маланка. Памфір повертається з Польщі додому, до своєї родини. Коли син чоловіка влаштовує підвал у молитовному домі, чоловіка вимушено наздоганяє його темне минуле.
Фільм сповнений навіювань з українського карнавалу, обряду предків, який відновлює зв’язок із природою через демонічні маски, що змінюють тих, хто їх носить.
Має 10 перемог на премії "Золота Дзиґа". Премʼєра відбулася 23 березня.
Мирний-21
Воєнна драма від режисера Ахтема Сеітаблаєва вийшла в кінотеатрах 22 лютого.
Час сюжетних подій - 2 червня 2014 року. Луганський прикордонний загін у вогні. Тоді російські спецслужби та бойовики намагалися схилити бійців луганського прикордонного загону зрадити Батьківщину, тим самим повторити кримський сценарій: захопити українські території без бою. Жоден з особового складу не погоджується перейти на сторону сепаратистів чи російських спецслужб попри те, що там обіцяють вищу зарплату і високі посади. Але кожен із героїв має власні особисті проблеми та мотиви вчинити не за покликом серця.
Люксембург, Люксембург
Це другий фільм Антоніо Лукіча. Премʼєра була 6 вересня.
Є чимало гарних місць для смерті. Люксембург – не одне з них. Але гарний чи ні, Люксембург робить смерть дуже дорогою. Коли брати-близнюки дізнаються, що їхній давно зниклий батько захворів у Люксембурзі, вони вирушають у подорож, аби побачити його востаннє. Та чи буде чоловік, якого вони там зустрінуть, таким же поганим татом, як вони його пам’ятають?
Фільм представлений в чотирьох номінаціях премії "Кіноколо" та у восьми - премії "Золота Дзиґа".
Довбуш
Карпати. Початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий - справедливості.
Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.
Двічі номінований на премії "Кіноколо". У кінотеатрах вийшов 24 серпня.
Я, Ніна
В основу лягла історія української журналістки Яніни Соколової, якій у 2018 році поставили діагноз остеосаркома. Фільм має документальну і художню частини. У центрі сюжету - успішна журналістка Ніна Сокіл, яка дізнається, що в неї рак. Ніні роблять операцію з видалення внутрішніх жіночих органів. Її точкою опорою найближчою людиною стає лікарка Олександра, яка протягом семи місяців лікування допомагала не падати духом і боротися за життя.
Поемʼєра була 7 вересня 2022 року
Бачення метелика
Картина у жанрі військової драми уперше була представлена на Каннському кінофестивалі 2022, у рамках програми «Особливий погляд».
Картина отримала «Золотого Дюка» як найкращий український повнометражний фільм на Одеському МКФ, що пройшов у Варшаві.
Стрічка режисера Максима Наконечного розповідає про жінку-військову, аеророзвідницю добровольчого батальйону, яка переживає зґвалтування на війні. Після того, як героїня повертається додому, вона дізнається, що вагітна від свого ґвалтівника. Дитина видається страшною згадкою і покаранням від самого початку, та перед абортом жінка починає сумніватись, чи варто обривати її життя.
Показ у кінотеатрах почався 14 вересня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:08
Вчора
16:04
Вчора
19:17
22 листопада
16:41
22 листопада
Удар новою балістичною ракетою по Україні свідчить про відчай путіна - експолковник Бундесверу
ПРЕСРЕЛІЗ
15:15
22 листопада
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі