15:32, 22 вересня 2023 р.
Зруйноване війною у Слов’янську підприємство "Zeus Ceramica" планує отримати репарації від росії
Zeus Ceramica - одне із відомих та успішних підприємств Слов’янська, ба більше, одне з найбільших виробників керамічної плитки в регіоні.
Під час окупації Слов’янська у 2014 році завод постраждав від війни вперше. Засновник бренду "Zeus Сeramica" Віктор Левіт у сюжеті для “Новини Донбасу” розказав, що тоді підприємство знаходилося посередині між блокпостом сепаратистів “днр” та блокпостом Національної гвардії України. Будівля постійно потрапляла під обстріли.
Після звільнення міста від окупації у липні 2014 компанія самостійно за свій власний кошт відновлювала підприємство. Це їм обійшлося у три мільйони євро. Тоді ж вони і відмовилися від співпраці з росією.
І хоча на Донбасі тривала війна, підприємство змогло відновити свою роботу і розвиватися далі.
У 2022 у Слов’янську та по всій Україні знову розпочалися російські обстріли. Працівників евакуйовували, але приміщення не вдалося зберегти. Ба більше, незадовго до початку повномасштабного вторгнення завод придбав нове сучасне обладнання, яке було неможливо вивезти. Воно постраждало від ударів російських ракет разом із будівлею.
Вперше по будівлі “Зевс Кераміки” російські ракети вдарили 13 липня 2022 року. Вдалося обійтись без жертв, але підприємство дуже сильно постраждало. Тоді голова Слов’янської ВА Вадим Лях показав наслідки прильоту.
Читайте: Слов'янськ знову під обстрілом. Ворог вдарив по «Зевс Кераміці» (відео)
Вдруге російські ракети вдарили по “Зевс Кераміці” 5 травня 2023 року. Тоді у Слов’янськ прилетіло дві ракети С-300.
Читайте: Російські ракети вдарили по Зевс Кераміці у Слов’янську і НКМЗ в Краматорську - ФОТО
Третій обстріл стався 15 серпня 2023 року. Завод страшенно постраждав. Деякі будівлі - знищені вщент. Зараз компанія підраховує отримані збитки.
Читайте: Ворог обстріляв Слов’янськ
Відновити власними коштами підприємство акціонери вже не зможуть. Єдине, на що вони розразовують - отримання компенсації від країни-агресора росії за рахунок її заарештованого майна.
Віктор Левіт наразі каже про те, що настрій щодо відбудови заводу доволі песимістичний, адже наразі акціонери не мають таких коштів, яких би вистачило на відновлення повністю зруйнованого підприємства.
“Я уверен, что какие-то репарации, какие-то компенсации будут. Но процесс этот очень долгий. Это будет как минимум два-три года, а может и больше. Даже просто подача заявления на компенсацию… Я вам скажу точно, что мы получим компенсацию за этот ущерб и будем бороться за то, чтоб эта компенсация была не из фонда Евросоюза, а именно из российской федерации. Из арестованного имущества. Это дело чести, скажем так”, - розказав Віктор Левит в інтерв’ю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:15
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі