• Головна
  • Волонтерство на другому році війни не згасає. Як допомагають переселенцям
10:15, 9 вересня 2023 р.

Волонтерство на другому році війни не згасає. Як допомагають переселенцям

Фото: БФ "Руки милості" Фейсбук

Фото: БФ "Руки милості" Фейсбук

Війна в Україні почалась не у 2022 році. Люди страждають від неї ще з 2014, коли на сході почали захоплювати перші адміністративні будівлі і встановлювати невідомі нікому прапори “республік”. Волонтери - це ті люди, які не зі слів знають, що ще тоді доводилось переживати людям з Донецької та Луганської областей.

Благодійний фонд “Руки милості” у Чернівцях ще задовго до 24 лютого 2022 року почав допомагати переселенцям та нужденним людям. Як нам розповів один з координаторів благодійного фонду Сергій Чабан, в кінці 2015 року виникла ідея відкрити організацію для кращої координації зусиль та діяльності, направлених на допомогу постраждалим від війни та переселенцям. Спочатку координація відбувалась через церкви з різних областей України, зокрема, з Донецької області та у містах, куди переїхали переселенці.  Допомога надавалась і у самих Чернівцях, її також відправляли і в інші регіони. Мова йшла про забезпечення базових потреб: продукти харчування, одяг, засоби гігієни, посуд та меблі для людей, які переїхали в необлаштовані помешкання. 

У 2016 році для того, щоб прийняти людей у Чернівецькій області, благодійники викупили приміщення у Новоселиці, зробили його реконструкцію і облаштували 11 квартир для прийняття переселенців. У 2017 році центр для тимчасового проживання нужденних людей було вже відкрито. 

З початком повномасштабного вторгнення благодійний фонд продовжив свою діяльність за кількома напрямками. Продовжує працювати соціальний центр для тимчасового проживання переселенців і малозабезпечених осіб, роздаються речі першої необхідності, засоби гігієни та продукти харчування. 

З весни минулого року в благодійному фонді додалися нові програми. Це фінансова допомога, яку виплачував міжнародний донор. На отримання такої підтримки зареєструвались 1750 людей на суму 11,5 млн грн. Також є проєкт дитячих денних центрів у південних та східних областях. Таких за іноземного фінансування вже відкрили 11. Є програми допомоги шелтерам - центрам компактного проживання переселенців в різних областях України. 

Один з великих проєктів, який вдалось реалізувати у 22 областях України за грантові кошти - це проєкт на 50 тисяч продуктових наборів, розрахований на 125 тисяч осіб. 

Крім того, благодійний фонд займається евакуацією. За словами Сергія, за цей час вдалось врятувати більше 2,5 тисяч людей з прифронтових територій. Більше 8 250 людей розселили на території Чернівецької області та в Румунії для проживання. 

Ці поїздки пов’язані з ризиками - каже Сергій. Були випадки, коли автобуси були обстріляні. На щастя, ніхто з волонтерів не загинув. 

Сьогодні перед переселенцями, які вже виїхали з окупованих територій чи міст, де зараз точаться бої, постає нова потреба - у власному житлі. У більшості випадків ці люди вже працюють та орендують квартири чи будинки. Проте, є певна категорія людей, яка потребує допомоги у базових речах та продуктах і зараз. Тому про цих людей треба дбати і сьогодні. 

На другий рік повномасштабної війни можливості багатьох людей дійсно вичерпуються - зізнається Сергій Чабан. Але, разом з тим, є люди, які продовжують допомагати. Головне - бачити потреби і відчувати їх. Коли ми спрямовуємо зусилля на це, то і ресурс з’являється. 

“Навіть після того, як можливості багатьох людей і церков виснажились, у нас насправді, починаючи з минулого року, минулої весни, з початку повномасштабної війни, ресурсів, які надійшли сюди, збільшилося в рази”

З лютого 2022 року по сьогодні вже передано більше 5 тисяч тонн допомоги - каже Сергій. Роль у цьому грає інформування про масштаби потреб. Також це включення у допомогу великих міжнародних донорів, які на постійній основі надають систематичну допомогу. 

“Приємно усвідомлювати, що наша діяльність реально допомагає і приносить користь людям. Це надихає і вертає сили, щоб далі працювати і діяти на користь країні і громадянам”.

Про діяльність організації та допомогу можете дізнатись на їх офіційному сайті:  https://armsofmercy.org.ua/



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтери #війна #Руки милості #БФ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...