17:42, 10 серпня 2023 р.
Допомогу з безробіття можна оформити в Дії: який розмір та умови нарахування
Українці продовжують отримувати різні соціальні виплати від держави. Серед них є фінансова допомога по безробіттю.
Як повідомляє Безоплатна правова допомога, безробітний — особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна братися до роботи.
Хто може набути статусу безробітного:
- особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема за віком, на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна братися до роботи;
- особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу;
- особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.
- одинока мати (батько), яка (який) здійснює догляд за дитиною з інвалідністю та один з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновитель, опікун, піклувальник дитини з інвалідністю підгрупи А, які мають право на призначення надбавки на догляд за дитиною.
Статус безробітного надається зазначеним особам за їх особистою заявою.
Для отримання допомоги по безробіттю особі необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості та отримати статус безробітного. Заяву на призначення статусу безробітного можна подати до обраного міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості:
- особисто, під час безпосереднього відвідування;
- в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал Дія), у тому числі мобільного додатку Порталу Дія;
- за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.
Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом 2 років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів, для осіб, які шукають роботу вперше, та інших незастрахованих осіб – 180 календарних днів.
Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу:
- до двох років – 50%;
- від двох до шести років – 55%;
- від шести до десяти – 60%;
- понад десять років – 70%.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:04
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі