15:04, 25 лютого 2023 р.
Переговори з Путіним, взаємини з Китаєм, найстрашніший день війни. Про що говорив Зеленський на великій пресконференції — ключові заяви
24 лютого президент України Володимир Зеленський спілкувався з українськими та іноземними медіа з нагоди перших роковин повномасштабного вторгнення Росії. Зібрали головні тези з його виступу.
Коротко про те, що говорив Зеленський, написали журналісти NV.
Пресконференція тривала дві з половиною години. Зеленський встиг відповісти майже на 40 запитань.
Заздалегідь не розкривалися ані час, ані місце проведення заходу — їх назвали лише акредитованим журналістам.
«Що буде з Росією? Мені все одно. Чесно. У них своя держава. Якби вони думали про свою державу, не було б війни», — заявив Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання про долю РФ після її поразки.
За його словами, що більше санкцій та ізолювання агресора, то швидше там замисляться над долею власного народу.
Такі розмови Зеленський вважає позитивними, бо це сигнал, що більшість країн Європи і світу вірять у перемогу України.
Переговори України та Росії нині неможливі, наголосив президент. Він згадав, як до вторгнення просив закордонних лідерів, наприклад, президента Туреччини Реджепа Ердогана налагодити переговорний процес із РФ.
«Він не зміг тоді це зробити. Зараз вважає, що може. Але ми вже не можемо. Там (у Москві — ред.) не та людина, немає з ким говорити», — зауважив Зеленський.
Він підкреслив, що успіх України у гіпотетичних перемовинах гарантують тільки перемоги на полі бою, а диктатору Володимиру Путіну доведеться відповісти за злочини.
«Лідер держави — не дитина, яка щось зламала, і можна її пробачити. Настає той вік, коли треба відповідати. Перед законом, перед судом. Така кількість убитих — це трагедія», — сказав лідер Української держави.
Він декілька разів зауважив, що Росія залишається небезпечною і може вторгнутися в іншу державу, бо «Путіну треба показувати успіх і перемоги», а з Україною це не вийшло. Найбільша загроза, на думку Зеленського, над Молдовою та країнами Балтії.
Про Китай
Висунуті сьогодні пропозиції Пекіна щодо припинення війни є не мирним планом, а «думками з приводу», та сам факт того, що Китай говорить про Україну, є позитивом, вважає Зеленський.
«Якісь пункти мені зрозумілі. Є думки, з якими я не згоден, і, схоже, весь світ теж. Але це вже щось. Але ті пункти, де так чи інакше йдеться про повагу до міжнародного права, територіальної цілісності, безпеки, ми можемо в гарному сенсі використовувати і попрацювати з Китаєм», — відзначив президент.
Він висловив бажання зустрітися з головою КНР Сі Цзіньпіном: «Вважаю, це буде на користь нашим країнам і безпеці у світі».
Про зброю
Ключовим фактором збільшення поставок сучасної зброї стали успіхи ЗСУ з деокупації територій восени минулого року, сказав Зеленський. Після того Захід ухвалив рішення щодо відправки комплексів Patriot.
Наступний крок — посилення захисту неба за допомогою авіації. «Диму без вогню не буває», — прокоментував президент домовленості про навчання українських пілотів у Великій Британії та Польщі, додавши, що ще три країни готові почати тренування на F-16.
Також Україна потребує далекобійної зброї для захисту цивільного населення, наголосив Зеленський.
«Є уявлення декого, що вона нам потрібна для ударів по Російській Федерації. Розповсюджують у тому числі на Заході такі побоювання… Так от, кажу вам публічно — ми працюємо, щоб усі люди зрозуміли. Росія поставила свою зброю на нашій території, яка тимчасово окупована, щоб убивати цивільне населення. Нам треба вражати ці цілі», — заявив він.
Така ситуація склалася на лівобережжі Херсонщини, куди не дістають українські снаряди, пояснив президент.
Також Зеленський розповів, що:
- багато міжнародних інституцій не витримали випробування російською агресією;
- після війни буде більше сказано про підтримку з боку Японії та Італії;
- при ньому Україна бореться та отримує натівську зброю, а за попередника Петра Порошенка підписувала «зрадницькі Мінські угоди»;
- найстрашніший для нього день війни — той, коли стала відома правда про злочини окупантів у Бучі;
- найщасливіший день — попереду, це день перемоги;
- його діти живуть в Україні.
Читайте також:
- Ворог обстрілював Лиман, Костянтинівку, Бахмут та інші міста. Хроніка великої війни: 25 лютого
- "Донецькоблгаз" відновлює газопостачання на постраждалій від російських окупантів Донеччині
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:45
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:30, Вчора
19:30, Вчора
00:00, 12 січня 2016 р.
19:30, Вчора
19:30, Вчора
live comments feed...
Коментарі