БЛОГ
18:11, 29 жовтня 2022 р.
Повертатись чи ні. Блог про Слов’янськ
БЛОГ
Після того, як українські військові відкинули російських окупантів з Лиману і Святогірська, одночасно з тим, як наші ЗСУ звільнили Ізюм, люди масово почали повертатися у Слов’янськ.
Звичайно, більшість з нас вже втомилися блукати Україною та за її межами, рятуючись від обстрілів. Дім завжди залишатиметься домом. Зрозуміти тих, хто повертається - можна. Але при цьому з усіх екранів телевізорів, комп’ютерів та телефонів влада області нам говорить: почекайте, не повертайтесь, евакуюйтесь!
І тут є декілька варіантів розвитку подій.
Перший - люди слухають владу і мають можливість залишитись ще на певний час у безпечному місці. Вони отримують переселенські виплати, живуть у родичів, або винаймають житло. Можливо хтось з них готовий провести зиму у шелтерах.
Другий - це люди, які вже фінансово не можуть дозволити собі залишатися в якомусь іншому місці. Вони не мають фінансів, щоб винаймати житло, а якість життя у шелтерах - не у порівняння до того, що могло б бути вдома. І якщо ховатися від обстрілів в них - цілком ок, то продовжувати там жити, відчуваючи, що вдома стало безпечніше - важко морально і матеріально.
І тут постає питання: що краще робити?
Буде правильно зазначити, що це блог, тому подальші мої роздуми - це лише суб’єктивна думка, яка має право на існування, як і ваші думки з цього приводу. Тому ми із задоволенням прочитаємо ваші коментарі стосовно того, чи варто повертатись зараз у Слов'янськ.
Не можна заперечувати того факту, що у місті дійсно стало спокійніше. Якщо раніше з 7 днів обстріли були 4-6 днів, то зараз вони стали значно рідше. У місто повертається бізнес. Полички супермаркету заповнені, купити можна майже все, що потрібно.
Одна з найважливіших деталей - на приватний сектор стовідсотково дають газ. Питання багатоповерхівок залишається відкритим, хоча більшість людей вірить у те, що і вони будуть з опаленням.
Попри це, люди купують буржуйки, генератори, обігрівачі, конвектори. Зараз вся Україна думає про те, як пережити цю важку зиму.
Але при цьому, не можу не проговорити свої хвилювання. Річ у тому, що попри те, що ворога відкинули далі, загроза обстрілів залишається. В будь-який момент може прилетіти у критичний об’єкт інфраструктури і люди просо залишаться або без електроенергії, або без води, або без опалення та газу. А можливо і все разом.
Насправді такі ризики існують майже по всій країні. Але в умовному Львові це все відремонтують значно швидше, ніж у Слов’янську. Тут мається на увазі не лише кількість людей, які працюють над цим, але і безпекова ситуація.
Просто подумайте, посеред зими залишитись в будинку або квартирі повністю без будь-яких комунікацій. Це трохи лякає. І тому я для себе вирішила ще трохи зачекати. Хоча буду чесною, спокуса повернутися додому - максимально висока.
Окрім того, варто зважати на заяви керівництва міста та області. Не дарма вони просять по можливості не повертатись поки у міста. І хоча багато людей пишуть гнівні коментарі на кшталт: їм не потрібно тут багато людей. Насправді так воно і є. І для себе я розумію, що чим більше людей буде у Слов’янську, тим більшим буде навантаження на електричну систему (враховуючи той факт, що багато хто буде обігріватися електричними приладами). Така сама ситуація з гуманітарною допомогою, яку отримують місцеві. Така сама ситуація з комунальними службами. Бо одна справа працювати з маленькою кількістю людей, а зовсім інша - з усім містом.
Вже зараз починаються баталії між тими, хто повернувся і тими, хто поки вирішив не їхати назад у місто. Одні кажуть про те, що у Слов’янську вже зовсім безпечно і немає, що робити у іншому місці, якщо можна бути вдома. Другі намагаються виправдати себе і пояснити, чому вони побоюються повернення.
Насправді ж, кожна людина сама відповідає за свою безпеку, свій комфорт і свої самовідчуття, інтуїцію. Тому не варто засуджувати. Головним нашим завданням досі залишається вижити, максимально забезпечити безпеку собі та своїм рідним, допомогти нашій армії, не заважати рятувальникам.
Що обираєте ви?
Вам також буде цікаво:
- Я евакуювала шиншилу зі Слов’янська у Чернівці - блог
- Увага! Зміни в графіку відновлення газопостачання в Слов’янській громаді
- Мешканці Слов’янська можуть безкоштовно отримати тверде паливо - куди звертатись
Отримуйте добірку найважливіших новин за день у нашій Viber спільноті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:10
Вчора
15:15
Вчора
13:37
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
20:00, 6 листопада
20:00, 6 листопада
20:00, 6 листопада
20:00, 6 листопада
live comments feed...
Коментарі