• Головна
  • Зігрітися взимку, або як українцям пережити холоди у квартирі - поради
14:20, 1 жовтня 2022 р.

Зігрітися взимку, або як українцям пережити холоди у квартирі - поради

Зігрітися взимку, або як українцям пережити холоди у квартирі - поради

Ця зима буде максимально важкою для всієї України. Не лише війна, але і проблеми газопостачання торкнуться кожного з українців.

Через бої в Україні багато газопроводів, ліній електропередач та підстанцій зруйновано, інші Росія подовжує системно знищувати. Один з нещодавніх обстрілів критичної інфраструктури залишив Харків на певний час без світла та води. Донеччина та Луганщина досі залишаються без газу і можливість його відновлення під питанням.

Ми зібрали декілька порад про те, як мінімізувати втрати тепла в квартирі та про що варто подбати до настання холодів.

Утеплення 

Зігрітися взимку, або як українцям пережити холоди у квартирі - поради, фото-1

Біля 40% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через щілини у вікнах. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5° С.

Звісно, найефективніший метод запобігти тепловтратам — це поставити двокамерні склопакети, однак не завжди є змога це зробити. Тим паче у наші часи. Тому можна вдатися до старих способів з урахуванням нових матеріалів і технологій.

  1. Заклейте вікна. Можна зробити це за допомогою старого доброго паперу, змоченого мильним розчином, але краще придбати спеціальний скотч для заклейки вікон або поролоновий чи прогумований ущільнювач.

  2. Перевірте, чи нема щілин у місцях стику з підвіконням. Якщо є, залийте їх силіконовим герметиком.

  3. Крім того, можна наклеїти на скло теплоощадну плівку. Прозорість скла дещо знизиться, проте плівка допоможе знизити тепловтрати.

  4. "Слабке" місце будь-якої квартири — лоджія. Якщо у вас засклена лоджія, краще завісити на ній ті вікна, які не потрібні, поліетиленовою плівкою.

  5. Повісте на вікно штори із цупкої тканини і не забувайте закривати їх під кінець світлового дня.

Щоб зберегти тепло й уникнути протягів, прилаштуйте на вхідні двері спеціальну щітку. Вона встановлюється на нижню частину дверей за допомогою саморізів, затискувача або клейкої стрічки. Також ретельно огляньте, чи нема щілин між дверною коробкою та стінами. Якщо є, залийте їх герметиком.

Кімнати мають бути сухими

Перше, з чим доведеться боротися за відсутності опалення в квартирі взимку, це з вологістю. Чим суші буде у вас вдома, тобто чим менше частинок води буде в повітрі, тим вам буде тепліше.

Прибрати вологу допоможе силікагель. Пам'ятаєте такі подушечки, які кладуть у взуття? Такі ж, тільки великі, є для техніки та іншого. Можна купити такі пакети та ставити по одному в кімнаті, щоб витягав вологу.

Цей сорбент, здатний вбирати вологу, застосовується для захисту товарів і обладнання на складах і в магазинах і, напевно, стане в нагоді взимку в квартирі, якщо здійсняться найгірші прогнози і міста тимчасово залишаться без світла і газу.

Зігріти квартиру і себе 

Зігрітися взимку, або як українцям пережити холоди у квартирі - поради, фото-2

Використовуйте тепло свого тіла. Досить одягти термобілизну – тоді вдома можна буде ходити в одних штанях і сорочці. Судячи із нових реалій, зі звичкою ходити взимку вдома у спідній білизні українцям доведеться розпрощатися назавжди, тож не нехтуйте теплим одягом та вовняними шкарпетками. Вдягати вдома товстий светр за прикладом ощадливих європейців має стати нашим зимовим трендом принаймні на декілька років уперед.

Також допомагає грілка. Налийте в неї гарячу воду, щільно закрийте та покладіть на ліжко. Вже через 5 хвилин постіль стане теплою. Якщо вдома немає грілки, швидко нагріти ліжко допоможуть пластикові пляшки. Наповніть їх теплою водою (до 60-70 ° С) і покладіть на ліжко.

Спробуйте зігрітися зсередини – випийте теплого чаю чи кави. Спиртні напої хоч і створюють ілюзію тепла, вони дають короткочасний ефект через судини, що розширюються. Коли вони повернуться до початкового стану, стане ще холодніше. Тому краще пити чай і їсти гарячу ситну їжу.

Окремо варто звернути увагу на постільну білизну з підігрівом: зараз у продажу є безліч моделей електропростирадл та електроковдр на будь-який смак і гаманець. Не треба також забувати й про грілки — електричні та звичайні (роль останньої можуть з успіхом виконувати пластикові пляшки з гарячою водою).

Обігрівачі

Зігрітися взимку, або як українцям пережити холоди у квартирі - поради, фото-3

Очевидним кроком у випадку відсутності центрального опалення є електричні нагрівачі повітря. Їх моделі різняться за потужністю, безпечністю та економічністю. 

Масляні обігрівачі, тепловентилятори та конвектори поступаються інфрачервоним панелям з кераміки та скла, мікатермічним та плівковим обігрівачам, які споживають значно менше електроенергії, а нагрівають швидше і краще.

Але тут є небезпека, особливо у старих будинках - їхня внутрішня мережа не розрахована на підключення великої кількості електроприладів. 

"Якщо мешканці будинку увімкнуть занадто багато приладів одночасно, мережа перевантажиться і вимкнеться", - вказує на небезпеку надмірного користування електроприладами директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, - пише BBC Україна.

Існує декілька популярних типів обігрівачів, які можна встановити у квартирі:

Інверторний кондиціонер. Багато моделей кондиціонерів мають не лише функцію охолодження, а й функцію нагрівання.

Переваги: енергоефективний, вміє підтримувати завдану температуру у приміщенні в автоматичному режимі.

Недоліки: висока ціна, потребує професійного монтажу. Деякі моделі працюють у режимі нагрівання лише за вуличної температури не нижче ніж +5 градусів.

Інфрачервоний обігрівач. Працює за рахунок інфрачервоного обігріву не повітря, а предметів у кімнаті.

Переваги: безшумний, енергоефективний, не сушить повітря, досить швидко прогріває предмети у зоні досяжності інфрачервоних променів. Існують як електроваріанти, так і моделі, що працюють на газі.

Недоліки: місця, куди не потрапляють промені, залишаються холодними. Після вимкнення температура у приміщенні швидко знижується. Водночас колба і відбивач обігрівача під час роботи сильно нагріваються, тому можуть стати причиною опіків.

Масляний обігрівач. На вигляд нагадує звичайну батарею, обігріває приміщення за допомогою мінеральної олії усередині приладу, яка гріється від електричної спіралі.

Переваги: безшумний, довго зберігає тепло після вимкнення.

Недоліки: досить енергоємний, довго прогріває приміщення.

Тепловентилятор. Найпростіший і найпопулярніший різновид обігрівача: розганяє повітря, нагріте за допомогою розпеченої спіралі з тугоплавкого металу.

Переваги: доступний за ціною, велике різноманіття моделей різного розміру, швидко нагріває приміщення.

Недоліки: постійний шум від лопатей вентилятора. Сушить повітря.

Варто зауважити, що електрообігрівачі будуть дієвими лише при наявності електроенергії, а на територіях, де часто ведуться бойові дії і ймовірність відключення світла висока, цей метод буде доволі ризикованим.

Утеплення поверхонь

Зігрітися взимку, або як українцям пережити холоди у квартирі - поради, фото-4

Якщо влітку щільний текстиль радять ховати, то взимку він стає надійним способом зробити кімнату теплішою без обігрівача. Немаловажний і тип тканини. Наприклад, тонкий атлас і шифон не затримують тепло - досить вийти зі спальні на 5-10 хвилин, як постільна білизна з цих матеріалів відразу стає прохолодною. А ось трикотаж, махрові тканини та інший щільний текстиль довше зберігає тепло.

Взимку використовуйте такі тканини по максимуму - постеліть килим на підлогу, накрийте теплим пледом або ковдрою, накиньте на диван і крісло кілька подушок і прикрийте покривалами. Текстиль зберігатиме в собі тепло і поступово віддаватиме його в навколишнє середовище. Кімната без текстилю остигає за 1-2 години, приміщення з ним тримає тепло протягом 3-5 годин.

Спальник, намет, електропростирадло

Зігрітися взимку, або як українцям пережити холоди у квартирі - поради, фото-5

Якщо температура в помешканні опустилася занадто низько для того, аби ви змогли там заснути, можна розкласти в квартирі намет. Не використовуйте при цьому кілків. Можна розкласти його на карематі або матраці, а самому в спальнику залізти всередину.

Коли температура в приміщенні опуститься до 16 градусів, для комфортного сну варто запастися теплими пуховими та шерстяними ковдрами.

Також хорошим варіантом для сну є спальний мішок, у який ви залазите, як в кокон, закриваєтеся на замок і обмежуєте таким чином доступ холодного повітря.

Температура в наметі буде на кілька градусів вищою, аніж в помешканні.

Інший варіант заснути в холодному приміщенні - купити електричне простирадло. Але грітиме воно лише доти, доки є електрика.

Окрім речей, які варто підготувати у випадку відсутності світла і тепла, варто також ознайомитися з планами, які розробила ваша міська влада на випадок критичних ситуацій.

А також самому продумати план Б, якщо залишатися у власному житлі з певних причин стане неможливо.

Влада територій, на яких досі залишається небезпечно, максимально просить людей евакуюватися у більш пристосовані для життя міста.  

Вам також буде цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #опалення #зігріти квартиру #вижити взимку #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...