• Головна
  • Як школярі Слов’янська навчаються онлайн - історії від батьків
13:26, 21 вересня 2022 р.

Як школярі Слов’янська навчаються онлайн - історії від батьків

Як школярі Слов’янська навчаються онлайн - історії від батьків

Майже місяць школярі України навчаються в умовах воєнного стану у новому навчальному році. Більшість учнів відвідує школи онлайн.

Ми поспілкувалися з батьками та деякими учнями, які продовжують навчання онлайн і дізналися головні особливості українських шкіл сьогодення.

Іван, 7 клас

Іван з батьками переїхав на захід України зі Слов’янська. Він навчається у 7 класі. Продовжує займатися у своїй школі онлайн. Батьки вирішили не віддавати його у нову школу в іншому місті і через питання безпеки, і через те, що він захотив навчатись зі своїм класом та друзями.

1 вересня класний керівник провела теоретичну лекцію про те, як себе поводити під час повітряної тривоги, обговорили техніку безпеки та провели консультацію щодо розкладу та нових предметів у школі.

Кожен день у семикласників 6-7 уроків. 5 уроків проходять онлайн щодня, а 6-й 7-й урок дитина проходить самостійно на дистанційній платформі. 

У порівнянні з минулим роком, коли школярі були вимушені навчатися дистанційно через коронавірус, цей рік повністю інший. Усі предмети викладаються 45 хвилин (як і в школі), усі вчителі обов’язково виходять онлайн. Уроки починаються о 9, перерви тривають приблизно 15 хвилин. Навчання закінчується о 13:45. Минулого року у класі Івана онлайн проводили максимум 1-2 уроки.

Під час занять діти записують теми, відповідають на питання, виконують і лабораторну роботу, і практичні завдання. Домашні завдання також задають. І їх стало більше. Домашню роботу вчителі перевіряють вчасно. 

Із головних мінусів "дистанційки" - відсутність живого спілкування з друзями. Також дуже важко дається дітям усидіти вдома на одному місці протягом всіх уроків.

Марія - 7 клас, Катя - 5 клас

Дівчата з мамою під час широкомасштабного вторгнення виїхали за кордон в Італію. Коли постало питання, чи навчатись в українській школі, вони вирішили його продовжити, хоча і мають обов’язково відвідувати школу країни, в якій зараз живуть.

В рамках можливостей, дівчата обрали синхронне навчання в Україні + "дистанційне". Діти виходять в онлайн ввечері, слухають 1-2 уроки, ще 1-2 уроки виконують самостійно. 

Уроки онлайн проходять майже щодня. Усі вони виставляються на окремих онлайн-платформах. Доєднуватися до уроків вони встигають, бо в Україні для дітей, які навчаються за кордоном, виробили найзручніший час, щоб усі мали можливість долучитися. Це 16:00 по Київському часу. Але кожне місто і область обирають свій час для виходу онлайн. Катя і Маша встигають долучатись.

Як зазначає мама Каті і Маші, якість освіти в Україні покращилася. У цьому позитивну роль зіграв досвід попереднього року. Адже за цей час багато уроків було створено спеціально для дистанційного навчання. І самі вчителі адаптувалися до такої роботи. Усі уроки проходять як належить. Дітей онлайн намагаються залучити під час занять максимально. 

Для того, щоб контролювати ситуацію з дистанційною освітою в школі, директор попередив, що батьків будуть опитувати щодо якості викладання уроків. Якщо якийсь вчитель у відгуках отримуватиме багато незадоволення, то з ним проводитимуть окремі розмови і роботу.

Онлайн уроки проходять, як і раніше, але з різницею у часі. О 16 дівчатка підключаються і мають повноцінний урок до 16:45. Частково вони слухають матеріал, частково проглядають наочні слайди, також усі діти виконують і практичні завдання.

В Італії навчання дітей з України є обов’язковим. Систему навчання також можна обрати, але Катя з Машею ходять до школи офлайн. Як і в Україні раніше, уроки починаються о 8 ранку, але тривають довше, ніж у нас - 55 хвилин. 5 хвилин дають на перерву. Великих перерв немає. На другий сніданок дають одну перерву на 15 хвилин.

Адаптація для дівчат пройшла успішно. Вони почали ходити до школи ще в минулому навчальному році, тому вийшовши до школи у вересні, вони вже були знайомі з вчителями та іншими дітьми. Викладачі роблять по максимуму, щоб дівчатка вливалися у шкільне життя, зважають на їх рівень знань. 

Батьківські збори в Італії проходять абсолютно так само, як і в Україні. Навіть є батьківські комітети.

Через те, що освіта в Італії відрізняється від навчання в Україні, дівчатам не дуже важко поєднувати дві школи. Це пов’язано також з тим, що дистанційне навчання в Україні адаптували для дітей, які наразі живуть і навчаються за кордоном.

Олексій, 2 клас

Маленький Олексій з батьками також переїхав зі Слов’янська у більш безпечний регіон на заході України.

Батьки вирішили продовжити навчання дитини онлайн, бо ситуація в Україні наразі нестабільна і де родина опиниться найближчим часом - невідомо. Дистанційне навчання не прив’язане до місця перебування.

Також у батьків є переживання щодо безпеки дитини у школі, адже від ворога можна очікувати що завгодно.

До 1 вересня відбулись батьківські збори, де розказали, як буде проводитись навчання протягом року. Змін порівняно з минулим роком не було. Олексію купили нові зошити, надіслали посилання на підручники, які завантажили на комп’ютер.

1 вересня була онлайн лінійка, з якої і розпочалось навчання. Дітям розповіли правила і норми поведінки.

Олексій в 2 класі і має по 4 уроки на день. Різниці з попереднім роком рідні ніякої не помітили.

З головних мінусів онлайн-навчання - діти хочуть бачити своїх друзів, сумують за школою та домом. Батькам під час навчання теж доводиться знаходяться поряд і додатково контролювати дитину.

Під час уроків Льоша пише, читає. Домашнє завдання задають щодня, виконує у вечірній час. Уроки починаються о 9, між уроками є перерви, під час яких можна відпочити і зробити зарядку. 

Дуже сподіваємось, що скоро Олексій повернеться до рідної школи, яку відновлять, бо вона вже пошкоджена. Льоша дуже сумує за однокласниками та шкільними партами.

Читайте також:

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости Славянска #навчання онлайн #дистанційне навчання #школи онлайн #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...