• Головна
  • Інвестиційна привабливість України впала до рівня 2013 року
18:17, 11 серпня 2022 р.

Інвестиційна привабливість України впала до рівня 2013 року

Інвестиційна привабливість України впала до рівня 2013 року

Індекс інвестиційної привабливості України впав до рівня 2013 року.

Індекс інвестиційної привабливості України у першій половині 2022 року впав на пів пункту та склав 2,17 бала з 5 можливих. Це значення – найнижче з 2013 року. Про це пише Європейська Бізнес Асоціація.

Пів року тому показник індексу складав 2,73 бала. Для порівняння, під час активної фази пандемії Covid-19 Індекс знижувався до 2,4 бала, а за часів Євромайдану – до 1,8 бала, що досі є найнижчим значенням за увесь час проведення дослідження. Одразу ж після Революції гідності Індекс показав відчутний стрибок та подальше зростання.

Відсоток генеральних директорів, які вважають інвестиційне середовище в Україні вкрай несприятливим, зріс в десять разів – з 5% до 53% за останні пів року. Ще 34% вважають його скоріше несприятливим. Нейтрально оцінюють поточний інвестклімат 9% директорів, і ще 4% вважають його сприятливим. Найбільше позитивних оцінок було від представників юридичного та консультаційного бізнесу.

Інвестиційна привабливість України впала до рівня 2013 року, фото-1

Попри війну, 91% компаній Асоціації планують продовжувати працювати на ринку України, а 55% збираються інвестувати в Україну навіть у воєнний час. Зокрема, СЕО розповідають про плани інвестицій в аграрну сферу, енергетику, ІТ та телеком, будівництво, фармацевтику, FMCG, нерухомість та інше. До того ж 12% вважають, що новим інвесторам буде вигідно заходити в Україну цього року, хоча інші 57% респондентів з цим не погоджуються.

Військова агресія росії проти України очолила перелік факторів, що негативно вплинули на інвестиційних клімат. На другому місці опинилась корупція, на третьому – слабка судова система. Негативний вплив Соvid-19 гендиректори оцінили як мінімальний та поставили на останнє місце у цьому списку. Серед позитивних змін бізнес-лідери найвище оцінили надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, скасування мит і квот на український експорт та «транспортний безвіз» з ЄС.

"Стан інвестклімату опинився відкинутим до 2012-2013 років, ще до початку будь-яких воєнних дій. І це доволі непоганий результат, як на мене, зважаючи, що в країні триває повномасштабна війна. Це свідчить і про стійкість українського бізнесу, і про мужність наших людей, а також про те, що реформи та позитивні зміни останніх восьми років дали нам певний запас міцності", - прокоментувала виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #новини #війна в Україні #війна з Росією #війна на сході України #бізнес
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...