• Головна
  • Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни
13:10, 11 серпня 2022 р.

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни

Жителів Донеччини вже попередили, що опалювального сезону 2022/2023 не буде через пошкоджені російськими обстрілами комунікації та мережі. Тому люди, які не евакуювалися, шукають альтернативи.

Через військову агресію росії проти України Донецька область взимку 2022/2023 залишається без централізованого опалення. Адже відновити газопостачання до області через бойові дії фактично неможливо. Побудувати додатковий газогін сьогодні не вдасться через складність проєкту. 

Обласна та державна влада каже, що майбутній опалювальний сезон для України буде найскладнішим через війну. Тому на Донеччині оголосили обов’язкову евакуацію. 

Втім, частина населення все одно збирається залишатися. Про це в одному з нещодавніх інтерв’ю заявив голова Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях. Зараз обговорюються варіанти альтернативного опалення, зокрема йдеться про твердопаливні котли. Але якщо у приватних будинках такий вид опалення ще можливо налагодити, то у багатоповерхівках - ні. 

Окрім цього, у багатоповерхівках Слов’янська вже триває консервація системи опалення. Тому люди, які не збираються евакуюватися, шукають альтернативи. Хтось збирається на зиму переселитися у приватний будинок, хтось - просто купити кілька обігрівачів у квартиру. 

Сайт 6262.com.ua вирішив дослідити, скільки зараз коштують різні засоби опалення в Україні. 

Дрова

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-1

Оголошення про продаж та покупку дров можна зустріти на OLX та у Facebook. Вартість дров встановлюється за кубометр/складометр. Вона залежить від породи дерев, розмірів дров, якості. 

Середня мінімальна ціна - 1400-1800 грн. Але більш розповсюджена вартість - від 2300 і, навіть, до 8000 грн.

Тепловіддача від кубічного метра (об'єму) і кілограма (маси):

Клен

Клен є дуже універсальним видом дерев. Його деревина чудово підходить для виробництва меблів. Порівняно рідко використовується для опалювання.

Теплотворна здатність: 1900 кВт⋅год/м3 і 4,1 кВт⋅год/кг.

Береза

Березові дрова часто використовуються для паління в каміні, оскільки ці дрова, якщо вони сухі, не утворюють іскор. Полум'я горить зі злегка блакитним відтінком і має приємний, характерний запах. Недоліком є високе сажоутворення. За об'ємом береза має близько 85% теплотворної здатності бука. Теплотворна здатність: 1900 кВт⋅год/м3 і 4,3 кВт⋅год/кг.

Бук

Найпопулярніше дерево для опалення. Легкий у заготівлі й зберіганні, бук має високу теплотворну здатність. Ідеальний як для каміну, так і для паління в котлах і печах. Теплотворна здатність: 2200 кВт⋅год/м3 і 4,1 кВт⋅год/кг.

Дуб

Дуже добра деревина для опалювання. Дубові дрова для горіння потребують більше кисню, ніж, наприклад букові. Час сушіння: 2,5 - 3 роки.

Теплотворна здатність: 2100 кВт⋅год/м3 і 4,2 кВт⋅год/кг.

Вільха

Вільха - дерево із низькою опалювальною цінністю. Перевагою вільхи є низьке сажоутворення. Теплотворна здатність: 1500 кВт⋅год/м3 і 4,1 кВт⋅год/кг.

Ясен

Деревина ясена має дуже добру опалювальну вартість, подібну до дуба і бука. Однак 

ясеневі колоди важко розколювати. Теплотворна здатність: 2100 кВт⋅год/м3 і 4,2 кВт⋅год/кг.

Ялина

Через високий вміст смоли деревина ялини іскрить під час горіння, і, тому, придатна для спалювання тільки в закритих печах. Це дерево легко загоряється і легко розщеплюється. Саме тому воно чудово підходить для розпалювання. Додатковою перевагою є швидке відновлення ялинових ресурсів. Теплотворна здатність: 1600 кВт⋅год/м3 і 4,4 кВт⋅год/кг.

Сосна

Спричиняє іскріння під час горіння, тому оптимально підходить для спалювання в закритих печах. Деревина модрини легко займається і легко розколюється, тому підходить для розпалювання. Сосна, як і всі види м'яких дерев, горить дуже швидко і нерівномірно, це пов'язано з низькою щільністю цієї деревини. Теплотворна здатність: 1700 кВт⋅год/м3 і 4,4 кВт⋅год/кг.

Модрина

Спричиняє іскріння під час горіння, тому оптимально підходить для спалювання в закритих печах. Деревина модрини легко займається і легко розколюється, тому підходить для розпалювання. Теплотворна здатність: 1700 кВт⋅год/м3 і 4,4 кВт⋅год/кг.

Смерека

Спричиняє іскріння під час горіння, тому оптимально підходить для спалювання в закритих печах. Деревина смереки легко займається і легко розколюється, тому вона чудово підходить для розпалювання. Теплотворна здатність: 1500 кВт⋅год/м3 і 4,4 кВт⋅год/кг.

Верба

Верба рідко використовується як деревина для опалювання. Теплотворна здатність: 1400 кВт⋅год/м3 і 4,1 кВт⋅год/кг.

Вугілля

Попри те, що Донеччина довго вважалася центром з добичі вугілля в Україні, зараз оголошень про його продаж не так вже й багато. Адже вже вісім років територія, де був зосереджений видобуток, окупована, а шахти - в аварійному стані.

Втім, такі оголошення все ж є. Вартість за тонну - від 3100 грн.

  • Вугілля деревне - теплова здатність 7500 ккал/кг;
  • Кам'яне вугілля - теплова здатність 7400 ккал/кг.

Пелети

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-8

Оголошень про продаж пелет з дерев’яної тирси, сіна чи лузги соняшника значно більше, ніж вугілля. Цей вид опалення позиціонується як екологічний. Вартість за тонну - від 3 тис. грн.

Але можна взяти менший об’єм, який буде коштувати дешевше. Так, мішок на 10 кг коштує близько 150 грн, 20 кг - приблизно 230 грн. Є дев’ятикілограмові пакети з пелетами вартістю 950-1400 грн - у тих, що дорожче, вища тепловіддача.

Якщо шукати за запитом “паливні брикети”, то середня ціна від 4-5 тис. грн за тонну. Ціна залежить від того, з чого виготовлені пелети, яка в них тепловіддача. 

Теплова здатність - 4500 ккал/кг.

Буржуйка

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-9

Якщо ми дивимося ціни на засоби опалення на кшталт дров чи вугілля, то зрозуміло, що вони мають горіти в печі, а не просто на вогнищі посеред хати. Коли у населених пунктах сходу відключили газопостачання, а потім стало зрозуміло, що й опалення не буде, в інтернеті почали з’являтися оголошення про продаж чи покупку “буржуйок”.

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-10

Середня ціна на буржуйку варіюється зазвичай від 2000 до 6000 грн. Вона залежить від того, нова піч чи ні, хто та як виготовляв її, нова піч чи ні, на якому паливі працює (дрова, вугілля).

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-11

Але, якщо ви збираєтеся купити нову буржуйку-камін, чи буржуйку-кухню з духовкою, чи з варочною поверхнею, то така коштуватиме орієнтовно 12-17 тис. грн.

Конвектор

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-12

У порівнянні з вищеназваними засобами опалення конвектори значно зручніші, якщо є електропостачання. І якщо електромережі будинку достатньо підсилені. Тут слід враховувати те, що одного конвектора на весь будинок чи квартиру може бути замало. 

На відміну від дров, вугілля та пелет, його достатньо купити один раз. А на відміну від печі, для нього не потрібне паливо.

Зараз середня ціна нових конвекторів - 1600-6000 грн.

Потужність конвектора вираховують як 100 Вт на 1 кв.м обігрівальної площі. Якщо стіни тонкі, з них дує або відсутня теплоізоляція, краще закладати 120-130 Вт на метр. 

  • Обігрівач на 1500 Вт підійде для кімнати до 15 метрів. При мінімальній теплоізоляції приміщення або високих стелях (від 3 м) зможе зігріти 10-12 кв.м.
  • Варіант на 1000 Вт ідеальний для старої проводки в кімнатах до 8-10 метрів.
  • Потужний обігрів на 2000 Вт дасть тепло одразу на 18-22 метрах житла.

Масляний обігрівач

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-13

Вважається, що масляні обігрівачі дають більше тепла та можуть обігріти достатньо велику площу. Ціни на них в принципі не надто відрізняються від конвекторів - від 1400 і вище. Масляні обігрівачі не можна використовувати в приміщеннях з високою вологістю. 

Звісно, можна купити і за 12-17 тисяч. Але варіанти подешевше теж є, і вони не менш ефективні.

Правильний підбір потужності пристрою дозволить ефективно обігріти необхідне приміщення. Хоча радять розраховувати цей параметр співвідношення необхідності 1 кВт на площу 10 кв. м., в реальності варто купувати пристрій з запасом по потужності. 

Обігрівач інфрачервоний

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-14

У порівнянні з попередніми двома, інфрачервоний обігрівач вважається менш надійним та ефективним, коли йдеться про його витривалість та здатність обігрівати цілу кімнату.

Але попитом вони теж користуються і в середньому коштують 900-5000 грн.

При розрахунку потужності можна користуватися наступною формулою: 1 кВт витрачається приблизно на 10 м² для постійного обігріву в закритому приміщенні. У разі додаткового джерела тепла на кожні 10 м² потрібно близько 0,5 кВт.

Якщо теплоізоляційні властивості приміщення залишають бажати кращого, то при розрахунку потужності потрібно це враховувати: знадобиться 1,5 кВт на 10 квадратних метрів.

Тепловентилятор

Дрова, обігрівачі, буржуйки - скільки коштують різні засоби опалення в умовах війни, фото-15

Він же - дуйчик. Цей варіант у порівнянні з усіма попередніми коштує значно дешевше. З його недоліків - випалює повітря, зігріває невелику ділянку, на яку він направлений.

Ціна дуйчика починається від 300 грн і зазвичай не перевищує 3000 грн. Але, звичайно, є і більш потужні виключення, які можуть коштувати 10-15 тис. грн.

Щодо електрообігрівачів зазначимо, що згідно з коментарями керівництва Донеччини та Слов’янська, електромережі можуть не витримати великої напруги, якщо всі почнуть вмикати електроопалення. Адже мережі зараз і без того навантаженні. 

Отже, ми зібрали основні засоби обігріву в зимовий період, які можуть бути альтернативою центральному опаленню. Але найкращим варіантом все ж залишається евакуація в більш безпечні регіони.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #війна в Україні #війна з Росією #війна на сході України #евакуація #опалення #опалювальний сезон
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...