• Головна
  • З окремими кімнатами, харчоблоком і розвагами для дітей - як живуть переселенці в одному з чернівецьких шелтерів
14:17, 26 липня 2022 р.

З окремими кімнатами, харчоблоком і розвагами для дітей - як живуть переселенці в одному з чернівецьких шелтерів

З окремими кімнатами, харчоблоком і розвагами для дітей - як живуть переселенці в одному з чернівецьких шелтерів

З початку повномасштабної війни в Україні сотні тисяч наших людей були змушені шукати собі тимчасового прихистку в інших областях. 

За останньою інформацією, в Чернівецькій області наразі проживає близько 90 тисяч переселенців. Частина з цих людей живуть у власних квартирах, але більшості не по кишені винаймати дороге житло. Для них у місті та області створили спеціальні притулки. Держава приймає переселенців на базі шкіл, садочків, гуртожитків. Але є і окремі шелтери, які за своєю ініціативою створили небайдужі мешканці.

Читайте також: Знайти квартиру у Чернівцях: квест, розвага чи гра на виживання (Блог)

Один з таких - шелтер, який організував "Комітет громадського порятунку України". Дмитро Козьма, Віталій Кузмічов, Антон Алекса та Олександр Німіжан з початком широкомасштабного вторгнення були в лавах місцевої ТРО. Коли у Чернівцях почалася хвиля переселенців, а жінки з дітьми, які рятувалися від війни, були змушені ночувати на вулиці, з’явилася потреба у приміщенні, де цим людям могли б безкоштовно надати місце для проживання. Тоді чоловіки вирішили об’єднатися у створенні такого місця.

Організація спілки ветеранів Афганістану безкоштовно надали своє велике приміщення. Буквально за декілька тижнів там зробили ремонт і почали приймати переселенців. В організації більшою мірою допомагали знайомі, але багато вкладалося і власних коштів. 

Приміщення складається з декількох поверхів. На першому - склад з продуктами, одягом, медициною та іншою гуманітарною допомогою, яка необхідна людям. Вище - житлові кімнати. У кожній можуть жити від восьми до двадцяти людей. 

Наразі у шелтері близько 100 людей, серед них більше 30 - діти. Для них організовують окремі розваги - возять в кіно, басейни, до них приходять аніматори. З дітьми також працюють психологи.

Детальніше про життя у шелтері дивіться у нашому репортажі:

Олександра Пилипенко

Лідія Хаустова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #шелтер #житло для переселенців #переселенці з Донбасу #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...