Новина
15:19, 16 лютого 2022 р.
Для кого створені бомбосховища Слов'янська і чи можна до них потрапити
Новина
Останнім часом новини про війну з Росією не зникають з інфопростору. Тому багато містян турбує, чи готовий Слов'янськ на випадок бойових дій і в якому стані бомбосховища.
Вже протягом кількох місяців інформаційний простір сповнений новинами та припущеннями щодо можливого повномасштабного наступу Росії на територію України. Апогеєм стали останні кілька днів, коли 16 лютого деякі ЗМІ оголосило датою початку вторгнення.
Читайте: Війна відміняється чи все ж триває?
Найгірший сценарій не справдився, проте питання підготовки на випадок надзвичайних подій у Слов'янську залишається актуальним. Тому на пресконференції 16 лютого голова Слов'янської ВЦА Вадим Лях розповів, наскільки влада та інфраструктура міста готові на випадок надзвичайних ситуацій.
За його словами, у Слов'янську є 22 бомбосховища, з них шість готові до експлуатації. Але вони створювалися не для мирного населення, а для працівників ключових підприємств, які мають продовжити працювати в кризових умовах. Тому бомбосховища розташовані не в жилих секторах, а на територіях комунальних підприємств та колишніх заводів. Місткість сховищ - від 150 до 1200 людей, в залежності від масштабів підприємства.
"Все эти бомбоубежища создавались не для мирного населения. А для того, чтобы работники предприятий, которые в особых условиях будут продолжать свою деятельность (то есть возникновение военной ситуации, опасность бомбежек и т д) могли укрыться, а потом выйти и продолжать работу. Поэтому они находятся не в жилых секторах", - пояснив Вадим Лях.
Читайте: Де у Слов`янську знаходяться захисні споруди - мапа
Очільник зауважив, що у випадку обстрілів, які тривають лічені хвилини, неможливо встигти добігти до бомбосховища. Тому єдиним укриттям для мирного населення залишаються приміщення без вікон та підвали.
Водночас у Слов'янську відпрацьовували плани евакуації населення. Так, минулого року надходила інструкція щодо збору в одному з пунктів евакуації. Таким пунктом була школа №1. Необхідно було побудувати злагоджену роботу ДСНС, транспорту, медиків, водоканалу.
У цьому році інша інструкція - згідно з легендою почалися бойові дії на лінії зіткнення. Відповідно, необхідно було провести евакуацію мирного населення. У Слов'янську ж необхідно було евакуювати людей з інвалідністю, маломобільних та лежачих людей.
Отримуйте наші новини у Viber одразу після публікації (новости Славянска)
Вадим Лях пояснив, що основна увага при підготовці на випадок наступу приділяється евакуації. Через різні засоби комунікації та ЗМІ різні мікрорайони повинні отримувати інструкції щодо того, куди евакуюватися та рухатися.
Також на сайті ВЦА днями опублікували документ, в якому містяться усі адреси бомбосховищ, установи, яким вони належать та контактні телефони. Сайт 6262.com.ua вирішив дізнатися, чи можна подивитися на бомбосховища зсередини.
Ми зателефонували за кількома номерами керуючих підприємств, які у документі вказані як балансоутримувачі. За одним з телефонів нам казали, що сховище не на їх балансі, за іншим відповіли, що до сховища не можна просто так потрапити - треба взяти дозвіл в Управлінні житлово-комунального господарства чи у Відділі з питань цивільного захисту.
Отже, далі ми зателефонували з тим же проханням до Відділу з питань цивільного захисту. Але там нам відповіли, що спочатку треба взяти дозвіл у заступника голови ВЦА Юрія Підлісного.
Своєю чергою Юрій Підлісний пояснив, що місцевим журналістам необхідний дозвіл від місцевої влади.
Тож, про те, як виглядає одне з бомбосховищ Слов'янська, читайте та дивіться у нашому наступному матеріалі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:10
Вчора
15:17
Вчора
11:12
Вчора
17:08
23 листопада
16:04
23 листопада
14:09
23 листопада
Спецтема
Оголошення
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі