• Головна
  • Зонд біля Сонця та звуки супутника Юпітера - п'ять вражаючих новин зі світу науки
Новина
16:35, 26 грудня 2021 р.

Зонд біля Сонця та звуки супутника Юпітера - п'ять вражаючих новин зі світу науки

Новина
Зонд біля Сонця та звуки супутника Юпітера - п'ять вражаючих новин зі світу науки

Оскільки сайт 6262.com.ua вирішив писати у неділю тільки про хороше, цікавинки зі світу науки - саме з такої категорії.

Світ ніколи не стоїть на місці. І щодня вчені та науковці роблять такі відкриття та винаходи, яку ще вчора або рік тому здавалися нездійсненою фантазією. Звісно, деякі відкриття іноді лякають. Але ми зібрали тільки ті, що приголомшують чи дивують у позитивному сенсі.

Зонд уперше в історії пролетів крізь атмосферу Сонця

Зонд біля Сонця та звуки супутника Юпітера - п'ять вражаючих новин зі світу науки, фото-1

Агентство NASA повідомило, що зонд "Паркер" уперше в історії пролетів крізь зовнішню атмосферу Сонця. Така унікальна подія сталася в квітні, але аналіз підтвердив це лише зараз. Зонд запустили три роки тому, і його мета - поступово наближатися до головного світала нашої галактики, - передає BBC Україна.

Зонд має швидко заходити в атмосферу і виходити з неї, а в процесі робити вимірювання сонячного середовища. Так, зонд зібрав дані, які стосуються процесів у так званій "Дифузній короні" сонця - зовнішній оболонці сонячної атмосфери, яку видно під час повного затемнення. Вона цікавить науковців тому, що там відбуваються процеси, які поки що ніяк не можна пояснити.

Розробники анонімного пошуковика DuckDuckGo готують не менш анонімний браузер

Зонд біля Сонця та звуки супутника Юпітера - п'ять вражаючих новин зі світу науки, фото-2

Компанія DuckDuckGo розробляє анонімний браузер для комп'ютерів. Браузер має захищати від відстеження історії вебпошуку та пошукових запитів, забезпечувати анонімність та конфіденційність. 

Браузер для комп'ютерів матиме кнопку Fire, яка миттєво стирає історію переглядів, збережені дані та вкладки. Розробники також обіцяють акуратний інтерфейс без зайвих деталей.

NASA представила, як звучить супутник

представила звуки, створені на основі даних, які збирав зонд Juno під час прольоту над супутником Юпітера. Спеціальний пристрій зонду сприймає електричні та магнітні хвилі навколо Юпітера. Потім дані від хвиль перевели в звукову доріжку.

Запис зробили 7 червня. Саме тоді Juno підлетів до вкритого льодом супутника Ганімед. Приблизно в середині доріжки звук переходить до вищих частот - це був вхід в іншу область магнітосфери Ганімеда.

США заборонить продавати Росії смартфони у разі вторгнення в Україну

Так, для більшості українців ця новина не є чимось заспокійливим, але все ж. У США розглядають нові санкції проти Росії у вигляді заборони на імпорт телефонів, деталей літаків та автомобільних компонентів, - повідомляє Reuters.

Про це агентству повідомив представник адміністрації президента США Джо Байдена. За словами чиновника, такі санкції можуть зробити серйозний вплив на російських споживачів, виробничі операції і зайнятість.

На російському ринку мобільних телефонів домінують компанії Apple, Samsung і Huawei. А напівпровідники, які входять в телефони Huawei, включають деталі, розроблені в США.

Японець розробив екран, що передає смак

Зонд біля Сонця та звуки супутника Юпітера - п'ять вражаючих новин зі світу науки, фото-3

Японський професор Мейдзі Хомей Міяшіта розробив телеекран, який імітує харчові смаки. 

Пристрій під назвою Taste the TV використовує 10 місткостей зі спеціальними добавками, які при перемішуванні створюють смаки конкретної їжі, передає Reuters. Потім готова речовина потрапляє на плоский телеекран - і глядач може його лизнути, щоб відчути смак.

Прототип TTTV професор побудував сам. Пристрій коштуватиме приблизно 24 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #технології #розробки #космос #NASA
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...