• Головна
  • До Міжнародного дня людей з інвалідністю. Як створити у місті інклюзивний майданчик (Відео)
16:16, 8 грудня 2021 р.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю. Як створити у місті інклюзивний майданчик (Відео)

До Міжнародного дня людей з інвалідністю. Як створити у місті інклюзивний майданчик (Відео)

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає 3 грудня День людей з інвалідністю.

В Україні майже 3 мільйони людей з інвалідністю. Практично кожен/-на з них має проблеми з доступністю в громадських просторах. Відсутність пандусів, не облаштовані тротуари або пішохідні переходи. З цим вони стикаються щодня. І ці труднощі виникають не тільки у тих, хто пересувається в інвалідному візку. Це може торкнутися кожного. 

Чекати, поки почнуть діяти національні, державні або міські програми, необов'язково, пише “Східний Варіант”.

Можна взяти ситуацію у свої руки та створювати безбар'єрність у своєму місті вже зараз. Так зробили члени благодійного фонду “Слов'янська мрія”. Вони створили інклюзивний майданчик для дітей за принципом безбар'єрності. Допомогли їм у цьому міжнародні організації. Гроші, 300 тисяч гривень на реалізацію проєкту виділила ПРООН в рамках програми “Згуртуймося заради дітей. Ти не один”. Ще 300 тисяч гривень профінансувала міська рада.

Тут є гірка з пандусом і спусками для дітей у візку. Є така ж доступна карусель. Є дерев'яна абетка-мозаїка для дітей з вадами зору. У плані доступності поки це перший і єдиний в Слов'янську безбар'єрний сквер.

Дивіться відео:

Що ж робити в разі, якщо ви вирішили облаштувати пандус (тактильну плитку, контрастні смуги та ін.) у своєму під'їзді або домогтися того, щоб його зробили в найближчому магазині або в будь-якому громадському місці? Є кілька шляхів:

  • Найпростіший зробити це власним коштом. Зібрати кошти разом з сусідами. Поговорити з власником магазину або керівництвом офісу.

  • Якщо зібрати гроші своїми силами не виходить, то можна діяти за принципом краудфандингу. Наприклад, оголосити збір в соціальних мережах

  • Якщо власник магазину не погоджується, то потрібно апелювати до Закону. Для цього потрібно звернутися до міської ради: написати заяву в Комітет доступності або в Комісію з доброустрою. Також можна написати або зателефонувати на гарячу лінію в обласну адміністрацію.

  • Якщо ж ви хочете облаштувати елементи доступності в таких громадських просторах, як-от сквери та парки, тут можна скористатися наявними можливостями електронних петицій, Бюджету участі.

  • Також міжнародні та благодійні організації регулярно проводять конкурси проєктів для розвитку безбар'єрності. Потрібно обов'язково брати участь і в них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #інвалідність #доступність
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...